ASV piešķirtās kompensācijas, par Vakcīnu izraisītiem veselību bojājumiem - 2015 gada marts

17 Aprīlis 2018
Autors :  

2015 gada, 5 martā notika ASV Advisory Commission on Childhood Vaccines sēde. Oficiālā lapa TE. Sēdes laikā tika pieņemts dokuments, kur nopublicēti saņemtie pieteikumi, izskatītās lietas un piešķirtās kompensācijas National Vaccine Injury Compensation Program, mājas lapa un informācija par programmu pieejama TE. Nopublicēti dati par pieejams TE. Atbilstoši šim dokumentiem ASV iedzīvotāji visvairāk cieš no Pretgripas Vakcīnas.

browsecNezinu, kā Tev no Latvijas (vai citviet Pasaulē), bet man no Lielbritānijas šo lapu never vaļā, bez ASV proxy. Iespējams, ka Tu izmanto ASV proxy, tad Tev nebūs grūtības. Ja nē, tad lai tai varētu piekļūt izmantoju Browsec Chrome paplašinājumu, kas windows ir pieejams TE, bet MACiem TE. Pirms uzspiest uz saites - ieslēdz Browsec un izvēlies United States, kā parādīts bildē.

Lūdzu pievērs uzmanību par kādām kaitēm tiek piešķirtas kompensācijas.

Tev ir jāņem vērā, ka ne visi vecāki zina par šo programmu, tāpēc ne visi cietušie ir iekļauti.

Vairāk par šo programmu un problēmām ar to būs atsevišķā nodaļā.

Slimības, ko izraisīja vakcīnas un par ko saņēma kompensācijas. Pašā apakšā oriģināldokuments. 

Laika posmā no 2014 gada 16 novembra līdz 2015 gada 15 februārim, tika iesniegtas 142 lietas uz kompensāciju. No tām tika kompensētas 117. Slimības, blakusefekti, bojājumi par kuriem tika izmaksātas kompensācijas. Iekavās saīsinājums, kas lietots atskaitē:

 • Guillain-Barré syndrome (GBS), Acute Disseminated Encephalomyelitis, nāve, acute necrotizing myopathy, polymyositis, paresthesias, myelopathy, myelitis, peripheral neuropathy, fibromyalgia, mid-brain stroke, systemic lupus erythematosus, transverse myelitis, lipomas, chronic inflammatory demyelinating polyneuropathy, Brachial Plexus Neuritis, respiratory distress resulting in severe bronchial esophageal and intestinal problems, alopecia, brachial plexopathy, limbic encephalitis and its related sequelae, systemic immune response, immediate allergic reactions, recurrent shingles, neurological injury, polyneuropathy, dizziness, hearing loss, ringing in ear, balance problems, acute inflammatory neurological injury, myelitis,  polyarthritis, rheumatoid arthitis, seizure disorder, "acute, bilateral, acquired vestibular neuritis or labyrinthitis primarily attacking the inner left ear", 

Vakcīnas, kas izraisīja bojājumus. Abriviatūru atšifrēšanai izmantots Idaho Department of Health and Welfare publicētais dokuments - Vaccine Names and Abbreviations, kas pieejams TE:

 • FLU - pretgripas; 
 • HepA - hepatīts A; 
 • Tdap - tetanus, diphtheria, and pertussis. Latviski - stingumkrampjiem, difteriju un garo klepu; 
 • DT - Combination vaccine: diphtheria and tetanus [infant vaccine without pertussis component used through age 6]. Latviski - pretdifterijas un stingumkrampjiem, bez garā klepus komponentes. Lieto bērniem 6 gadu vecumā; 
 • HPV - human papilloma virus. Latviski - Cilvēka papilomas vīruss. Gardasil; 
 • Tdap - tetanus, diphtheria, and pertussis. Latviski - stingumkrampjiem, difteriju un garo klepu; 
 • Tetanus - pret stingumkrapjiem; 
 • Meningococcal - Meningococcal meningitis vaccine. Latviski - Meningokoku meningīta vakcīna; 
 • Hib - Haemophilus influenzae type B. Latviski - b tipa Haemophilus influenzae infekcija; 
 • PCV - Pneumococcal Polysaccharide Vaccine. Latviski - Pneimokoku polisaharīdu vakcīnu; 
 • IPV - Inactivated polio virus vaccine. Latviski - Inaktivēta poliomielīta vīrusa vakcīna; 
 • Varicella. Vējbakas; Td - tetanus, diphtheria. Latviski - stingumpkrapjie, difteriju; 
 • RV -  rubella and varicella. Latviski - masaliņas un vējbakas; 
 • MMR - Combination vaccine: measles, mumps and rubella. Latviski: kombinētā vakcīna pret - Masalas, epidēmiskais parotīts, masaliņas.

Kā var redzēt no tabulas - visbiežāk bojājumi rodas no pretgripas vakcīnas. Interesanti ir kas cits - atbilstoši statistikai - iesniegts tika 142 prasības, 117 no tām kompensētas, bet tikai 92 lietas parādās dokumentos. Interesanti ir tas, kāpēc un kādas lietas - diagnozes, netika iekļautas šajā atskaitē.

Visu ziņojumu var lasīt zemāk pdf formātā. Ja vēlies skatīt šo dokumentu jaunā logā visā izmērā vai vēlies to lejupielādēt sev, nospied TE.

1138 Cilvēku lasījuši šo rakstu
Mareks Kalniņš
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Top