Par Tevi

24 Aprīlis 2018 Autors :  

Galvenais Tavā dzīvē, esi Tu.

Visa pamatā esi Tu un Tuvākā/tālākā pasaule ap Tevi.

Bet kamēr nesapratīsi, ka Tu esi iepriekšējās - vēsturiskās sabiedrības produkts, nesapratīsi, kā tieši vēsturiskās sabiedrības locekļi, to vajadzības evolucionēja likumdošanas aktos, Tavā audzināšanā, ekonomiskajā un Politiskajā iekārtā (likumos) un ka no Tavām zināšanām, sapratnēm, pieredzes un rīcības ir atkarīga Tavs un visas sabiedrības virziens (vektors), tikmēr Ideālas Valsts nebūs. Nekad nebūs, jo ir cilvēki, kas darbojās citu interešu vadīti.

 Cilvēka ķermenis sastāv no daudz dažādām sastāvdaļām, kur katra sastāvdaļa var funkcionēt noteiktā vides diapazonā un no kuras eksistences ir atkarīgas citas Organisma sastāvdaļas, to funkcionalitāte, veselība un labklājība. Sabiedrība sastāv no daudz dažādām profesijām - cilvēku talantiem, kas apvienojušies profesionālās grupās un rūpējas par citu profesionāļu/talantu īpašniekiem/pārstāvjiem un piepilda to vajadzības un attīstību.

Protams, ka Tu vari palikt malā un nedarīt neko, tikai atceries - šajā pašā laikā ir citi aktīvi cilvēki, kas jau gadsimtiem ilgi ir ieguvuši varu (to rīkojumus izpilda citi) un tie pasauli veido, kā viņiem vajag. Konspirācijas teorija?

Lai tā būtu, bet Tev pēc piemēriem nav tālu jāiet - Āboltiņa, pēc izskrišanas vēlēšanās izdarīja visu, lai nokļūtu atpakaļ Saeimā.

Vai vēl viens piemērs, citāts no Pietiek raksta TE:

Vēl gan ir arī daži īpatņi, kas runā par kaut kādiem augstiem ideāliem, kuri bijuši grupas dibināšanās laikā. „Bet, Andri, es vēlreiz uzdodu jautājumu – šī ir pašpalīdzības biedrība?” publiski jautā viens no viņiem. „Bez kādiem augstākiem uzstādījumiem? Ja šī ir tikai pašpalīdzības biedrība, cilvēks, kuram šī biedrība vairs nespēj palīdzēt, iet uz citu vietu, kur viņam palīdz vairāk. Ja nav nekādu augstāku uzstādījumu, tikai savstarpēja palīdzība... Kādreiz es atceros – bija. Ja mēs tagad runājam tikai par pašpalīdzības biedrību, tad kā uz to skatās...”
Kāds cits ir vēl sentimentālāks: „Es vienkārši gribu par pirms gandrīz septiņiem gadiem atgādināt, kādi uzstādījumi ir. Ja es pareizi atceros, tur bija divas galvenās lietas. Viens – par ko mēs esam, un otrs, pret ko mēs esam. Faktiski mums šobrīd nav ne viena, ne otra, ir palikusi tikai šī pasaknīte. Tas līdz ar to rada tikai tādas šauras egoistiskas intereses un viņu apmierināšanu, kas neveido pamatu visai šai darbībai vērsties plašumā vai nostiprināties.” UN vēl viens: „Es tikai gribētu atgādināt, ka šī te sapulcējusies brālība, brālības mērķi kādi bija. Es domāju, ka tos visus var kaut kādā zināmā mērā arī sakārtot un saistīt it kā augstākām interesēm.”
Tomēr vairākumam – tostarp toni uzdodošajiem Andriem – acīmredzami nav nekādu iebildumu pret pašpalīdzības biedrības ideju, ja tikai tā strādā un ir pietiekami efektīva. Cita lieta – apkārt saradušies jauni, citādi formējušies, citādi organizēti un citādi finansēti grupējumi, kuri aizvien biežāk izrādās spējīgāki „lielajos projektos”.
„Pareizi jau Gundars teica, mums jārēķinās ar tiem finansiālajiem grupējumiem, kas ir. Un diemžēl tad, kad no mums baidījās, nu, tad bija drusciņ cita struktūra. Tad bija... un tāpēc mūs neaiztika, vai tad bija Blonskis ar... un tie arī saprata, ko var un ko nevar. Tagad tas viss ir pāraudzis daudz citādā kvalitātē. Jā, diemžēl, kur valda nauda. Ekselence nopērk informāciju, informatorus un balsošanu. Diemžēl tie ir latvieši, ar prievītēm, kas ceļ roku un balso pilnīgi šķērsām,” saka viens runātājs.
Faktiski piebalso vēl viens: „Tad, kad veidojās, sākumā bija savādāka situācija... Šodien faktiski visas struktūras ir kaut kādi savā veidā organizētas. Laiks ir nedaudz mainījies, vai tās ir partijas, vai tās ir, teiksim, kā, Robertam. Tas tomēr ir tas grupējums, kas kaut kādā veidā ir formalizēts. Vai tas ir kaut kāds cits – Ventspils – Parex, vai kaut kāds finanšu. Visas struktūras ir organizētas ar kaut kādu skaidru virzību.

To saka cilvēks no politiskās virtuves. Tu zini šīs struktūras, zini viņu virzību un organizatorisko struktūru un ietekmes sviras valsts, pašvaldību un privātuzņēmumus un - kaut kādu skaidru virzību?

Šinī laukumā, ja mēs nopietni gribam dominēt vai vispār ietekmi, mums ir jāpieņem savādāka spēle. No dambretes pāriet uz šahu, vai vēl kaut kādā veidā. Un, ja grib ietekmēt, tad tas ir, es gribētu , ka ir autoritatīva vadība, un tas tiek apspriests, un gatavs to ievērot.
Mums ir katram savs. Es šobrīd esmu partijā, protams, partija ir šī te galvenā. Un līdz ar to es nevaru šeit, man šīs intereses dominē. Ja kāds būtu augstāk definēts – bruņoto spēku, prezidentu, valdība vāja, teiksim, vai vēl kaut kas, sadarbība ar kaut ko, kur mēs formulējamies, ļoti labprāt gribētos dalīties. Tur vajadzētu būt tā, kā ģimenē. Lēmumu pieņemt pēc klasiskās teorijas vairāk kā desmit cilvēku nevar. Tā ir diskusija. Ja mēs gribam lēmumus, tam ir jābūt sagatavotam...”
Vēl vairāk, pie apvāršņa parādās jau atklāti ciniķi, kuri klātesošajiem „domubiedriem” kaut diplomātiski, bet pietiekami skaidri paziņo – kāda vispār esot jēga no šādiem „klubiem”, ja līdzdalība tajos nedod nekādu reālu labumu:
„Gluži vienkārši katrs cilvēks ir iekārts vairākos desmitos saišu, aiz katra var būt gan draugi, gan ģimene, gan politika, gan sports, izklaide, viss kas, ja, un nebūs tā, ka visu var noreducēt un ielikt iekšā kādā rāmī. Un, ja šī ir viena no tām lietām, kur es, teiksim, gan kaut kādā veidā cenšos sevi izpaust, gan arī ceru, ka citi kaut ko gūst, tad tas nozīmē, ka tā ir tikai viena, bet ļoti nopietna arī priekš manis. Bet ne absolūti vienīgā, ja.

Vai piemēram Diena nopublicēja rakstu - Lembergs un Šķēle bija ieinteresēti Loskutova iecelšanā par KNAB šefu, pieejams TE. Raksta galvenā ideja ir - Alekseja Loskutova izraudzīšanās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amatā, lai arī notika konkursā, nebija nejauša, un lēmums par viņa virzīšanu tika pieņemts «kaut kur starp Puzes mežiem un mākoņiem» un viņam vajadzēja būt varas elitei ērtam KNAB vadītājam.

Politisko partiju veidošanā piedalās oligarhi un tie jau nu protams neiespaidu partijas virzību. 

Konspirācijas teorijas? Un šādu piemēru ir daudz. Ik katru mirkli, Tev apkārt ir cilvēki, kas virza savas intereses ziedojot Tevi, Tavus bērnus, ģimeni, draugus un kolēģus. Protams, ka Tu vari stāvēt malā, noraudzīties, plātīt rokas un teikt - ko nu es varu izdarīt. Vari un ļoti daudz, tikai Tev ir jāsaprot - Tu esi sabiedrības sastāvdaļa, tās sabiedrības sastāvdaļa, pateicoties kurai, Tu esi tāda/tāds, kāda/-s esi. Pateicoties Taviem senču senčiem, Tu dzīvo tā, kā dzīvo, bet vari dzīvot labāk, Tavi bērni var dzīvot labāk, ja sapratīsi, kas bremzē dzīvot labāk un piedalīsies, lai to mainītu. Un Latvijas oligarhi, nav Tavs ienaidnieks. Tieši otrādi, ar laiku būsi pārsteigta/-ts uzzināt, ka tie patiešām cenšas Latvijas un Tavā labā.

Tu domā, ka šādi varas konsolidācijas projekti ir tikai Latvijā? Domā, ka oligarhi - ļaunie bagātnieki, kas ietekmē Tavu dzīvi ir tikai Latvijā un Krievijā? Aizmirsti ASV arī ir Oligarhija, jo likumi tiek pieņemti par labu - ne jau tautai. Raksts TE un TE, pats pētījums TE. Papildus informāciju var iegūt TE. Trakākais tas, ka Vakcinācijas jautājums ir saistīts un pakārtots tieši ASV oligarhijas interesēm, kā ASV, tā arī Latvijā.

Ideālā Valstī - ja skolotāji, policisti vai mediķi iziet ielās, jo ar to algu nevar savilkt galus kopā, tad Tu nevis burkšķēsi, ka transporta kustība tiek traucēta un Tu kavē darbu, bet atbalstīsi protestējošos - pievienojoties tiem. Nekādu vardarbību - pret valsts iestādēm vai to pārstāvjiem vai citādi domājošiem, tikai zināšanas un kopīgs darbs likumdošanas izmaiņā - Tu pieceltos un panāktu:

  1. Panāktu, ka pieņem likumu, ar ko ir aizliegts Valsts, pašvaldību un privātuzņēmumiem ir aizliegt pieņemt lēmumus ar kuriem tiek pasliktināts darbinieka stāvoklis/ienākuma avots. Piemēram - palielina darba apjomu, tajās pašās stundās un saglabājot to pašu atalgojumu;
  2. Panāktu, ka pieņem likumu ar kuru ir noteikts, ka ja neesi protestējošās grupas (profesijas) pārstāvis, ja piedalies protestā un neierodies darbā - Tev izmaksā atalgojumu un šī diena ieskaitās Tavā darba stāžā. Darba devēji paši sāks spiest valdību, lai nenonāktu līdz situācijai, ka Tu izej ielā;
  3. Izveidot un pieņemt likumdošanas bāzi, kas nosaka, ja politiskā partija, apvienība, asociācija vai šo un citu organizatorisko struktūru, ievēlēti pārstāvji pieņēmuši lēmumu, kas ir bijis ārpus publiskajiem solījumiem vai ar laiku izrādās ir neefektīvs vai kaitējoša Sabiedrības interesēm - tiem nav likumīga pamata, noslēgtie līgumi, uzņemtās saistības utt nav juridiska spēka. Lai nerastos, tāda situācijā, kā ar VID ēkas epopeju vai gadījumā ar Ārlietu ministru Rinkēviču, kad to Pietiek.com it kā piespieda pie sienas un tam nācās atzīties, ka ir gejs, tai pat laikā paziņojot - mūsu valstij ir jārada tiesisks regulējums visu veidu partnerattiecībām, cīnīšos par to TE. Piedod, Tev Tauta tādu mandātu nav devusi. Izpildi, to ko solīji un pirms nākošām vēlēšanām soli to ko darīsi turpmāk un ļauj Tautai izlemt - saņemsi mandātu tam vai nē.
  4. Izveidot kontroles mehānismus, kas kontrolētu patiesību par darbinieku dalību mītiņos.

Viens par visiem un visi par vienu

Ideālas Valsts pamatā

720 Cilvēku lasījuši šo rakstu
Mareks Kalniņš
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Top