ASV piešķirtās kompensācijas, par Vakcīnu izraisītiem veselību bojājumiem - 2015 gada jūnijs

17 Aprīlis 2018
Autors :  

2015 gada 4 jūnijā notika ASV Advisory Commission on Childhood Vaccines sēde. Oficiālā lapa TE. Sēdes laikā tika pieņemts dokuments, kur nopublicēti saņemtie pieteikumi, izskatītās lietas un piešķirtās kompensācijas National Vaccine Injury Compensation Program, mājas lapa un informācija par programmu pieejama TE. Nopublicēti dati par pieejams TE. Atbilstoši šim dokumentiem ASV iedzīvotāji visvairāk cieš no Pretgripas Vakcīnas.

browsecNezinu, kā Tev no Latvijas (vai citviet Pasaulē), bet man no Lielbritānijas šo lapu never vaļā, bez ASV proxy. Iespējams, ka Tu izmanto ASV proxy, tad Tev nebūs grūtības. Ja nē, tad lai tai varētu piekļūt izmantoju Browsec Chrome paplašinājumu, kas windows ir pieejams TE, bet MACiem TE. Pirms uzspiest uz saites - ieslēdz Browsec un izvēlies United States, kā parādīts bildē.

Lūdzu pievērs uzmanību par kādām kaitēm tiek piešķirtas kompensācijas.

Tev ir jāņem vērā, ka ne visi vecāki zina par šo programmu, tāpēc ne visi cietušie ir iekļauti.

Vairāk par šo programmu un problēmām ar to būs atsevišķā nodaļā.

Slimības, ko izraisīja vakcīnas un par ko saņēma kompensācijas. Pašā apakšā oriģināldokuments. 

Laika posmā no 2015 gada 16 februāra līdz 2015 gada 15 maijam tika iesniegtas 163 lietas uz kompensāciju. No tām tika kompensētas 136. Slimības, blakusefekti, bojājumi par kuriem tika izmaksātas kompensācijas. Iekavās saīsinājums, kas lietots atskaitē:

 • Guillain-Barré syndrome (GBS), Thrombocytopenic Purpura, Allergic reaction, Arm injuries, Tendiopathy, Brachial Plexus Neuritis, Death, Chronic Inflammatory Demyelinating Polyneuropathy, Optic, Neuritis, Lymphangitis, Cellulitis, Serum Sickness, Reactive Arthritis, Opsoclonus Myoclonus Syndrome, headaches, chest pain, fatigue, dizziness, Chronic Fatigue Syndrome, Fibromyalgia, Inflammatory Polyarthritis, Neurological Injury, Acute Disseminated Encephalomyelitis, Dysautonomia, Central sensitization Syndrome, Transverse Myelitis, Myofascitiitis, autoimune syndrome, Vasculitis, vasculitic neuropathy, hearing loss, peripheral neuropathy, acute disseminated encephalomyelitis, transverse myelitis, multiple sclerosis, vaccine related nuritis, gastrointestinal problems, rheumatologic symptoms, shoulder injury related to vaccine administration (SIRVA), Tendonitis, adhesive capsulitis, brachial neuritis, inflammatory polyarthritis, inflammatory reactive tissue, inflammatory tendinitis, adhesive capsulitis, chronic inflammatory demyelinating polyneuropathy.
 • Vakcīnas, kas izraisīja bojājumus. Abriviatūru atšifrēšanai izmantots Idaho Department of Health and Welfare publicētais dokuments - Vaccine Names and Abbreviations, kas pieejams TE:
 • FLU - pretgripas;
 • Tdap - tetanus, diphtheria, and pertussis. Latviski - stingumkrampjiem, difteriju un garo klepu;
 • HepA - hepatīts A;
 • Td - tetanus, diphtheria. Latviski - stingumpkrapjie, difteriju;
 • HPV - human papilloma virus. Latviski - Cilvēka papilomas vīruss. Gardasil;
 • Varicella. Vējbakas;
 • Hep B. Hepatīts B;
 • Hib - Haemophilus influenzae type B. Latviski - b tipa Haemophilus influenzae infekcija;
 • PCV - Pneumococcal Polysaccharide Vaccine. Latviski - Pneimokoku polisaharīdu vakcīnu;
 • IPV - Inactivated polio virus vaccine. Latviski - Inaktivēta poliomielīta vīrusa vakcīna; 
 • Meningococcal - Meningococcal meningitis vaccine. Latviski - Meningokoku meningīta vakcīna;
 • Tetanus - stingumkrapju vakcīna;
 • DTaP - Combination vaccine: diphtheria, tetanus and acellular pertussis. Latviski - Kombinētā vakcīna pret - difteriju, stingumkrampjiem un acelulārā garo klepu;
 • MMR - Combination vaccine: measles, mumps and rubella. Latviski: kombinētā vakcīna pret - Masalas, epidēmiskais parotīts, masaliņas.
 • Kā var redzēt no tabulas - visbiežāk bojājumi rodas no pretgripas vakcīnas. Interesanti ir kas cits - atbilstoši statistikai - iesniegts tika 163 prasības, 136 no tām kompensētas, bet tikai 103 lietas parādās dokumentos. Interesanti ir tas, kāpēc un kādas lietas netika iekļautas šajā atskaitē.

Visu ziņojumu var lasīt zemāk pdf formātā. Ja vēlies skatīt šo dokumentu jaunā logā visā izmērā vai vēlies to lejupielādēt sev, nospied TE.

Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Top