Par Lateksa Alerģiju

18 Aprīlis 2018
Autors :  

Lateksa alerģija. Ir cilvēki, kas sirgst ar šo reto alerģiju. Vakcīnas darbīgā daļa (atbilstoši SPKC), kad tā ir atdalīta un sajaukta ar ķīmiskajiem komponentiem, kas ir it kā veselībai nekaitīgās dozās, tiek iepildīta pudelītēs un aizvākota.

Vāciņa vidū atrodas lateksa blīve, caur kuru tiek ievadīta šprice un kas pēc šprices izvilkšanas neļauj vakcīnā iekļūt nepiederošiem svešķermeņiem. Agrāk, kad pudelītes bija atvērtas un šprice tika ievadīta bez blīves, tā bija milzīga problēma - pudelītēs iekļuva sveši vīrusi, baktērijas un pat pelējums, kas tālāk nonāca cilvēkā, kas pēc tam saslima vai zaudēja veselību. Tas bija iemesls, kāpēc vakcīnās sāka pievienot timesorālu(dzīvsudrabu), formaldehīnu un citas indes, ko SPKC pamato ar - kas ir nepieciešami vakcīnu īpašību saglabāšanai (bildē zemāk).

spkc vakc sastavs

Tomēr vakcīnas sastāvā esošās ķīmiskās vielas iedarbojas uz lateksa blīvi, to saēd un minimālas devas nonāk pašā vakcīnā. Protams, ka šīs vielas neiedarbojas uz smalkajiem neironiem un audien, kā to apgalvo SPKC. Iedomājies, kāda reakcija būs organismam uz lateksa daļiņām vakcīnā, pēc pirmās injekcijas? Kāda reakcija notiks pēc otrās injekcijas vai kad āda sastapsies ar lateksu? Te starp citu slēpjas vēl viens moments - kāpēc, ja vakcīnas ir tik sen apgrozījumā ir tik dažādas izpausmes un nav vienota efekta. Viena un tā pati vakcīna šodien Latvijā atšķiras no tā, ko saņem bērns ASV, Eiropā, Āzijā, Krievijā, Āfrikā utt. Epiģenētika arī spēlē savu lomu, katrai nācijai, tautai ir savs unikāls kods. Un visas vakcinācijas laikā Vakcīnu ražošanas process atšķiras, kā laikā - evolucionē, tā arī no ražotāja uz ražotāju. 2001. gada 8 jūnijā preses relīzē, kas publicēta Latexa Alerģijas Asociācijas mājaslapā TE, ir citāts:

If a drug is sold and stored in vials with a natural rubber stopper, no matter what precautions you take, latex allergens can contaminate that drug. The FDA has asked for evidence that such allergens are present in pharmaceutical vials and that they can induce reactions in individuals already allergic to latex. Now we can provide it to them.

Robert Hamilton, Ph.D., professor of medicine at Johns Hopkins University

Latviski tas skanētu tā - ja zāles tiek glabātas un tirgotas pudelītēs ar gumijas aizbāzni, nav būtiski, kādi piesardzības pasākumi ir veikti, latexa alergēni var nonākt šajās zālēs. Akcentu liekam uz - nav svarīgi kādi piesardzības pasākumi veikti, latexa alergēni, pudelītēs ar latexa aizbāzni var nonākt vakcīnās. FDA (US Food and Drug Administration - ASV Pārtikas un Zāļu kontroles dienests) lūdza pierādījumus, ka šādi alergēni ir farmakaloģiskajās pudelītēs un tie var izsaukt reakciju cilvēkiem, kas ir alerģiski uz lateksu. Tagad mēs varam sniegt pierādījumus tiem.  - Roberts Hamiltons, PhD, John Hopkins University. Saraksts ar vakcīnām ASV, kurās ir Latexa daļas pieejams TE. Prasti runājot - mums paprasīja atrast vakcīnās lateksu, to arī izdarījām - lateksa gabali ir vakcīnās. Atceramies ko teica Richets un Pirquets un iegūstam kopējo sapratni - pirmā vakcīna ar lateksa gabaliņiem vakcīnā padarīja cilvēkbērnu jūtīgu pret latexu, otrā vakcīna izsauc anafilaktisko reakciju, kura atkarībā no intensitātes tika sagrupēta 4 kategorijās, kur anafilaktiskais šoks bija 3 grupā, bet ne 4 - nāve, kā šo terminu lieto tagad.

948 Cilvēku lasījuši šo rakstu
Mareks Kalniņš
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Top