Alerģiju skaits aug un augs, anafilakses hospitalizācija palielinās

17 Aprīlis 2018
Autors :  

Staigājot pa ielām, runājot ar cilvēkiem, lasot, skatoties vai klausoties dažādos medijus, cilvēkam, kas ir tālu no medicīnas, nav ne mazākā priekšstata, cik sarežģīta ir to cilvēku dzīve, kam bērni sirgst ar alerģiju. Nav ne mazākā priekšstata, kā šīs Alerģijas ietekmē Valsts ikdienas dzīvi. Nav ne mazākās priekšstata, cik daudz tiek tērēts ārstējot un menedžējot Anafilaktiskās reakcijas. Tas viss sit konkrētu robu Valsts budžetā. Jā, cilvēki mirst ļoti reti no tā, bet tas nenozīmē, ka anafilakses hospitalizācijas nepalielinās.

Lielbritānijā tika veikts pētījums - Increase in anaphylaxis-related hospitalizations but no increase in fatalities: an analysis of United Kingdom national anaphylaxis data, 1992-2012, var palasīt TE, kurā tika apkopoti dati par to cik bieži tiek hospitalizēti cilvēki ar Anafilaksi. Gribētos redzēt datus par Latviju, bet pagaidām nesanāca tādus atrast. Pētījuma autori noskaidroja, ka Anafilakses gadījumu hospitalizācija, laika posmā no 1992 gada līdz 2012 gadam, augusi par 615%.

ukanafilakse

 

Spānijā veiktā pātījumā - Epidemiology of Anaphylaxis: Contributions From the Last 10 Years, kas pieejams TE, ir minēts sekojošais;

spanijaanafilakse

Milzīgi skaitļi. Pie tam mazi bērni, vecumā no 0 - 4 gadiem cieš 3 reizes vairāk nekā citas grupas. Kāpēc tā oficiālā medicīna nesniedz skaidru atbildi, bet tad, ja tiks atzīts, ka Vakcinācija padara organismu alerģisku, tad parunāsim par Alumīnija lomu alerģiskajās reakcijās un zinātniskajiem pētījumiem, kas to pierāda.

Jennifer S. Kim, MD NorthShore University HealthSystem November 9, 2015 sagatavotajā prezentācijā, kas pieejama TE, uzrāda šādus skaitļus:

australijaanafilakse

Tas ir salīdzinot laika posmu 1998-99 līdz 2004-05 ar laika posmu no 2005-06 līdz 2011-12, Austrālijā hospitalizācijas palielinājās no 6.3 uz 17.7, kas dod mums 2.8 reizes. Turpat zemāk prezentācijā sniedz vēl papildus datus.

australijaanafilakse2

Hospitalizācijas pieaugums, vecuma grupā no 0 - 4 gadiem pieauga no 7.3 gadījumiem uz 100 000 hospitalizācijas gadījumu uz 30.3 gadījumiem. Tas ir, kopējais pieaugums šajā laika posmā - 4.15 reizes. Tas cik bieži pieauga ar ēdienu saistīta anafilakse ir nodemonstrēta nākoša slaidā.

australijaanafilakse3 

Izskatās dramatiski. Pie tam uzsvēršu, šie ir hospitalizācijas gadījumi, nevis parastā Alerģija vai Ēdiena nepanesība. Tavai zināšanai - ja Tu pēc ēdiena apēšanas izjūti diskomfortu - pūšas vēders, parādās caureja, pastiprināti izdalās gāzes - tas viss ir viens un tas pats - anafilakse, alerģija vai ēdiena nepanesība, nav būtiski, kā Tu to sauc. Būtiski ir, kas cits - organisms cīnās ar vakcinācijas laikā, nepareizi ievadīto olbaltumvielu.

Dramatisks paredzējums par alerģiju ir izteikts Lielbritānijas labdarības organizācijas Allergy UK mājas lapā TE. Tikai daži citāti:

 • In the last decade, the cases of food allergies have doubled and the number of hospitalisations caused by severe allergic reactions has increased 7-fold (EAACI, 2015).

Latviski - pēdējās desmitgades laikā, pārtikas alerģijas gadījumi ir dubultojušies, un hospitalizācijas gadījumi, kas saistīti ar alerģiskām reakcijām, palielinājās 7 reizes. 

 • By 2025, asthma will represent the most prevalent chronic childhood disease and result in one of the highest causes of health care costs (EAACI, 2014).

Līdz 2025 gadam, astma būs visbiežākā hroniskā slimība bērniem, kas novedīs pie tā, ka tie būs vieni no lielākajiem veselības aprūpes izdevumiem. 

 • Over 150 million people have allergies in Europe, the most common chronic disease (EAACI, 2014).

Vairāk, ka 150 miljonu iedzīvotāju Eiropā ir Alerģija, visbiežākā hroniskā slimība. Tikai mazs atgādinājums, atbilstoši oficiālajai ES statistikai, kas ir pieejama TE, ES uz 2015 gada 1 janvāri dzīvoja - 508,2 miljoni iedzīvotāju. Tas ir viena trešdaļa ES iedzīvotāju ir ar Alerģiju. Un tiek prognozēts, ka šis skaitlis ies uz augšu:

 • Allergy is a chronic disease that is expected to affect more than 50% of all Europeans in 10 years' time (EAACI, 2011).

Alerģija ir hroniska slimība un tiek paredzēts, ka 50% visu Eiropiešu slimos ar to 10 gadu laikā. Paredzējums tika izteikts 2011 gadā. 

 • Up to 1 in 5 allergic people suffer a serious debilitating disease and are in fear of death from a possible asthma attack or anaphylactic shock (EAACI, 2011).

Līdz pat 20% alerģisku cilvēku cieš no novārdzinošām slimībām un baidās no nāvējošas astmas gadījuma vai anafilaktiskā šoka.

Tiem, kam vizualizācija ir palīgs, piedāvāju infografiku, kas ir ņemts TE.

Pierādi, ka esi savas Valsts sastāvdaļa, nepaej garām

iesaisties šīs problēmas risināšanā

P.S. Šī publikācija ir daļa no publikāciju sērijas, kas nodemonstrē, ka Alerģijas viens no iemesliem ir Vakcinācija. Diemžēl tas mediķiem netiek mācīts, tāpēc tie neatzīst, ka Vakcinācija ir viens no Alerģijas un Autoimūno saslimšanas iemesliem. Lūdzu iepazīsties ar pārējām publikācijām šajā sērijā, lai gūtu maksimālu sapratni.

1. Sadaļa - Alerģija, kas un kā atklāja:

 • Vakcinācija, kā viens no Alerģijas iemesliem - TE.
 • Serum Sickness, nosaukums, ko lietoja pirms Alerģijas - TE.
 • Allergie, Dr Clemens Frh. von Pirquet 1910 - TE.
 • Nobela Medicīnas laureāts par Vakcīnām - Mēs esam veidoti tā, ka NEKAD nedrīkstam saņemt proteīnus asinīs, kas nav modificēti kunģa un zarna trakta sulās - TE. 

2. Sadaļa - daži Fakti:

 • Lokālā reakcija pēc injekcijas? Tavam bērnam alerģija!!! - TE.
 • Alerģiju skaits aug un augs, anafilakses hospitalizācija palielinās - TE.
 • Iespējams, Alerģijas Lāstu var uzvarēt - TE.
 • Mediķi netiek mācīti, ka Vakcinācija izraisa Alerģiju, jeb kāpēc nav "Ideālās Valsts" - TE.
 • Par Lateksa Alerģiju - TE.

3 Sadaļa - Izzudušās zināšanas:

 • Mūsdienu pētījumi un vēsturiski artefakti, kas apstiprina - Vakcīnas izraisa Alerģiju - TE.
 • 100 gadus pēc atklājuma, kārtējais "jaunais" pētījums apstiprina, ka Vakcīnas izraisa Alerģijas - TE.
 • Alerģisks encefalīts termins ko lietoja 1952 gadā un kas ir izzudis šodien - TE.
 • 1953 gada laikraksts saka - teorētiski injekcijas izraisa alerģiju un dod piemēru - TE.
 • 1954 gadā pārbaudot Salka Polio vakcīnu, tika pārbaudīts vai tā neizraisīs alerģiju - TE;
 • Vakcīnu Sastāvs - TE;
 • Netīrās Vakcīnas - TE;
 • The history of the idea of allergy, Spānija - TE;
 • Vēl 1977 gadā ASV dietologi bija informēti, ka injekcijas izraisa alerģiju - TE;
 • Ko rakstīja Padomju Zinātne Latvijā par Vakcināciju izraisītajām Alerģijām. Īssais ieskats turpmākaji publikācijai - TE;

4. Sadaļa - Atklātā vēstule":

 • Atklātā Vēstule Saeimas deputātiem par nepieciešamību izveidot - Parlamentārās Izmeklēšanas Komisiju - TE;

Diemžēl Saeimas deputāti klusē un ignorē. Protams tie ir aizņemti...
Lūdzu palīdzību šīs informācijas izplatīšanā.

1066 Cilvēku lasījuši šo rakstu
Mareks Kalniņš
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Top