Vai tiks izsludināta jauna Epidēmija?

21 Aprīlis 2018
Autors :  

2013 gada 8 novembrī TVNET rakstīja - Poliomielīta uzliesmojums Sīrijā var apdraudēt arī Eiropu TE. Galvenā raksta Ideja ir tāda, ka Vakcinācijas aptvere samazinājās un līdz ar to palielinās risks. Īsi pēc šī raksta publikācijas 2013 gada 11. novembrī notika Poliomielīta uzraudzības komisijas sēde, kurā tika ziņots:

17.oktobrī PVO saņēma ziņojumus par akūtās šļauganās paralīzes (AŠP) klasteri Sīrijas Arābu Republikā, Deir Al Zour provincē. Sākotnējie rezultāti no valsts poliomielīta laboratorijas Damaskā liecināja, ka divi no minētajiem AŠP gadījumiem varētu būt poliomielīta pozitīvi. Savvaļas poliovīruss Sīrijā pēdējo reizi tika konstatēts 1999.gadā. PVO š.g. 29.oktobrī paziņoja, ka WPV1 tika izolēts 10 epidemioloģiskajā izmeklēšanā paņemtajos paraugos. Lielākā daļa paralītiskā poliomielīta gadījumu ir reģistrēti ļoti maziem bērniem (jaunāki par 2gadiem), un tie visi bija nevakcinēti vai nepietiekami vakcinēti pret poliomielītu(te ir manipulācija). Imunizācijas aptvere Sīrijas Arābu Republikā samazinājusies no 91% 2010.gadā līdz 68% 2012.gadā. 2013.gada 11.novembrī PVO paziņoja, ka Sīrijas Arābu Republikā apstiprināti 13 WPV1 gadījumi. Ņemot vērā pašreizējo situāciju Sīrijas Arābu Republikā, pastāvīgu iedzīvotāju pārvietošanos šajā reģionā un zemo imunizācijas līmeni atsevišķos apgabalos, risksWPV1 tālākai starptautiskai izplatībai ir augsts. SPKC, apkopojot PVO un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra rekomendācijas, sagatavoja vēstuli Iekšlietu ministrijai, kurā pievērsta uzmanība poliomielīta uzliesmojumam Sīrijas Arābu Republikā un sniedza rekomendācijas profilaksei.

Rīcība poliomielīta gadījumā ir noteikta Ministru kabineta 13.05.2008. noteikumos Nr.328 „Noteikumi par poliomielīta pretepidēmijas pasākumiem”

(http://likumi.lv/doc.php?id=175372&version_date=12.09.2009 ). Ar visu protokolu var iepazīties zemāk:

 

Tagad ar Ironiju pa nopietno - Gadiem ejot situācija ir dramatiski pasliktinājusies. Salīdzinot 2013 gada notikumus, kad vakcinācijas aptvere bija 68% un 10 paraugos atklāja Polio, tad šogad vakcinācijas aptvere ir mazliet vairāk par 40% un vakcīnas izraisītais Polio ar paralīzi ir jau apstiprināts 39 gadījumos. 10 gadījumi lika šos gadījumus kvalificēt, kā Epidēmija, tad tagad situācija ir nopietna un jācenšas, lai Latvijas valsts iestādes atzīst vakcīnas izraisīto epidēmiju par bīstamu Latvijas iedzīvotājiem un nozīmē pastiprinātu robežsardzi...

687 Cilvēku lasījuši šo rakstu
Mareks Kalniņš
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Top