Lidmašīna vai Saule – manipulācijas ABC, kā marketings uzvarēja zinātni 1 daļa

Ideālā Valsts

Ceļā uz Ideālo

Kā marketings uzvarēja ZiinātniVeselība

Lidmašīna vai Saule – manipulācijas ABC, kā marketings uzvarēja zinātni 1 daļa

Kurš Objekts lielāks?

Lidmašīna vai Saule?

Manipulācijas ABC

Lūdzu aplūko bildi ar Lidmašīnu un Sauli. Pasaki lūdzu, kurš objekts Tev izskatās lielāks – lidmašīna vai saule? Tu atbildēsi Lidmašīna.

Ja Pajautāšu kurš objekts ir lielāks – lidmašīna vai saule, Tu atbildēsi – Saule. Pieņemu, ka esi pieaudzis cilvēks, zini starpību starp Sauli un Lidmašīnu tāpēc prognozēju, ka atbildēsi tieši tā. Bet iedomājies – šo pašu bildi parādīt bērnam, kas tikko sācis runāt un izpratis jēdzienu lielāks/mazāks, bet neizprot, izmēra starpību – Saule/Lidmašīnu, ko atbildēs sīcis? Uz abiem jautājumiem būs viena atbilde – Lidmašīna. Sevišķi, ja būs iejauktas personīgās sajūtas un līdzpārdzīvojumi.

Tāpat ar Vakcīnām – manipulācija ar cilvēkiem notiek – pastāstot tiem tikai to, kas uztur un atbalsta vienu versiju – vakcīnas ir drošas un Vakcīnas izkāvušas slimības. 

Sekojošais apkopojums ir balstīts tikai un vienīgi, lai saprastu, ko nepasaka kontekstā un, kas sanāk ar iedzīvotāju veselības stāvokli, ko izraisa Richeta un Pirquet darbi ar vakcīnu saturu. Mēs novērojam ikdienā – slimības, slimību statistikā. Nav nevienas iestādes, kas seko līdzi pētījumiem, veido diskusijas, par to, ko vajag iekļaut mācību procesā, līdz ar to nav nevienas mācību iestādes, kas sagatavo speciālistus, kas var kompetenti atbildēt – kāpēc ir tādas saslimšanas, kādas ir un kā tās ir saistītas ar Vakcīnu lietošanu.

Īsumā par to, ko Tu izlasīsi šajā lapā

 1. Zinātniskā Valoda, kas jāņem vērā
 2. Kas ir un kas nav Zinātniskā teorija
 3. Slimību zinātniskās Teorijas
 4. Anafilakse, Alerģija, Autoimūnās slimības viens un tas pats process
 5. Imunoloģiskā tolerance
 6. Vakcīnu pētījumu nopietnums
 7. Slimību zinātniskās teorijas
 8. Vakcīnu bioķīmiskais sastāvs un to Indegrienti
 9. Molekulārā mimikrija – Alerģija un Autoimūnā slimība
 10. Vīrusa atdalīšana no Fermas un iepakojums
 11. Epiģenētika
 12. Patogēni – slimību izraisītāji
 13. Cilvēka pH līmenis
 14. Inoculum
 15. Herd immunity – Bara imunitāte
 16. Imūnsistēma un Antivielu izstrāde
 17. Kā tieši Alumīnijs palielina antivielu izstrādi
 18. Cik efektīvi Bara aizsardzība darbojās?
 19. Medicīnas skolās nemāca dakterus diagnosticēt likumdošanā noteiktos veselības bojājumus un pašu ražotāju atzītos veselības bojājumus, kas rodas no vakcīnām
 20. Bara imunitāte – zinātne vai Marketinga triks?

Zinātniskā Valoda, kas jāņem vērā

Katrai profesijai ir sava valoda. Ikdienas valoda atšķirās no Juristu valodas vai diplomātu valodas. Lai to saprastu ir nepieciešamas padziļinātas zināšanas un pieredze valodas lietošanā. Tieši tāpat ir ar zinātnisko valodu runājot par slimībām. Piemēram, jautājumā vai vakcīnas izraisa autismu, zinātnieki atbild ar Nē. Un te ir jāsaprot sīkumi un detaļas, kāpēc – nē, nenozīmē nē. Zinātniskās precizitātes dēļ – vārdi izraisa vai izārstēt netiek lietoti. Tāpēc, ka, lai, pēc zinātniskās definīcijas, zinātniski lietotu vārdu – izraisa, katram slimības gadījumam, mūsu gadījumā “autismam”, jābūt izraisītam no vakcīnām. Slimību vai līdzīgus simptomus dažādos gadījumos – autismā, piemēram, var izraisīt dažādi faktori. Līdz ar to zinātnieki saka – asociēts. Vakcīna ir asociēta ar autismu, vai autisma simptomiem. Ja, jautāsi zinātniekam, vai vakcīna ir asociēta ar autismuatbilde būs jā. Ja, jautāsi vai vakcīnas saturs ir asociēts ar smadzeņu bojājumiem, kas noved pie autisma simptomiem, atbilde būs jā.

Saproti pareizi – slimībai vai simptomiem var un ir – neskaitāmi iemesli. Piemēram – Polio slimības simptomi ir ļoti līdzīgi tiem, ko izraisa DDT herbicīta (un citu herbicītu/pesticīdu) toksicitāte. Zinātnieks, dakteris vai pētnieks ir informēts par dažādiem variantiem, tāpēc tas neatbild viennozīmīgi ar Nē uz jautājumu – vai vakcīnas izraisa autismu? bet saka – asociēts. Paturi prāta – ja slimība ir asociēta ar kaut ko, tad tai pat laikā nozīmē, ka pastāv vēl faktori, kas ir asociēti ar šo slimību.

Vēl viens sīkums, kas ir jāpatur prātā, runājot par zinātnieku valodu un manipulāciju – parasti slimību saista vai nu ar Vides faktoru vai arī ģenētiku. Viss no kaut kā sastāv – Vides faktors sastāv no ēdiena, ko ēd, gaisa, ko elpo, ķimikālijām Tavā apkārtnē. Vakcīna arī ir Vides faktors. Tikai tā, kā Vakcīnas apriori tiek uzskatītas drošas, tad to neiekļauj sarakstā. Vakcīnās esošais sastāvs ir vides faktors. Ģenētika. Cenšas noskaidrot kuri gēni nosaka – ir vai būs slimība vai saslimstība. Tev ir jāsaprot, ka Vide (ķimikālijas) tieši ietekmē Gēnus. Viņi ir abi savstarpēji vienoti un ja pētījums nosaka, kādi gēni izraisa slimību, tad pilnai bildei ir nepieciešams – kādas ķimikālijas aktivizē/izslēdz/mutē gēnu, kādā veidā un kādas sekas tas izraisa salīdzinājumā ar veselo/pareizo.

Kas ir un kas nav Zinātniskā teorija

Viss no kaut kā sastāv, arī zinātniskā teorija. Zinātnē izšķir – hipotēzi, teoriju un likumu. Prasti runājot – sākumā ir novērojums/ vai fakts, kuru cenšas izskaidrot ar – hipotēzi. Ja hipotēze izrādas precīza vai veiksmīga, tad notiek tās tālāk attīstība – Teorijā. Ja teorijā izklāstītais sasniedz noteiktu dzelžainumu, tad tas paliek par likumu.

Viena, no svarīgākajām lietām zinātnē ir – teorija. Zinātniskā teorija. Nav svarīgi vai tā ir fizika, ķīmija, medicīna, vēsture, bioloģija vai jebkura cita disciplīna. Zinātniskā teorija ir nepieciešama, katrai jomai, kas cenšas jelko nopamatot, izskaidrot un prognozēt. Ir tāda lieta, kā zinātnisks fakts. Ir tāda lieta, kā empīrisks fakts. Pieņemsim, ka izej vakarā uz ielas un novēro sauli. Plkst 18 tā būs vienā debesjuma punktā. Plkst 19, jau citā, bet 21 būs pavisam norietējusi.

Novērojot saules kustību, kāds izrietēs empīrisks secinājums – saule, kustās ap zemi. Tā starp citu arī ilgi uzskatīja. Šis ir empīriskā fakta piemērs. Kā atšķirt – zinātnisku faktu no empīriska fakta? Einšteins reiz izteicās – vai novērosi vienu vai otru parādību, būs atkarīgs no teorijas, kuru lieto. Tas ir, ja pielietosi teoriju, ka saule griežas ap zemi, tad redzēsi, ka saule griežas ap zemi. Ja – uzkrāsi zināšanas, iemācīsies katru debesķermeni Saulessistēmā, to kustību un pielietosi teoriju, ka zeme griežas ap sauli, tad novērosi parādību, kā zeme griežas ap sauli. Klasiska zinātniskā fakta definīcija ir apmēram šāda:

Zinātnisks fakts – ir empīriskā realitāte, kas ietverta vienā vai otrā zinātniskā teorijā

Tas nozīmē – ārpus zinātniskās teorijas esošie fakti ir empīriski fakti, tie nav zinātniski un tie var sniegt nepatiesu sapratni. Citiem vārdiem sakot – ārpus zinātniskās teorijas, nemēdz būt zinātnisku faktu. Empīrisks fakts, tā nav zinātne. Empīrisku faktu ietverot zinātniskā teorijā, tas kļūst par zinātnisku faktu. Tas ir iespējams, ka viens empīrisks fakts atrodas vairākās zinātniskās teorijās. Un šeit rodas problēma – kā izvēlēties no vairākām zinātniskām teorijām, to pareizāko? Kā izlemt kura teorija ir pareiza, precīzāka vai taisnīgāka? Ne visos gadījumos ir iespējams izveidot eksperimentu. Ne visos gadījumos, eksperiments var sniegt viennozīmīgu un precīzu atbildi. Ir vairāki principi, lai zinātniskā garā izvēlētos, starp vairākām teorijām.

 1. Principiāla pārbaudāmība;
 2. Iespēja prognozēt;
 3. Maksimāla vispusība;
 4. Pozitīvā vai negatīvā pārmantojamība;
 5. Principiāla vienkāršība un Occam’s asmeņa pricips.

Principiāla pārbaudāmība nozīmē, ka teoriju ir iespējams parbaudīt. Tas ir, ja vienu teoriju nav iespējams pārbaudīt, bet otru ir, tad izvēlēsies otru. 

Iespēja prognozēt. Teorija apraksta kaut ko. Balstoties no šī apraksta, teorija prognozē noteiktas lietas. Ja viena teorija paredz mazāk, neka otra, tad parasti izmanto to, kas prognozē vairāk.

Maksimālā vispusība. Tas ir, katras teorijas sastāvā ir fakti. Daudz faktu. Šiem faktiem ir jāizskaidro noteiktas lietas un tās nevar nonākt pretrunā ar parādību/novērojumu, ko apraksta. Tomēr ik pa laikam atklājas fakts, kas neiederas zinātniskas teorijas ietvarā. Faktus, kas neiederas teorijā pievieno atsevišķās teorijās – ad hoc hypothesis, kas izskaidro to vai otru fenomenu, bet atrodas ārpus zinātniskās teorijas. Bet, ja teorija izskaidro visus vai vairāk faktus, sekas un mijiedarbības, tad tā arī ir maksimālā vispusība.

Pozitīvā vai negatīvā pārmantojamība nozīmē – Pozitīvā pārmantojamība ir kad teorija tiek būvēta uz iepriekšējās teorijas bāzes. Negatīvā ir tad, kad atspēriena punkts ir no iepriekšējās teorijas, bet jaunā teorija to atceļ, piemēram – Ņūtona teorija atceļās Einšteina teorijā.

Principiālā vienkāršība un Occam’s asmeņa princips Latīniski skan šādi – “Pluralitas non est ponenda sine neccesitate” – nevajag būtību reizināt vairāk par nepieciešamo. Tas ir, labāka teorija ir tā, kas izmanto mazāk aksiomas. Tas ir, ja Tu izskaidrojot fenomenu saki, ka fenomena iemesls ir A), B) un C), bet atnāk kāds un saka, nē iemesls ir viens D), tad tas arī tiek pieņemts.

Piemēram, kā attīstījās sapratnes un teorijas par saules rinķošanu. Sākumā bija Ptolomeja teorija, kas paredzēja, ka saule un citi debesu ķermeņi rinķo ap zemi. To dēvēja par Ģeocentrisko modeli. Tomēr attīstoties tālskašiem un teleskopiem, zinatnieki sāka uzkrāt ar vien vairāk faktus, kas neiederējās šajā teorijā. Tomēr, to ļoti centās saglabāt. Tāpēc tika izdomāts, ka neprecizitātes novērojumos rodas no tā, ka ir punkts – epicikls. Planētas griežas ap zemi un ap šo epiciklu. Tāpēc arī rodas neprecizitātes novērojumos. Uz daudziem gadiem problēma bija atrisināta. Tomēr 15 gadsimtā tehnika attīstījās ātri un izrādījās, ka arī Epicikla punkts, neatrisina problēmu. Tad tika ieviests nākošais punkts – difirents. Jaunajā modelī – Saule un planētas rinķoja ap sauli, visi kopā tie griežas ap epiciklu un kopā ar epiciklu, tie griezās ap diferenta punktu. Ad Hoc spilgts piemērs. Tad atnāca Koperniks un paziņoja, ka nav vajadzīgs ne epicikls, ne diferents, ja pieņem, ka Zeme un citas planētas griežas ap Sauli. Vienīgais kur kļūdījās Koperniks, bet tas bija estētisku apsvērumu dēļ – viņš uzskatīja, ka planētas ap sauli rinķo pa rinķveida orbītu un nevis elipsi. Epicikls un Diferents tika nogriezts ar Occam`s asmeņa principu.

Tas pats patreiz notiekās ap Bara Imunitāti. Izpratnes līmenis par to ir tieši tāds pats, kā pirms vairākiem simts gadiem saules novērotājam. Tas redz Fenomenu – slimību samazināšanos, un tic teorijai, ka Bara Imunitāte ir tas, kas uzvarēja. Tieši tāpat, kā Sapratne par Saules kustību attīstījās nākot klāt jauniem faktiem un parādoties anomālijām, tieši tāpat var izprast ir Bara imunitāte reāla – zinātniska, vai tikai un vienīgi mārketinga triks. Saules gadījumā, līdz izpratnei nonāca novērojot planētu kustību un to cikliskumu un mēģinot ietērpt tās vienotā teorijā. Bara imunitātes gadījumā tai arī ir savas planētas, cikliskumi un anomālijas, kas nu galīgi neiederās esošās teorijas sastāvā. Ad Hoci, jā, bet ne sastāvdaļa. Bara imunitātes planētas ir apkārtesošās lietas, no kā sastāv saslimstība:

 • imunitāte, kā tieši tā cīnās ar patogēniem;
 • virusoloģija/baktereoloģija, tas, kā tie vairojās un galvenais inficē savu saimnieku;
 • vide kurā dzīvojam un kura negatīvi ietekmē imūnsistēmas spēju nodrošināt patogēniem nedraudzīgu vidi;
 • Imunoloģiskā tolerance.

Un daudzas citas planētas, pēc kuru novērošanas un trajektorijas izprašanas arī radīsies sapratne par to vai Bara imunitāte ir Zinātne vai tikai marketinga triks.

Atkarībā no faktu daudzuma, to sistemātiskuma un konkrētuma – faktoloģijas uzkrāšanās evolūcija notiek virzienā: hipotēze – zinātniskā teorija – likums. Ja novērotie fakti sakrājas, tos cenšas izskaidrot ar hipotēzēm. Hipotēzes nākošais attīstības posms ir zinātniskā teorija. Parasti, tajā tiek iekļauti vairāk faktu, hipotēžu un sistematizēti vienā veselumā ar vienotu skaidrojumu un paredzēšanu. Ja laikam ejot neuzrodas jauni fakti, kas papildina un attīsta teoriju, bet tā apraksta konkrēto fenomenu pilnībā, zinātniskā teorija paliek par Likumu.

Slimību zinātniskās Teorijas

Modernajā Rietumu pasaulē ir 2 medicīnas virzieni – Alopātiskais/Akadēmiskais un Alternatīvais.

Te būtu jāprecizē – paši Alopātiskās/Akadēmiski izglītotie mediķi sevi dēvē par tradicionālo medicīnu. Personīgi tam nepiekrītu. Neuzspiežu savu viedokli, gribu paskaidrot, kāpēc nelietošu terminu tradicionālā medicīna runājot par Alopātisko/akadēmisko medicīnu. Gadu tūkstošiem tradicionālā medicīna balstījās uz ar ēdienu ārstēšanās protokoliem (piemēram – Richeta Nobela runa). Līdz radās farmakoloģiskā industrija. Tad kaut kādā vēsturiskā posmā, visi šie uz ēdienu balstītie ārstēšanas protokoli ar farmakoloģijas industriju saistītu mediķu asociāciju un izglītības sistēmas modernizēšanu, caur valsts iestāžu amatvīru kontroli (kukuļošanu piemēram) izmeta tradicionālo medicīnu no mācību grāmatām. Nomainījās pacientu un mediķu paaudzes un iepriekšējo tūkstošgadu tradicionālā medicīnas prakse iznīka pati par sevi un cilvēku galvās aizmirsās. Personīgi man – Cilvēces tradicionālā medicīna balstījās uz ar ēdienu ārstēšanas protokoliem. Tāpēc izvairos lietot šo terminu, kamēr sabiedrība pati nevienosies – kas ir kas.

Un vēl par vārdu kopu “Alopātiskie/Akadēmiski izglītotie mediķi” lietoju nevis, lai aizvainotu vai nonivilēt tos, bet tāpēc, ka arī Alternatīvās medicīnas mediķi izglītojas Akadēmiskajā vidē. Tāpēc izmantoju vārdu Alopāts un alternatīvā medicīna, lai atdalītu vienus no otriem, kotletes no mušām. Tā, kā vārds Alopāts var tikt uztverts aizskaroši, teiksim, kā alķīmiķis, to sajaucu kokteilī ar saldumiņu – Akadēmiski izglītots.

Eksistē vēl arī lokālie šamaņu vai lokālas tautas medicīnas virzieni. Piemēram 2015 gadā, kāda Amazones cilts izveidoja un nopublicēja savu tautas medicīnas enciklopēdiju uz 500lpp, info TE. Tā, kā mēs esam civilizētajā pasaulē, tad Rietumos medicīnu iedalās Alternatīvajā medicīnā un Alopātiskajā/Akadēmiskajā. Alopātisks nozīmē – ārstēšanas metode, kas ir pretēja homeopātijai un ietver tādu zāļlīdzekļu lietošanu, kuri izraisa slimības simptomiem pretējus simptomus, ņemts no medecine.lv TE. Protams, ka katra grupa uzskata sevi par to pareizo ārstu, bet otrus par… Nav būtiski, ne par to iet runa.

Alopātiskās medicīnas, jeb tradicionālās medicīnas sapratnē par slimību izraisītājiem kontekstā ar mikroorganismiem par pamatu ņem – Germ theory – mikrobu teoriju, par atklājumiem, tās veidošanā vairāk TE. Mikrobu teorija paredz, ka dažas slimības izraisa mikroorganismi. Šie mikroorganismi ir tik mazi, ka bez palielināšanas tos nevar redzēt. Tie iekļūst cilvēkos, dzīvniekos un augos un sākot vairoties izraisa slimības. 

Alternatīvisti turpretīm pieturās pie – seed and soil – sēklas un augsnes teorijas. Tas ir, prasti runājot Alopātiskās/Akadēmiskās medicīnas pārstāvji – uzskata, ka ar vīrusu un baktēriju, izraisītām slimībām,jācīnās, rekomendējot vakcīnas, citas indes, lai tos nogalinātu, aktīvas vielas, kas izslēdz slimības simptomus un vai operācijas. Alternatīvās medicīnas pārstāvji uzskata, ka slimība, kā sēkla var izaugt tikai un vienīgi labvēlīgā augsnē, tāpēc ir jārūpējas par augsni – ķermeņa bioķīmisko sastāvu – barībvielām, minerāliem, vitamīniem, svaigu gaisu utt. Par šīs teoriju pamatlicēju uzskata – Angļu ķirurgu Stephen Paget, kas pētīja vēža metastāžu veidošanos. Uz tā bāzes veidojās alternatīvās medicīnas filozofija un ārstēšanas protokoli. Lūdzu ņem vērā – ar ēdienu ārstēja tūkstošgadēm, nepieciešamība pēc zinātniskā pamatojuma radās laikā, kad sāka attīstīties farmakoloģiskais bizness, kas sāka spiest ārā alternatīvo medicīnu. Šai teorijai jau būs 100 gadi un to Alopātiskā/Akadēmiskā medicīna nepieņem.

Alopātiski/Akadēmiskā medicīna arī atzīst minerālvielu, vitamīnu un svaiga gaisa nozīmi veselībā un sauc to par Profilaksi. Veselības veicināšana. Bet viņu rīcībā nav neviena ārstēšanas protokola, kas balstītos uz minerālvielām, vitamīniem, skābekli utt. Tu nevari ieiet pie ārsta un tas teiks ārstē Difteriju vai Polio ar lielu C vitamīna devu (tādējādi neitralizējot toksīnus). Bet pāris teikumus par profilaksi noteikti pateiks. Bet tā nav ārstēšana, politikā to sauc par populismu – tukšu pļurkstēšanu.

Nevajag domāt, ka ārstēšana ar ēdienu ir šarlatānisms – neaizmirsti par Nobela prēmijām medicīnā, kaut vai par tās pašas Anēmijas ārstēšanu ar Aknu. Daudzi ēdieni ārstē, bet akna bija visefektīvākā un galu galā, autors dabūja Nobela medicīnas prēmiju. Neaizmirsīsim, ka Nobela runā tika minēts, ka šī metode tika izmantota visapkārt pasaulei. Tai laikā, ne tagad, jo tagad ar aknu neviens neārstē – Neakadēmiski.

Kamēr nav nopublicēts materiāls par to, kā vēsturiski izveidojās situācija, kad farmakoloģiskās kompāniju īpašnieki:

 • pārņēma kontroli
 • un vai dibināja sevis kontrolētas mediķu asociācijas un biedrības,
 • kas publiski postulēja, kas ir Pareizi un kas Nav Pareizi,
 • kādā veidā – ietekmēja medicīnas mācību iestādes
 • un to, kā notika mācībvielas maiņa,
 • kas galu galā sāka sagatavot Alopātiski/Akadēmiski izglītotos mediķus,
 • kā farmakoloģisko kompāniju produktu pārdevēju 
 • un produkcijas piegādātāju,
 • kur valsts iestādes ieņem vidutāja lomu koordinācijā,

tikmēr Tev nebūs pieņemama doma par – skaldi un valdi principu, kas tiek pielietots arī medicīnā.

Te minēšu tikai vienu mazu gadījumu, kas informatīvi ilustrē problēmas būtību – New York Times, 2009 gadā publicēja rakstu –  Harvard Medical School in Ethics Quandary, kas pieejams TE. Tajā stāstīts, ka Harvardas Medicīnas studentu, pirmajā kursā farmakoloģijā, klausījās kā profesors slavēja pretholesterola zāles. Tas noniecināja citu studentu, kas uzdeva neērtus jautājumus par blakusefektiem. Students sāka pētīt un izrādījās, ka profesors strādāja algotu darbu ne tikai Harvardas medicīnas skolā pasniedzot saviem studentiem, bet tai pat laikā strādāja algotu darbu uz 10 farmakoloģiskām kompānijām, no kurām 5 ražoja tieši pretholesterīna zāles. Students bijis šokā – 160 jauni un atvērti cilvēki sēž auditorijā un cenšas apgūt pilnvērtīgu informāciju, bet profesors… Notikumi auditorijā sākās pirms 4 gadiem. Pa šo laiku arvien vairāk studentu iestājas pret farmokoloģisko firmu ietekmi Harvardas Medicīnas skolā, labaratorijās, 17 hospitāļos un institūtos. Uz 2009 gadu jau bijis vairāk par 200 studentiem un šo aktivitāšu simpatizējošas fakultātes, kas demonstrēja, kā tieši farmokoloģiskās kompānijas iespaido Harvardas medicīnas skolu.

Viņi saka, ka viņi ir satraukušies, ka nauda no farmakologiskajām firmām atļāva izveidot Hārvardas medicīnas skolu, kā vienu no labākajām pasaulē, bet tai pat laikā šī nauda ievaino skolas reputāciju un ietekmē mācīšanās vielu. Studenti saka, ka saņemtais F novērtējums no American Medical Student Association, par to cik labi medicīnas skolas monitorē un kontrolē farmakoloģijas biznesa naudu ir mulsinoši. Harvarda esot palikusi aizmugurē dažām fakultātēm, jo to mācību slimnīcas nepieder Harvardai, kas sarežģī reformas. Tāpat dekāns ir jauns, bet tā iepriekšgājēji atradās farmokoloģisko kompāniju valdēs, un ja pielietos nopietnus mērus, tad Universitātei tas pārāk dārgi izmaksāšot. Daudz, kas ir panākts un pie daudz, kā tiek strādāts. Viena lieta, ko studenti panāca, bija tas, ka pasniedzējiem bija jādeklarē, no kurām farmakoloģiskajām kompānijām viņi saņem naudu. Izrādījās, ka viens Harvardas profesors saņem naudu no 47 kompānijām. Kāds students intervijā saka, ka pirms uzsācis savas studijas viņam nebija ne mazākā nojausma par farmakologiskā biznesa ietekmi uz studentu apmācību.

Studenti esot satraukušies par to, ka pēdējo laiku skandāli farmakoloģijas biznesā, kas noveda pie milzīgiem naudas un krimināliem sodiem, pierādījumiem par aizspriedumiem pētījumos un to publikācijās, un nepatiesie marketinga apgalvojumi, noved pie tā, ka tas viss met sliktu ēnu uz medicīnas profesiju. Tie kritizē Harvardas universitāti par to, ka tā dara mazāk, kā citi, lai kontrolētu, savu pasniedzēju, interešu konfliktus. Atbilstoši skolas jaunajiem noteikumiem, izrādījās, ka no 8900 profesoruiem un lektoru – 1600 ir tieša saistība ar farmakoloģijas kompānijām, par to saņemot pat simtiem tūkstošu dolāru gadā.

Var jau protams uzskatīt, ka Latviju šis process neapdraud, bet tas tā diemžēl nav. Latvijas mediķu apmācības procesā izmanto nevis Latvijas pasniedzēju izstrādātu oriģinālu mācību vielu, bet gan rietumos izstrādāto. Sevišķi par Vakcīnām. Tikai ne Latvijā, ne arī ārzemēs skolās nemāca medicīnas studentus – vakcīnu izraisītiem bojājumiem, pat to minimumu, kas ir iestrādāts Latvijas likumdošanas līmenī.

Ne vīruss, ne baktērija, ne jebkurš cits patogēns nevar izdzīvot bez pareizās augsnes. Fiziski nevar. Tās abas ir vienas teorijas sastāvdaļa. Ne divas atsevišķas teorijas, bet viena teorija, kur seed and soil apraksta vidi, bet germ apraksta, kas tajā vai citā vidē dzīvos.

Lai arī 100 gadus šī teorija netika akceptēta metastāžu sakarā, tomēr tagad virziens mainās – “Seed and Soil” Theory of Metastasis TE, The pathogenesis of cancer metastasis: the ‘seed and soil’ hypothesis revisited TE, Metastasis: the seed and soil theory gains identity TE, Study confirms the “seed and soil” theory of metastasis TE un The seed and soil hypothesis revisited: Current state of knowledge of inherited genes on prognosis in breast cancer TE.

Anafilakse, Alerģija, Autoimūnās slimības viens un tas pats process

No Nobela prēmijas runas un Alerģijas termina ieviesāja darbiem zinām, ka alerģija/anafilakse izraisās no tā, ka proteīni, kas tika ievadīti nedabiskā ceļā ar šprici, padara jūtīgu organismu pret šiem proteīniem. Kā proteīni nokļūst asinīs? – ar injekciju, kodumiem (piemēram lapseņu) un tad, ja ēdiena proteīni netiek pietiekami pārstrādāti kunģa zarnu traktā, sevišķi ja lieto – protonu sūkņa inhibitorus. Prasti runājot – zāles, kas cīnās ar skābu kunģi. Lieto arī dispepsijas gadījumos. Vairāk var palasīt TE. Starp citu – Richet dispepsiju skaidroja ar Anafilaktisku/Alerģisku reakciju uz proteīnu, kas nokļuva zarnās. Ļoti pilnīgu sarakstu ar Vakcīnās esošo sastāvu var iegūt ASV Slimības Kontroles Dienesta (CDC) mājaslapā TE. Zemāk oriģināldokuments.

excipient-table-2

Vakcīnu sastāvam uz Cilvēka veselību ir milzīga ietekme. No Richeta un Pirgueta darbiem zinām, ka alerģiska reakcija veidojas uz ievadītajiem proteīniem, vai ja tie nav kārtīgi sagremoti. Kā Tu vari pārliecināties saraksts ir milzīgs. Anafilaktiskais šoks/ Anafilakse/ Alerģija/ Autoimūnā slimība nav vienīgie šī procesa izpausmes veidi. Pārtikas produktu nepanesība, jeb mediķi saka – dispepsija ir vēl viena šī paša procesa izpausme. Uz to savā Nobela runā vērsa uzmanību Richet. Tagad paskatīsimies uz Vakcīnu sastāvu.

Laktoze, no Latīņu valodas – lactis, kas nozīmē piens. No visām vakcīnām, ASV, piecās ir laktoze – Adenovirus, BCG (tuberkuloze), Hib, Meningococcal un Typhoid (oral – Ty21a). Diemžēl par Latviju pateikt nevaru, informācija nav publiski pieejama. Mēģināsim iegūt un nopublicēt. 

Želantīnu iegūst no – kalogēna. Kalogēns ir želantīns. Tajā pašā CDC dokumentā ir vēl viena 79 reference – A clinical analysis of gelatin allergy and determination of its causal relationship to the previous administration of gelatin-containing acellular pertussis vaccine combined with diphtheria and tetanus toxoids, pētījums pieejams TE. Kāds ir pētnieku secinājums? 

CONCLUSION: Most anaphylactic reactions and some urticarial reactions to gelatin-containing measles, mumps, and rubella monovalent vaccines are associated with IgE-mediated gelatin allergy. DTaP immunization histories suggest that the gelatin-containing DTaP vaccine may have a causal relationship to the development of this gelatin allergy.

Secinājums:Vairums anafilaktisko reakciju un dažas nātrenes reakcijas pret želantīnu saturošām MMR vakcīnām ir asociētas ar IgE izraisītu želantīna alerģiju. DTaP (kombinētā vakcīna pret difteriju, stingumkrapjiem un garo klepu) vakcinācijas vēsture uzved uz domām, ka želantīna saturošā DTaP vakcīnai var būt cēloņsakarība želantīna alerģijas izveidē. Oficiāls ASV Slimību Kontroles Centrs atzīst savā publikācijā un atsaucas uz pētījumu, kur tas ir konstatēts.

Ar anafilaksi modernajā medicīnā saista/sauc – nāvi, to dēvē par anafilaktisko šoku, lai gan no paša termina ieviesēja redzējām, ka viņš Anafilaksi iedalīja 4 daļās, sagrupējot pēc simptomu smaguma, kur šoks bija 3 grupa. Anafilatiskais šoka rezultātā nebija Nāve. Nāve bija 4 grupā. Kaut kādā vēsturiskā posmā ar noteiktu cilvēku iesaistīšanos bija notikusi manipulācija – Nobela Prēmijas ieguvēja Medicīnā un medicīniskā/ zinātniskā termina ieviesēja, anafilakses reakciju seku smagumu sagrupējumu 4 grupās, izmeta ārā no mācību vielas un ar Anafilaktisko šoki, kur nosaukumā ir vārds šoks, apzīmē nāvi.

Ar šoku neapzīmē nāvi. Ar šoku apzīmē organisma atrašanos šoka stāvoklī. Tas ir stāvoklis, kad netiek nodrošināta pietiekama asiņu/skābekļa piegāde šūnām. Organisms ir dzīvs. Būtībā šokus iedala grupās. Katrs savādāk, bet iedala. Mēdz būt septiskais šoks, kad mikroorganismi nekontrolējami vairojas un izdala savus toksīnus. Mēdz būt kardiogēnais šoks – rodas, kad sirds ir bojāta vai funkcionē nepareizi, kā rezultātā asins cirkulācija nenodrošina organismu ar skābekli. Mēdz būt vēl dažādi medicīniska šoka stāvokļi, kur ar šoku apzīmē stāvokli, kad organisms ir apgrūtinošā stāvoklī, bet ne Nāve. Jā, ja neveiksmīgi cenšas palīdzēt, vai nepalīdz vispār, tad iestājas nāve. Bet līdz ar to tiks ierakstīts – nāve, pēc šoka stāvokļa. Ir daudzas jomas, kur var iegūt šoka stāvokli un visās šajās jomās šoks=šoks un nevis šoks=nāve. Elektrībavar izraisīt – A) šoka stāvokli. Elektrība var izraisīt – B)Nāvi. Var gadīties, ka elektrība izraisīja C) šoka stāvokli un pacients pēc tam nomira. Bet tāpat tās ir divas nesaistītas lietas. Termiskais šoks. Militāristiem notiek šoki. Ceļu negadījumos notiek šoki. Nepatīkamos starpgadījumos notiek šoki un nekur šoka stāvoklis nav nāve, izņemot protams nekaitīgās vakcīnas, kuru administrēšana izraisa Anafilaktisko šoku=Nāvi. Tikai un vienīgi medicīnas joma, kur iestājas tūlītēja reakcija pret atkārtotu proteīna ievadīšanu organismā, ko Nobela laureāts sauca par Anafilaksi un iedalīja reakcijas smagumus 4 pakāpēs, bet tā kolēģis no Austrijas, to pašu – atkārtoto injekciju izraisītos veselības bojājumus, dēvēja par – Alerģiju, sauc par Anafilaktisko šoku, kas nozīmē nāve, lai gan pats Anafilakses termina ieviesējs, sagrupēja sekas savādāk.

Vēl viena manipulācijā – ir kā skolās māca un sadala Hipersensivitāti, tai skaitā Alerģiju. Patreiz pieturās pie sekojošas klasifikācijas:

 • anaphylaxis (I tips);
 • antibody-mediated cytotoxic reactions (II tips);
 • immune complex-mediated reactions (III tips);
 • Novēlotā hiprsensivitāte (IV tips);
 • Papildus Lielbritānijā lieto Autoimūnas slimības (V tips);

Kur un kā notiek manipulācija? Pirmkārt – neviena alerģijas asociācija, medicīniskās asociācijas un mācību iestādes publiski neatzīst un nemāca savus studentus, ka šprices šķidruma sastāvā esošie proteīni padara organismu jūtīgu, viegli ievainojamu. Tie saka un māca studentus skolā, ka Alerģijas reakciju (REAKCIJU) var izsaukt – ēdiens, zāles, latex utt. Bet nesaka, ka no sākuma organisms paliek jūtīgs pret to caur šprici. Prasti runājot, lai organisms anafilaktiski/alerģiski reaģētu ir 3 posmi:

 1. Proteīnam jāiekļūst asinsritē – bites/lapseņu kodiens, nepārstrādātam ēdiena paliekām un vai ar injekciju;
 2. Tad paiet noteikts laiks, līdz 30 dienām, kamēr organisms sensitizējas – paliek jūtīgs uz konkrēto proteīni vai tā daļu;
 3. Pie atkārtotas sastapšanās ar šo proteīnu – organisms noreaģē.

Skolās un medicīnas iestādēs nemāca kādi proteīni ir vakcīnās. Vecākiem to nesaka, nevis, lai slēptu, bet tāpēc, ka nezina. Aplūkojiet, ko saka SPKC vecākiem par vakcīnu:

Kur ir minēts par proteīniem no iepakojuma, no fermas, no barotnēm? Nav. Vienkārši nav.

Patreiz esošā klasifikācija, balstoties uz procesā iesaistīto imūnglobulīnu sadala un saka, ka alerģiju vai imūnreakciju izraisa kāds no imūnglobulīniem vai cits imūnsistēmas elementiem – IgE, IgM, IgG utt. Tā arī ir kārtējā manipulācija.

Iedomājies milzīgu pilsētu ar milzīgi daudz iedzīvotājiem tajā. Cilvēka un dabas aktīvas rīcības dēļ, pilsētā rodas daudz atkritumu, kas traucē pilsētas iedzīvotāju veselībai un pašsajūtai. Ir pārtikas atkritumi, ir ražošanas atkritumi, ir cilvēka fizioloģisko procesu atkritumi. Notiek nelaimes gadījumi – nodeg mājas, avārijās cieš mašīnas, kuģi, lidmašīnas. Iedzīvotāju mājās, krājas putekļi, sadzīves atkritumi, netīrība no ielas. Ražošanas uzņēmumos rodas savi dažādi atkritumi. Daba ar savām dabas stihijām – nogāž kokus, zarus, aplūdina pilsētas un laukus utt utjp. Lai atrisinātu katru no šīm atkritumu problēmām, kā pilsētas infrastruktūrā, tā privātmājās un uzņēmumos ir cilvēki/profesionāļi, kas nodrošina netīruma savākšanu un izmešanu. Nav būtiski, kā Tu tos sauc – sētnieks, apkopēja, asenizators, atkritumu izgāztuve, atkritumu izvedējs utt, Tu taču neiedomāsies apgalvot, ka netīrību izraisa attīrīšanas darba veicēji? Bet tieši tas ir noticis runājot par Alerģiju, Anafilaksi un autoimūnām slimībām.

Izmetot ārā zinātniski pierādītu faktu, par, ko pat ir saņemta Nobela prēmija – ka proteīni špricē, padara organismu jūtīgu pret to, un ja mēs izmetam no augstāk minētā piemēra ārā apgalvojumu, ka cilvēks un daba izraisa un novērojot apkopēju darbu izsecināsim, ka tie ir alerģijas iemesls.

Vēl viens absurds – antivielas veidojas/programmējās uz kautko specifisku, tikai apstāklī, ja tas ir iekļuvis nepareizā veidā un vai ja tai nav izveidojusies imūnā tolerance. Organisma antivielas nevar saprogrammēties pašas pa sevi uz līdzenas vietas. Organisms antivielas rada atbildes reakcijā uz nepareizi iekļuvušo.

Imunoloģiskā tolerance

Atceries – Richet runas sākumā, viņš teica – Otrā iespēja ir, ka subjekts paliks mazāk jūtīgs. Citiem vārdiem sakot, iepriekšējā intoksikācija izraisīja noteiktu tolerances stāvokli, jeb nejūtīgumu. Tas nozīmē, ka lai izraisītu nepieciešamo reakciju stiprāka doza ir nepieciešama. Un tālāk stāsta piemērus par narkotiku lietotājiem.

Šis ir viens no Imunoloģiskās tolerances piemēriem.

Vairāk var palasīt TE un TE.

Īsumā – organisms adoptējas noteiktām ķimikāliju/toksīnu devām un vairs neizpauž simptomus. Tas pats notiek ar Vīrusu un Baktēriju toksīniem. Organisms pierod/adaptējas pie tiem un vairs neizrāda simptomus. Ja pēkšņi doza palielinās, tad arī simptomi atgriežās. Tas ir tieši iemesls tam par ko rakstīju Ievadā par Ebolu un Irāku un rakstīšu zemāk piemēros par pašu bara imunitātes koncepciju un piemēros ar mirušajiem pacientiem, kam neparādījās nekādi slimības simptomi. Ebolas skartajos reģionos, kur ieviesa tīrību vīruss nemētājās uz zemes milzīgos klučos un nepeldēja pa upes virsu, kā tas bija Irākā.

Grūti noticēt? Šis pats imunās tolerances princips darbojās un to izmanto mediķi – imūnterapijā. Citāts no Zied.lv TE

Imūnterapija alerģijas uzveikšanai. Alerģija ir spēcīga cilvēka imūnsistēmas atbilde uz noteiktām vielām jeb alergēniem. Bet imūnterapija, saukta arī par desensitizāciju, ir vienīgā alerģijas ārstēšanas metode, kuras mērķis nav simptomu mazināšana, bet atbrīvošanās no cēloņa. Par to, kā sasniegt šo mērķi, stāsta Alerģisko slimību izmeklēšanas un ārstēšanas centra alergoloģe Signe Puriņa. Alergēnu imūnterapija ir iespējama injekciju vai zem mēles lietojamu pilienu vai tablešu veidā…

Tas ir, kā izriet no Nobela Prēmijas laureāta darba – cilvēka ķermenis tiek padarīts jūtīgs, ja proteīns iekļūst nepārstrādāts ar adatu asinīs vai pa muti-kunģi-zarnām-asinīs. Tieši tas, ko dara imūnterapists. Tas paņem mazu dozu alergēna, vielu un tad to injecē vai nobaro, līdz palielinātas dozas dēļ, organisms adaptējas un iestājas – imunoloģiskā tolerance un simptomi izzūd. Jeb tas ko agrāk dēvēja par – relatīvo imunizāciju, vai Mithridatismu. Ievada cilvēkam palielinātu devu organismā, līdz tas adaptējas un vairs nereaģē. 

Protein-prime/modified vaccinia virus Ankara vector-boost vaccination overcomes tolerance in high-antigenemic HBV-transgenic mice, pieejams TE

Vakcīnu pētījumu nopietnums

Ievadmateriāl, tika apkopots zinātnisko izdevumu vadītāju un pētnieku pētījumi par problēmām ar pētījumiem, tai skaitā mazās pētāmo grupas utt. Zemāk varēsi iepazīties ar 2 pētījumiem un to nopietnumu, lai izanalazizētu cik tie ir nopietni un cik patiesi parāda Vakcīnu drošumu. Katra vakcīna, tablete vai jebkurš medicīnisks preparāts izejot drošības klīniskos pētījumus. Pirmais piemērs – Clinical Review of Biologics License Application for Human Papillomavirus, kas pieejams TE, un zemāk rakstā.

ClinicalReviewHumanPapillomavirus

Pievērs uzmanību Placebo. Pētījumos tiek aplūkots daudz aspektu, viens no tiem ir sadala noteiktu cilvēku grupu, noteiktās apakšgrupās un tiem nesakot, ko tie saņem sāk dot pētāmo preparātu un Placebo. Pilnīgi nekaitīgu substanci, piemēram cukuru. Kā var redzēt šajā pētījumā Vakcīnas drošības testēšanai tika izmantots:

Alumīnijs. 6 pētījumos, kopā piedalījās 3464 cilvēki. Lielākajā grupā 1193 cilvēku, mazākajā – 27. Tas ir ļoti svarīgi, jo piemēram disidentu zinātnieku un pētnieku darbi tiek nonivilēti tieši dēļ mazo pētāmo cilvēku grupām. Vairāk par to var palasīt TE, TE, TE un TE.

Kāpēc tas ir svarīgi? – mazās grupās netiek iekļauti visi potenciālie veselības stāvokļi, kurus ietekmē vakcīna. Nākošajā piemērā tas būs spilgti nodemonstrēts. Katram pētījumam ir savi exclusion criteria, izslēgšanas kritēriji – tas ir kritēriji, pēc kuriem pētāmajā grupā, šādus cilvēkus neņem. Diemžēl šajā gadījumā Exclusion criteria, ir pielikumā, kas nav pieejams. Tāpēc arī tiks publicēts nākošais dokuments, lai redzētu šos kritērijus. Kur ir problēma ar alumīniju, kā placebo? Alumīnijs ir imunitātes aktivizators. Tas ir iešpricējot Placebo, imunitāte reaģē pastiprināti, līdzīgi tieši tāpat, kā vakcīnas gadījumā, tikai imunitāte nereaģē uz antigēnu, bet jebkurā gadījumā tā ir aktivizēta. 225mgc alumīnija asinīs, kā Placebo? Kādi ir pieļaujamie standarti ēdienā? Sākot no 1,5 mcg uz kilogramu, līdz pat 000. Eiropas standarti noteiktiem produktiem ir pieejami TE. Tagad nākošā protokola grupai bija sekojoš Placebo un rezultāts:

Tas pats vecais Alumīnijs un Saline placebo. Protams, ka nevarēja atdalīt rezultātos alumīnija placebo, no saline rezultāta. Saline placebo sastāv no ūdens, cukura, kartupeļu cietes vai jebkāda cita neitrāla proteīna. Ko teica Richet un Pirquet par proteīniem – Anafilakse/Alerģija/Autoimūnās slimības, rodas no proteīniem, kurus iešpricē ķermenī. Vai kartupeļu ciete un cukurs sastāv no proteīniem uz kuriem reaģēs organisms? Kāda reakcija, injekcijas vietā, būs atkārtotai injekcijai? Pareizi – apsārtums, dedzināšana utt Tipiskie alerģijas simptomi. Kādus rezeltātus iegūst pētnieki?

Tieši tā rezultātā iegūstam rezultātu, ka Gardasil ir pasludināts mazāk kaitīgs. Viss zinātne ir notikusi. Apsveicu, vari lietot drošu produktu. Atceries jautājumu par Lidmašīnu un Sauli. Te arī tas ir noticis. Novērotājam piedāvāja novērot Alerģisku reakciju. Ne kādu citu procesu, bet tieši alerģisku. Pie tam novērotājs nezin, ka tā bija alerģiskā reakcija, tas domā, ka tā bija nekaitīga reakcija. Novērotājs ir tik maz informēts, ka nezin, ka organismā notiekās 000 reakcijas un neprasa, lai tam nodemonstrē visas 000 reakcijas.

Kā vienā špricē bija proteīni, tā arī otrā špricē bija proteīni un Alumīnijs abās grupās pastiprināja imunitātes reakciju uz ievadītajiem proteīniem. Kad izmetās izsitumi uz ādas, apsārtums vai jebkāda cita klīniskā aina tiek novērota – tur nav uzraksta ar milzīgiem burtiem;

 • parādījos – cukura proteīna dēļ;
 • parādījos – kartupeļu cietes proteīna dēļ;
 • parādījos – kazeīna proteīna dēļ;
 • parādījos – želantīna proteīna dēļ;
 • parādījos – aborta paliekas proteīna dēļ;
 • parādījos – tāda un tāda proteīna dēļ, manā reakcijā iesaistīts tāda un tāda antiviela.  

Tā taču neparādās? Līdz šai rakstu sērijai – Tev arī nebija zināms, ka šādas reakcijas ir – anafilakses/ alerģijas reakciju dēļ. Tas ir – pamatojoties uz Tevī esošajām zināšanām, par šo reakciju nekaitīgumu – ārsti taču tā to atkārto visu laiku. Tikai 2 piemēri, nospiežot uz bildes Tu nonāksi pie oriģinālmateriāla.

Mūsu dakteri oficiāli visur stāsta, ka Anafilakse/ Alerģiskās reakcijas ir normālas, nevis tāpēc, ka tā domā un grib, lai katrs saslimst ar Alerģiju, bet tāpēc, ka – nezin, ka tās ir alerģiskas reakcijas, jo sākot no skolas sola, universitātes un neskaitāmos kursos tiem dzied ditirambus (slavas dziesmas) Vakcīnām un nevis māca un pasniedz Richeta un Pirquet darbus. 

Nākošais, kādi indivīdi netiek iekļauti klīniskajos eksperimentos:

ClinicalReviewHumanPapillomavirus

 

Kā redzi – saraksts ir visaptveroš:

 1. Dalībnieks netiek pieņemts, ja pēdējo 30 dienu laikā ir lietojis studiju neapstiprinātu medikamentu vai vakcīnu, vai ja tas plāno tādu lietot studiju laikā.
 2. Ja tiek hroniski (ilgāk par 14 dienām) lietots imūnsistēmu apspiedošus medikamentus vai imunitāti modificējošas zāles – prednisone vairāk par 20mg dienā vai ekvivalents. Steroīdi ir atļauti.
 3. Neder, ja iepriekšplānotai vakcinēšanai ar citu vakcīnu, kas nebija apstiprināta pētījuma protokolā, bija jānotiek 30 dienu laikā no pirmās vakcīnas un 30 laikā pēc boostera vakcīnas. Pretgripas un Hepatīta A vakcīna bija atļauta pētījuma laikā. MMR, vējbaku, pneimokoku vakcīna bija atļauta 30 dienas pēc vakcinēšanas.
 4. Pētījuma neiekļāva tos cilvēkus, kas bija iepriekš saņēmuši – Haemophilus influenza type b, difterijas, stingumkrapmju, garo klepu, pneimokoku, rotovīrusa vai poliovīrusa, kā arī vairāk par vienu hepatīta B vakcīnu saņēmušie. Da labi, neviens no Latvijas iedzīvotājiem, kas ir izgājis vakcinēšanas kalendāru nederētu pētījumam.
 5. Pētījumā neiekļāva tos cilvēkus, kam ir bijusi iepriekšējā saslimšana ar – Haemophilus influenzae type b, difterijas, stingumkrampju, garā klepus, pneimokoka, rotavirusa, poliovirusa un hepatīta B saslimšana. Super, tas nozīmē, ka nav zināms, kā šī vakcīna ietekmē šos saslimušos.
 6. Tāpat pētījumā neiekļāva dalībnieku, ja tam bija jebkura apstiprināta vai iespējama, ja bija aizdomas, ka viņam ir – apspiesta imūnsistēma vai imūndeficīts, balstoties uz medicīnisko vēsturi un fizisku izmeklēšanu (labaratorijas testēšana nenotika).
 7. Alerģisku reakciju vēsture, vai reakcija uz kādu no potenciālajiem vakcīnu komponentiem, tai skaitā – latexu.
 8. Iedzimta slimība vai nopietna hroniska slimība.
 9. Jebkura neiroloģiska saslimšana vai krampji, aizvēra durvis uz pētījumu.
 10. Akūta saslimšana uz pētījuma brīdi. Akūta slimība tika definēta, kā mērena vai  smaga saslimšana ar vai bez temperatūras. Visas vakcīnas varēja lietot, ja pētāmais cieta no vājas caurejas un vājas augšējo elpvadu infekciju ar vai bez zemas pakāpes drudža, tas ir rectālā temperatūra nepārsniedza 38C. Temperatūrai vienādai ar 38C vai augstākai par to, pētamais veseļojās un tikai tad piedalījās.
 11. Imūnglobulīnu un/vai jebkuru asins produktu lietošana kopš dzimšanas vai plānota šo zāļu lietošana pētījuma laikā.
 12. Paralēla piedalīšanās citos pētījumos, līdz pat 30 dienām pirms uzsākas šis pētījums, vai jebkurā pētījuma laikā, ja pētāmais piedalījās medikamentu vai iekārtu pētījumos.
 13. Bērni aprūpē.
 14. Iepriekšēju aizcietējumu vēsture.
 15. Iepriekšneizārstētas vēdera problēmas, kas var novest pie aizcietējumiem.
 16. Imūndeficītu slimību vēsture.

Tas ir reāli – pētījumā ņēma dalību – veseli cilvēki, kam nebija iepriekšējās vakcinācijas vēsture. Jūs jokojat? Vai tas ir nopietni? Problēma ir – izņem no daudzu miljardu populācijas veselos cilvēkus, bez visādām slimībām, veselības problēmām, vakcinācijas vēstures, tad tos sašpricē ar līdzīgu bioķīmisko sastāvu, izņemot vienai grupai nedod antigēnu, bet toties pilnu šprici ar proteīniem un tad novēro injekcijas vietas reakciju, ko kā mēs izlasījām Nobela prēmijas ieguvēja runā, un Alerģijas termina ieviesēja darbos – izraisa tie paši proteīni vakcīnā – cukurs, ciete utt.

Starp citu – tas pats Gardasil, nav pārbaudīts uz kancerogenitāti – vēža izraisošu efektu, par ko vari pārliecināties TE un bildē zemāk:

Vakcīnu bioķīmiskais sastāvs un to Indegrienti

No Richet kunga un Alerģijas termina ieviesēja darbiem, redzam, ka ļoti svarīgi ir nepieļaut, ka vakcīnās nokļūst nepiederoši proteīniTāpēc, kad runa iet par vakcīnu nekaitīgumu – Tev visu laiku ir jāpatur prātā vakcīnu sastāvs. Slimību profilakses un kontroles centra speciāli sagatavotajai informācijai vecākiem par vakcīnu sastāvu tiek apgalvots.

Atbilstoši, Slimību profilakses un kontroles centram (turpmāk tekstā SPKC), vakcīnu sastāvā ir  – 1) Vakcīnu darbīgā daļa – vīrusus un/vai baktērijas, šādā vai tādā konfigurācijā un 2) Palīgvielas, konservanti un stabilizatori. Vārdu sakot – pilnīgi nekas nav pateikts.

Patiesībā vakcīnu sastāvā ir bikiņ vairāk un apgalvojums par pētījumos noteikto devu nekaitīgumu ir nepilnīgs.

Pie 1) punkta ir jāpievieno baktēriju toksīni, jeb indes, kas rodas baktēriju dzīves laikā. Tas ir ļoti būtiski, jo runā par anafilaksi runa gāja tieši par iešpricētajiem toksīniem (indēm). Tas ko nepasaka SPKC 2) punktā ir – katrai ievadītajai ķimikālijai ir savas unikālas īstermiņa vai ilgtermiņa sekas, tikai šo vielu ilgtermiņa pētījumi netika veikti. Tieši tāpat netika veikti šo vielu sinerģijas – īstermiņa un ilgtermiņa reakciju pētījumi.

 

Sinerģija – cēlies no grieķu vārda “synergos”, kas nozīmē – strādāt kopā. Toksikoloģijā izšķir vairākus variantus, kas notiek ja savieno divus vai vairāk elementus. 1. variants – notiek, kad kopējā ietekme divām vai vairākām ķimikālijām, ir vienāda ar ietekmi, ko sniedz katra atseviška aģentu summu (tie nemijiedarbojas tiešā veidā). Tas ir – 2 + 2 = 4. Ķīmiskās vielas neietekmē viena otru. 2. variants – ja viena viela, kasparasti nav ar toksisku ietekmi tiek pievienota citai ķīmiskai vielai un to padara ķīmiski daudz toksiskāku. Tas ir – 0 + 2> 2, vienalga ko, tikai ne 2. Padara vielu toksiskāku. 3. Variants – Antagonisms ir pretējs sinerģismam. Tā ir situācija, kad kombinētā iedarbība diviem vai vairāk savienojumiem ir mazāk toksiska nekā katrai atseviški ietekmējot organismu. Tas ir: 4 + 6 <10. Mazāk toksiska. 4 variants – sinerģiska ietekme ir situācija, kad kombinētā iedarbība divām ķimikālijām ir daudz lielāka, nekā to sekām, ja katra ķimikālija būtu ievadīta atsevišķi. Tas ir – 2 + 2 >> 4 (varbūt pat 10 vai vairāk reizes stiprāka). Katra viela ietekmē – Cilvēka ķermenī esošos fizioloģiskos vai Imūnsistēmā noritošos mehānismus un procesus. Ietekme var būt tieša un var būt netieša – caur kādu citu procesu. Patreiz esošajos procesos ir pētīts, kā konkrēta viela īstermiņā ietekmē to vai citu procesu cilvēkā. Nevis viss toksiskais kokteilis(vārda vistiešākajā nozīmē)(latviski tas būtu – indes koktilis), bet atsevišķa viela no kokteiļa. Cik daudz ir blakņu un cik daudz cilvēkiem tie ir bīstami. Vienmēr ir kāds, kas cieš, jautājums ir – cik daudz cieš. Ja cieš daudz, tad atzīst par kaitīgu un neļauj lietot. Ja cieš maz vai ļoti maz, tad ļauj ražot un tirgot cilvēkiem. Ķīmiskā sinerģijā parasti vielas aktivizē vienu otru vairākkārt, līdz ar to ietekme uz organismu ir pavisam savādāka, nekā atsevišķai indes kokteiļa sastāvdaļai. Ja vielas pašas par sevi noteiktajos apjomos nevar kaitēt, tad to synergy – strādāt kopā, efekts netiek pētīts ne īstermiņā ne ilgtermiņā. Sinerģisma mehānismi var mainīties no situācijas uz situāciju, lielākoties, ietekme ir uz fermentiem, kas regulē vai ietekmē to, kā mūsu ķermenis strādā. Fermenti (latīņu: fermentum — ‘ieraugs’) jeb enzīmi (grieķu: ενζυμον — ‘iekšā’ + ‘ieraugs’) ir lielmolekulāri biokatalizatori, kas paātrina visas organismā notiekošās vielmaiņas reakcijas — uzturvielu noārdīšanu, jaunu vielu sintēzi, dažādu vielu un jonu transportu, ķermeņa temperatūru, pH regulēšanu utt. Gandrīz visi fermenti pēc uzbūves ir olbaltumvielas (proteīni). Cilvēka ķermenī ir Fermenti, kas prot darīt specifiskas lietas, piemēram sašķelt alkoholu. Tieši tāpēc ar laiku alkoholiskais reibums pāriet – fermenti tos sašķeļ un alkohola ietekme zūd.  Sinerģijas piemērs – Barbiturāti zālēm ir lielāka ietekme uz centrālo nervu sistēmu (CNS), izraisot CNS depresiju, lietojot kopā ar vispārējās anestēzijas līdzekļiem, alkoholu un narkotiskiem pretsāpju līdzekļiem. Pētījumā “Aluminum Disruption of Calcium Homeostasis and Signal Transduction Resembles Change that Occurs in Aging and Alzheimer’s Disease“, kas pieejams TE un TE, tika pētīts alumīnija ietekme un sinerģija ar dzelzi uz kalcija homeostāzi cilvēkiem ar Alcheimera slimību. Te ir jautājums – vai alumīnijs ietekmēs līdzīgā veidā zīdaini, kurš saņem Alumīniju milzīgos apjomos? Kur ir pētījumi par to? Tomēr ir daudz citu pētījumu par alumīnija ietekmi uz cilvēkiem. Rakstu sēriju ietvarā būs atsevišķa sadaļa par pētījumiem, kuru it kā neesot, te minēšu tikai vēl vienu – Alumīnija saistība ar Priekšlaicīga olnīcu mazspēju (neauglība). Pētījums – “A link between human papilloma virus vaccination and primary ovarian insufficiency: current analysis” – pieejams TE.. 

 

Ilgtermiņa Pētījumi par vakcīnās esošo toksisko (indīgo) vielu un to sinerģētisko reakciju ietekmi uz cilvēka veselību, jebkurā vecumā, netiek veikti. Tomēr tie ir ļoti svarīgi. Piemēram, 1972 gadā ASV tika aizliegts DDT pesticīds, kas pirms tam starp citu ar zinātnes un medicīnas atbalstu tika reklamēts, kā pilnīgi drošs (bilde labajā pusē un galerija apakšā). 2014 gadā tika veikts pētījums un noskaidrots, ka to sieviešu meitām, kuru mātes bija stāvoklī laika posmā no 1959 – 1967 gadam un kurām tika konstatēts paaugstināts līmenis šī pesticīda asinīs, turpmākās dzīves laikā par 370% paaugstināja risku saslimt ar krūts vēzi. Tas ir meitas, kuru mātes bija stāvoklī un kuru asinīs tika konstatēts palielināts DDT daudzums par 370% biežāk saslima ar krūts vēzi. Pētījumā tika sekots 9300 meitu veselības stāvoklim. Pētījums TE. DDT ietekmē nervu sistēmu, traucējot normālu nervu impulsu nosūtīšanu. Bet šādu ilgteriņa pētījumu par vakcīnām un to ķīmisko sastāvu ietekmi NAV.

 

no images were found

SPKC centra “informatīvajā” materiālā ir noklusēts vēl kāds vakcīnas sastāvs – 3) Vakcīnu piesārņojumi. Parasti tie rodas no kultūras kurā vīruss tika audzēts. Bet piesārņojums var rasties arī no paša iepakojuma (turpmāk Lateksa alrģijas piemērā), kā arī ražošanas laikā. Tā notiek, tikai par to neziņo.

Prasti runājot – vīrusu audzē noteiktā vidē – olās, cilvēku vai dzīvnieku dažādu veidu šūnās (piemēram pēc aborta palikušās vai mērkaķu aknu šūnās), uz dzīvniekiem (agrāk audzēja), vai vidē, kas iegūts no lielopu kazeīna (80% olbaltuma govs pienā) un dažādās citās vidēs, kuras apskatīsim vēlāk. Te svarīgi ir pieminēt, ka pašas šūnas arī dzīvo noteiktās vidēs, kur piemēram šūnas pēc aborta un mērkaķu nieru šūnas vide – CMRL-1969 (vairāk par sastāvu var palasīt TE) sastāvā(L-alanine, L-arginine (free base)b, L-aspartic acid, L-cysteine-HCL, L-cystine, L-glutamic acid-H20, L-gluatamine, gylcine, L-histidine (free base)b, L-hydroxyproline, L-isoleucine, L-leucine, L-lysine, L-methionine, L-phenylalanine, L-proline, L-serine, L-threonine, L-tryptophan, L-tyrosine, L-valine, p-aminobenzoic acid, ascorbic acid, d-biotin, calcium pantothenate, cholesterol, choline chloride, ethanol, folic acid, glutathione, i-inositol, menadione, nicotinamide, nicotinic acid, pyridoxal-HCL, pyridoxine-HCL, riboflavine, riboflavine-5-phosphate, sodium acetate-3H2O, thiamine-HCL, Tween 80, vitamin A acetate, vitamin D (calciferol), vitamin E (a-tocopherol phosphate), D-glucose, phenol red, sodium chloride, potassium chloride, calcium chloride, magnesium culphate heptahydrate, sodium phosphate dibasic, sodium dihydrogen phosphate, monopotassium phosphate, sodium bicarbonate, iron nitrate nonahydrate). Viss sastāvs zemāk bildē:

Polysorbate 80. Protams, ka oficiāli, tas ir nekaitīgs un to ļauj izmantot. Tas ir dzintara/zelta krāsas viskozs šķidrums. Tas tiek izmantots kā emulgators un atputotājs pārtikas rūpniecībā un medicīnā. Emulgatori ir palīgvielas, kas spēj apvienot divas dabīgā vidē savstarpēji nesavienojamas vielas. Kosmētikas gatavošanā tos izmanto, lai pagatavotu dažādas emulsijas – krēmus un losjonus, šampūnus un kondicionierus, kuru pamatsastāvā ietilpst eļļa un ūdens. Emulgatori padara šīs vielas stabilas, neļaujot katrai atsevišķi sadalīties, vai noslāņoties. Šādas vielas izmanto ne tikai kosmētikā, bet arī pārtikā, farmācijā, mājsaimniecības preču rūpniecībā un citās lielražošanās, ņemts TE. Vārdu sakot – ļoti plašs pielietojuma spektrs. No sākuma ar vakcīnu ievadām iekšā – sensitizējam organismu un tad sākam lietot ādas krēmus, pārtikas produktus, šampūnus un brīnamies par rezultātu.

Pētījumā – Polysorbate 80 in medical products and nonimmunologic anaphylactoid reactions, kas pieejams TE, secinājumu daļa – CONCLUSIONS: Polysorbate 80 is a ubiquitously used solubilizing agent that can cause severe nonimmunologic anaphylactoid reactions. Latviski – Polisorbate 80 ir plaši pielietojoš aģents, kas var izraisīt smagas neimunoloģiskas anafilatīdas reakcijas. Tas ir, Polisorbāts 80 var izraisīt arī smagas Anafilakses/Alerģijas reakcijas. Kā mēs zinām no Richeta runas – Anafilakse, balstoties uz simptomu smaguma iedalījās 4 kategorijās virzienā no vieglākiem simptomiem – caureja, ādas problēmas, temperatūras utt un uz smagākiem simptomiem 3 grupā – Anafilaktiskais šoks. Smagākie veselības traucējumi – 4 grupa Nāve. Kad runa iet par severe reactions, viss ir skaidrs, bet kur palika pārējo grupu sekas – viegli un vidēji veselības bojājumi.

Pētījumā uz žurkām – Delayed effects of neonatal exposure to Tween 80 on female reproductive organs in rats, pieejams TE, pētnieki noskaidroja, ka 

Treatment with Tween 80 accelerated maturation, prolonged the oestrus cycle, and induced persistent vaginal oestrus. The relative weight of the uterus and ovaries was decreased relative to the untreated controls. Squamous cell metaplasia of the epithelial lining of the uterus and cytological changes in the uterus were indicative of chronic oestrogenic stimulation. Ovaries were without corpora lutea, and had degenerative follicles.

Latviski – Ārstēšana ar Tween 80 (vēl viens polisorbāta 80 nosaukums) paātrināja nobriešanu, pagarināja menstruācijas ciklu un izraisīja hronisku menstruāciju (asiņošanu)(latviski to sauc – disfunkcionāla dzemdes asiņošana). Relatīvais dzemdes un olnīcu izmērs un svars, salīdzinot ar kontroles grupu bija samazināts. Plakanšūnu metaplāzijadzemdes epitēlijā (iekšējais ādas pārklājums) un citoloģiskās izmaiņas dzemdē liecināja par hronisku estrogēno stimulācijas. Olnīcas bija bez dzeltenā ķermeņa ar deģeneratīvo folikulu. Te uzreiz neaizmirsīsim ASV dokumentā ietverto:

Kas ir disfunkcionāla dzemdes asiņošana var palasīt iAptiekas lapā TE, RSU bloga prezentācijā TE, kā arī “Kas Jauns” publikācijā – Atklāti par tavu reproduktīvo sistēmu jeb Īsais kurss ginekoloģijā, kas pieejama TE. Protams, ka nevienā no šīm publikācijām netiek rakstīts par Vakcīnās esošā Polisorbātu 80 un to asociēto saistību ar šo problēmu. Asociēto, jo tas nav vienīgais faktors. Skaldi un valdi princips medicīnā – sadali lielo saimi, dod katram, to ko tam ir jāzin, lai sasniegtu vienīgo mērķi:

Un nevajag domāt, ka tas attiecas tikai uz žurkām. Žurkas un peles izmanto zinātniskajos eksperimentos dažādu iemeslu dēļ, bet pats galvenais ir tas, ka žurku un peļu modeļi vislabāk atbilst procesiem, kas notiek cilvēkos. The rat is the primary model for mechanistic studies of human reproduction, citāts ņemts no TE.

Polisorbāts 80 ietekmē ne tikai ādu un auglību, bet vēl daudzas citas veselības kaites. Pētījumā – Translocation of Crohn’s disease Escherichia coli across M-cells: contrasting effects of soluble plant fibres and emulsifiers, kas pieejams TE, tiek secināts:

Translocation of E coli across M-cells is reduced by soluble plant fibres, particularly plantain and broccoli, but increased by the emulsifier Polysorbate-80. These effects occur at relevant concentrations and may contribute to the impact of dietary factors on Crohn’s disease pathogenesis.

E coli pārvietošanās ap M-šūnām tiek samazināta ar augu šķiedrvielām, īpaši ar caļmallapām un brokoļiem (ehhhh homeopātijas noliedzēji), turpretīm Polisorbāts 80 to palielina. Šie efekti notiek atbilstošās koncentrācijās un var ietekmēt dietoloģiskos faktorus Hrona slimības patoģenēzē (slimības rašanās un attīstība organismā).

Retoriski jautājumi – atbilstoši Doctus.lv TE – Mūsdienās viena no dominējošajām KS patoģenēzes koncepcijām ir balstīta uz pieņēmumu, ka slimības pamatā ir T limfocītu aktivitātes regulācijas (īpaši supresīvo funkciju) disfunkcija. Tāpēc arī šībrīža medikamentozā terapija pamatā ir balstīta uz imūn supresīviem preparātiem – vai dakterus tagad mācīs skolās ārstēt Krona slimību ar ceļmalapām un brokoļiem? Vai ārsti to tagad ieteiks saviem pacientiem?

Kā redzi no saraksta – Vakcīnās ir pārtikas, dzīvnieku, cilvēku un eļļu proteīni, piemēram – olas, piena (kazeīns), želantīts (kalogēns) utt. Par želantīna klātbūtni CDC raksta – General Recommendations on Immunization: Recommendations of the Advisory Committee on Immunization Practices (ACIP), pieejams TE un savā darbā atsaucās uz pētījumu referencē 168 – Food allergy to gelatin in children with systemic immediate-type reactions, including anaphylaxis, to vaccines, kas pieejams TE.

CONCLUSION: We reconfirmed a strong relationship between systemic immediate-type allergic reactions, including anaphylaxis, to vaccines and the presence of specific IgE to gelatin. Moreover, some of the children also had allergic reactions to food gelatin before or after vaccination.

Secinājumi:Mēs apstiprinājām stipru saistību starp sistēmiskas tūlītējas alerģiskas reakcijas, anafilaksi tai skaitā, uz vakcīnām un tajā atradās specifisks IgE uz želantīnu. Turklāt dažiem bērniem bija alerģiska reakcija uz ēdiena želantīnu pirms un pēc vakcinācijas.

Tas pats polisorbats 80 ir asociēts arī ar – Dietary emulsifiers impact the mouse gut microbiota promoting colitis and metabolic syndrome, kas pieejams TE. Citāts:

Relatively low concentrations of two commonly used emulsifiers, namely carboxymethylcellulose and polysorbate-80, induced low-grade inflammation and obesity/metabolic syndrome in wild-type hosts and promoted robust colitis in mice predisposed to this disorder….These results support the emerging concept that perturbed host–microbiota interactions resulting in low-grade inflammation can promote adiposity and its associated metabolic effects. Moreover, they suggest that the broad use of emulsifying agents might be contributing to an increased societal incidence of obesity/metabolic syndrome and other chronic inflammatory diseases.

Latviski – relatīvi zems koncentrācijas līmenis divu ikdienā lietojamu emulsifikatoru – cerboxymethylcellulose un polisorbāts 80, izraisīja zemas pakāpes iekaisumu un aptaukošanās/metabolisko sindromu un izraisīja stipru kolītu (resnās zarnas iekaisums) pelēm, kas bija predisponētas šai slimībai. Šie rezltāti apstiprina jauno koncepciju, ka patraucēta zarnu mikrobioma (zarnās esošās baktērijas) savstarpējā mijiedarbība, kas beidzās ar zemas pakāpes iekausumu var attīstīt aptaukošanos un tā asociētā metabolsima efektus. Turklāt, tie iesaka, ka plašā ikdienas emulsifikatoru aģentu lietošana iespējams palielina aptaukošanos/ metabolsima sindromu sabiedrībā, ka arī citas hronisku iekaisumu slimības.

Daļa centrifūgā tiks izmesta, daļa paliks. Piemēram – L-glutamic acid, jeb glutamīns. L-Glutamic acid 1866 gadā ieguva vācu ķīmiķis – Karl Heinrich Ritthausen, kas apstrādāja kviešu glutēnu (tā vārdā arī nosauca) ar sērskābi. Gādas sekas būs glutamīnam nonākot organismā ar Vakcīnu? Pareizi, organisms sensitezēsies, jeb paliks jūtīgs pret to. Paskaties vēl reiz sarakstu ar fermu kurā tika audzēts un pasaki, kā tas viss reaģēs Tevī un bērnos, ja tiks injektēts. Lūdzu ņem vērā, ka esošās sistēmas (likumdošanas) ietvarā, kompānijām nav jāziņo, kur tika audzēts vīrus. 1 bildē apakšā ir glutamīns. 2. bildē glutamīna skābe un 3.bildē histidīna aminoskābe, salīdzināšanai.

Molekulārā mimikrija – Alerģija un autoimūnā slimība


Kā redzi – abas glutēna aminoskābes pēc strukturālās uzbūves ir līdzīgas, salīdzinot ar histadīna aminoskābi. Kas notiks, ja glutēna molekula vai tai līdzīga tiks iešļircēta ar Vakcīnu? Organisms to uztvers, kā ienaidnieku un uzsāks cīņu pret to – Alerģiju. Kas notiks, ja ar šprici un Vakcīnu ievadīs kazeīnu? Pareizi – Alerģija uz pienu.

 

Ne tikai Glutēna aminoskābes ir līdzīgas savstarpēji. Ļoti daudz Tava ķermeņa sastāvdāļu satur līdzīgas daļas vai rindas no mikrobiem vai baktērijām. Bildē kreisajā pusē, ir parādīta ilustrācija, kas ņemta no Molecular Mimicry as a Mechanism for the Cause and as a Probe Uncovering Etiologic Agent(s) of Autoimmune Disease TE. Ideja ir kur, teiksim vīrusam vai baktērijai ir kods, kas ir līdzīgs kodam Tavā ķermenī, teiksim – locītavās. Lūk ko šai sakarā saka Profesore Daina Andersone – Reimatiskā drudža patoģenēzē būtiska loma ir arī krusteniskajām reakcijām starp streptokoka antivielām un cilvēka audiem. Molekulārā mimikrija izraisa imūnu atbildi pret streptokoka infekciju saimnieka organismā. Citātu var aplūkot TE. Tas ir iemels, kāpēc kad cilvēks slimo ar noteiktām kaitēm – sāp locītavas. Antivielas iezīmē, to, kas kodā ir līdzīgas ar ienaidnieku. Tālāk organisma imūnsistēmas dažādie mehānismi nīcina ārā ienaidnieku, pat ja tas bija nepareizi iezīmēts. Kad slimība ir uzvarēta – sāpes pāriet. Problēma ir kur – Vakcinēšanas rezultātā, ar to pašu aģentu iegūstam hronisku slimību, tik ilgi, kamer antivielas medī. Citāts no Molecular mimiicry in virus infection: Crossreaction of measles virus phosphoprotein or of herpes simplex virus protein with human intermediate filaments, TE:

Similarly, humans infected with hepatitis, herpes, mumps, or measles viruses can develop antibodies to their own cytoskeletal components, although the antibodies that reacted with cytoskeletal proteins were not shown to bind to viruss.

Cilvēki, kas inficēti ar hepatītu, herpēm vai masalu vīrusiem var veidot antivielas pret sevis pašas šūnu uzbūves komponentiem. Tai pat laikā antivielas, kas reaģēja uz šūnas struktūru proteīniem, nesavienojās ar vīrusu. Pētījums uz kuru atsaucās autori pieejams TE.

Visskaļākais gadījums, kas ir saistīts ar Vakcinēšanos, autoimūno slimību un molekulāro mimikriju ir Narkolepsija. Latvijā it, kā ar šo slimību neslimojot, bet te vairāk var runāt par efektīvu un modernu diagnosticēšanas metožu trūkumu, nekā objektivitāti. Atbilstoši slimibas.lv, kas sadarbojas ar SPKC un Veselības ministriju, Narkolepsija ir:

iAptiekā TE, tiek apgalvots, ka miega centra pusotra gada darbības laikā Narkolepsija nav apstiprināta nevienam pacientam. Lai tā būtu. CDC sagatavotajā informācijas lapā Narcolepsy Following Pandemrix Influenza Vaccination in Europe TE, ir apgalvots, ka Vakcīna izraisa nerkolepsiju Eiropā, bet ne ASV. 2015 gadā Reuters noziņoja Scientists find new evidence on GSK vaccine link to narcolepsy TE, ka proteīna līdzība izraisa kaiti. Dīvaini ir kas cits – Reuters, šo ziņu nopublicēja 2015 gadā, bet pats oriģinālpētījums tika nopublicēts Science Translational Medicine 18 Dec 2013: Vol. 5, Issue 216, TEBildē kreisajā pusē ir Abstrakts. Dīvaini ir tas – raksts ir atsaukts, jo autori it kā nevarēja atkārtot rezultātus. Atsaukšana notika 2014 gada jūlijā. Šo ziņu pārpublicēja arī citi izdevumi. Kāpēc to ievietoju šajā rakstā? Personīgi neuzstāju, ka šis ir vērā ņemams pierādījums un ar to ir jāoperē. Problēma ir cita – kamēr Latvijas lielākajai daļai ir pārliecība un ticība biznesu godīgumam, tikmēr šim pierādījumam nav vērtības. Ja nākotnē nonāks līdz secinājumam, kā saka Latvieši – doverjai no proverjai (uzticies, bet pārbaudi), piemēram, pēc tam, kad būs iepazinušies ar daudzu godīgu pētnieku trauksmes cēlāju likteņiem, cietumsodien un citām represijām, iespējams, kādreiz radīsies pētnieki, kas gribēs atkārtot šo eksperimentu un pārliecināties – ir vai nav taisnība. Skaidrojums par šo pētījumu, kamēr tas nebija atsaukts ir pieejams TE.

Tomēr ir arī citi pētījumi un pat tiesas lēmumi, ka šī vakcīna izraisa Narkolepsiju. Pētījums – Anti-Swine Flu Vaccination Linked to Increased Risk of Narcolepsy in Young Adults, pieejams TEPasaules veselības organizācija 2016 gadā atzina, ka vakcīna ir saistīta ar Narkolepsiju TE. Milzīgu darbu ir paveicis un turpina veikt šai jomā – Emmanuel Mignot, MD, PhD, CRAIG REYNOLDS, PROFESSOR OF SLEEP MEDICINE, Psychiatry and Behavioral Sciences – Stanford Center for Sleep Sciences and Medicine. Viņa profila lapā var atrast publikācijas par pētījumiem, kas veiktas tieši sakarā ar Narkolepsiju TE. Somu pētījums ir pieejams TE

Boy wins £120,000 damages for narcolepsy caused by swine flu vaccine, noziņoja Britu laikraksts TE. Šajā rakstā ir minēta vēl kāda interesanta statistika. Vakcīnu saņēma 6 miljoni iedzīvotāju, bet ar slimību slimo aptuveni 31 000. 2014 gadā, Lielbritānijā bija 64 miljoni iedzīvotāju TE. Cik daudz cilvēkiem izraisīja?

Kāpēc tas ir svarīgi? Lūk ko 2009 gadā ziņoja Science Daily TE – Narcolepsy Is An Autoimmune Disorder, New Research Shows. Narkolepsija ir autoimūna slimība, jauns pētījums apstiprina. Pētījumu veica tas pats Emmanuel Mignot.

Pētījumā – Autoantibodies against ganglioside GM3 are associated with narcolepsy-cataplexy developing after Pandemrix vaccination against 2009 pandemic H1N1 type influenza virus., kas publicēts TE, abstraksts izsaka visu:

Following the mass vaccinations against pandemic influenza A/H1N1 virus in 2009, a sudden increase in juvenile onset narcolepsy with cataplexy (NC) was detected in several European countries where AS03-adjuvanted Pandemrix vaccine had been used. NC is a chronic neurological disorder characterized by excessive daytime sleepiness and cataplexy. In human NC, the hypocretin-producing neurons in the hypothalamus or the hypocretin signaling pathway are destroyed by an autoimmune reaction. Both genetic (e.g. HLA-DQB1*0602) and environmental risk factors (e.g. Pandemrix) contribute to the disease development, but the underlying and the mediating immunological mechanisms are largely unknown. Influenza virus hemagglutinin is known to bind gangliosides, which serve as host cell virus receptors. Anti-ganglioside antibodies have previously been linked to various neurological disorders, like the Guillain-Barré syndrome which may develop after infection or vaccination. Because of these links we screened sera of NC patients and controls for IgG anti-ganglioside antibodies against 11 human brain gangliosides (GM1, GM2, GM3, GM4, GD1a, GD1b, GD2, GD3, GT1a, GT1b, GQ1b) and a sulfatide by using a line blot assay. Samples from 173 children and adolescents were analyzed: 48 with Pandemrix-associated NC, 20 with NC without Pandemrix association, 57 Pandemrix-vaccinated and 48 unvaccinated healthy children. We found that patients with Pandemrix-associated NC had more frequently (14.6%) anti-GM3 antibodies than vaccinated healthy controls (3.5%) (P = 0.047). Anti-GM3 antibodies were significantly associated with HLA-DQB1*0602 (P = 0.016) both in vaccinated NC patients and controls. In general, anti-ganglioside antibodies were more frequent in vaccinated (18.1%) than in unvaccinated (7.3%) individuals (P = 0.035). Our data suggest that autoimmunity against GM3 is a feature of Pandemrix-associated NC and that autoantibodies against gangliosides were induced by Pandemrix vaccination.

Lūk pētījums par Hepatitis B virus and Homo sapiens proteome-wide analysis: A profusion of viral peptide overlaps in neuron-specific human proteins, kas pieejams TE. Tā rezultātā iegūstam autoimūnas saslimstības.

Cits piemērs – Imūnās trombocitopēniskās purpura, jo atbilstoši Vidmane-Ozola, V.Boka, E.Cunskis, J.Breikšs, S.Lejniece, U.Teibes veiktajam pētījumam – Imūnās trombocitopēniskās purpuras (ITP) iznākuma prognostiskie faktori pēc splenektomijas, ar ko var iepazīties TE. Imūnā trombocitopēniskā purpura (ITP) ir viena no plašāk pazīstamākajām un labāk pētītām hematoloģiskām saslimšanām. Tās biežums ir 4,5/100.000 vīriešiem un 7,4/100.000 sievietēm. 2014 gada pētījumā – Immune thrombocytopenic purpura (ITP) associated with vaccinations: a review of reported cases, kas ir pieejams TE, ir sekojoši teikumi: 

Vaccines may induce ITP by several mechanisms. Vaccine-associated autoimmunity may stem not only from the antigen-mediated responses but also from other constituents of the vaccine, such as yeast proteins, adjuvants, and preservatives diluents. The most likely is through virally induced molecular mimicry. The binding of pathogenic autoantibodies to platelet and megakaryocytes may cause thrombocytopenia by different mechanisms, such as opsonization, direct activation of complement, or apoptotic pathways. The autoantibodies hypothesis is not sufficient to explain all ITP cases.

Vakcīnas var izraisīt ITP caur dažādiem mehānismiem. Vakcīnu-asociētā autoimunitāte var izrietēt ne tikai no antigēnu izraisītām reakcijām, bet arī no citiem vakcīnu sastāvā esošajām vielām – rauga proteīniem, adjuvantiem un konservantiem. Visdrīzāk tas ir no vīrusu izraisītas molekulārās mimikrijas. Patogēnu (slimību) Autoantivielu savienošanās ar trombocītiem un megakariocītiem ((megakaryo- + -cute, “liela kodola šūna”) ir liela kaulu smadzeņu šūna ar sadalītu kodolu, kas atbild par asins trombocītu ražošanu, kas nepieciešami normālai asins recēšanai), var izraisīt trombocitopēniju (trombocitopēniskā purpura slimība (autoimūna trombocitopēnija vai idiopātiska) – asins slimība, kad organisms uztver savus trombocītus kā ienaidnieku), caur dažādiem mehānismiem, piemēram opsonizācija (imunitātes process, kad baktērija vai vīruss tiek iznīcināts ar fagocītiem (prasti runājot – šūnas, kas apēd vīrusu, baktēriju, toksīnus un citas mazas šūnas), tieša veidā aktivētiem šūnu pašnāvības ceļiem. Antivielu hipotēze nav pietiekama, lai izskaidrotu visus ITP gadījumus.

Jautājums Tev – Vai Latvijas medicīnas iestādēs māca saistību starp Vakcīnu un Saslimstību? Vai to vajag mācīt? Vai ir nepieciešami mehānismi jaunākās informācijas sekošanai, tās apmaiņai un mācību vielu iestrādē?

Vēl viens pētījums TE.

Papildus var palasīt Molecular Mimicry as a Mechanism of Autoimmune Disease – TE.

Vīrusa atdalīšana no Fermas un iepakojums

Ražošanas procesā ir milzīga problēma – baktērija, vīruss vai to toksīns (inde) ir mikroskopiski, līdz ar to ir problēma atdalīt nepieciešamo vakcīnai no fermas.

Vakcīnas ražošanas procesā, to atdalīšanai tiek izmantots centrifūgas princips. Un tieši tāpat, kā nav iespējams 100% izgriezt sausu veļu no centrifūgas, tieši tāpat nav iespējams iegūt 100% tīru vīrusu vai vīrusa indi – mazākas substances iekļūs vakcīnās iekšā. Tikai divi no skaļākamiem piemēriem –

1) SV40 vīrusa piesārņojums, kas izraisa vēzi;

2) Vakcīna ar AIDS vīrusu.

Par šiem un citiem piesārņojumiem vairāk būs vēlāk, te ir svarīgi saprast, ka ar vakcīnu tiek ievadīti dažādi proteīni vai to daļas – olu, glutēna un piena piemēram. Tiek ievadītas proteīnu daļas no abortā miruša bērna organisma. Tiek ievadītas proteīnu daļas no kāpuriem un citiem zvēriem. Tiek ievadītas antibiotiku daļas.  Mazliet vairāk par vakcīnu sastāvu vari uzzināt TE, TE, TE, TE un TE. Tas ir angliski un tikai un vienīgi no oficiālām lapām (atvainojos par wiki linku, tur ir labs apkopojums). Kad lasīsi oficiālās lapas nekoncentrējies uz apgalvojumiem, ka vakcīnas ir veselīgas un nebīstamas, apkopo proteīnus un citu piesārņojumu, kas paliek centrifūgēšanas dēļ un, kas tiek iešpricētas cilvēkbērnā un kādas reakcijas tas izsauks, atbilstoši Nobela prēmijas ieguvējam. Diemžēl uz šo dienu nav izstrādāta metode – fermas ganam, kas savus dzīvnieciņus izvestu ārā no fermas nepaķerot līdzi vakcīnā fermas sastāvdaļas.

Vēl viens piesārņojums – no iepakojuma. Lateksa alerģija. Ir cilvēki, kas sirgst ar šo reto alerģiju. Vakcīnas darbīgā daļa (atbilstoši SPKC), kad tā ir atdalīta un sajaukta ar ķīmiskajiem komponentiem, kas ir it kā veselībai nekaitīgās dozās, tiek iepildīta pudelītēs un aizvākota.

Vāciņa vidū atrodas lateksa blīve, caur kuru tiek ievadīta šprice un kas pēc šprices izvilkšanas neļauj vakcīnā iekļūt nepiederošiem svešķermeņiem. Agrāk, kad pudelītes bija atvērtas un šprice tika ievadīta bez blīves, tā bija milzīga problēma – pudelītēs iekļuva sveši vīrusi, baktērijas un pat pelējums, kas tālāk nonāca cilvēkā, kas pēc tam saslima vai zaudēja veselību. Tas bija iemesls, kāpēc vakcīnās sāka pievienot timesorālu(dzīvsudrabu), formaldehīnu un citas indes, ko SPKC pamato ar – kas ir nepieciešami vakcīnu īpašību saglabāšanai (pirmajā bildē).

Tomēr vakcīnas sastāvā esošās ķīmiskās vielas iedarbojas uz lateksa blīvi, to saēd un minimālas devas nonāk pašā vakcīnā. Protams, ka šīs vielas neiedarbojas uz smalkajiem neironiem un audien, kā to apgalvo SPKC. Iedomājies, kāda reakcija būs organismam uz lateksa daļiņām vakcīnā, pēc pirmās injekcijas? Kāda reakcija notiks pēc otrās injekcijas vai kad āda sastapsies ar lateksu? Te starp citu slēpjas vēl viens moments – kāpēc, ja vakcīnas ir tik sen apgrozījumā ir tik dažādas izpausmes un nav vienota efekta. Viena un tā pati vakcīna šodien Latvijā atšķiras no tā, ko saņem bērns ASV, Eiropā, Āzijā, Krievijā, Āfrikā utt. Epiģenētika arī spēlē savu lomu, katrai nācijai, tautai ir savs unikāls epiģenētisks kods. Un visas vakcinācijas laikā Vakcīnu ražošanas process atšķiras, kā laikā – evolucionē, tā arī no ražotāja uz ražotāju. 2001. gada 8 jūnijā preses relīzē, kas publicēta Latexa Alerģijas Asociācijas mājaslapā TE, ir citāts:

If a drug is sold and stored in vials with a natural rubber stopper, no matter what precautions you take, latex allergens can contaminate that drug. The FDA has asked for evidence that such allergens are present in pharmaceutical vials and that they can induce reactions in individuals already allergic to latex. Now we can provide it to them.

Robert Hamilton, Ph.D., professor of medicine at Johns Hopkins University

Latviski tas skanētu tā – ja zāles tiek glabātas un tirgotas pudelītēs ar gumijas aizbāzni, nav būtiski, kādi piesardzības pasākumi ir veikti, latexa alergēni var nonākt šajās zālēs. Akcentu liekam uz – nav svarīgi kādi piesardzības pasākumi veikti, latexa alergēni, pudelītēs ar latexa aizbāzni var nonākt vakcīnās. FDA (US Food and Drug Administration – ASV Pārtikas un Zāļu kontroles dienests) lūdza pierādījumus, ka šādi alergēni ir farmakaloģiskajās pudelītēs un tie var izsaukt reakciju cilvēkiem, kas ir alerģiski uz lateksu. Tagad mēs varam sniegt pierādījumus tiem.  – Roberts Hamiltons, PhD, John Hopkins University. Saraksts ar vakcīnām ASV, kurās ir Latexa daļas pieejams TE. Prasti runājot – mums paprasīja atrast vakcīnās lateksu, to arī izdarījām – lateksa gabali ir vakcīnās. Atceramies ko teica Richets un Pirquets un iegūstam kopējo sapratni – pirmā vakcīna ar lateksa gabaliņiem vakcīnā padarīja cilvēkbērnu jūtīgu pret latexu, otrā vakcīna izsauc anafilaktisko reakciju, kura atkarībā no intensitātes tika sagrupēta 4 kategorijās, kur anafilaktiskais šoks bija 3 grupā, bet ne 4 – nāve, kā šo terminu lieto tagad.

Epiģenētika

Viss no kaut kā sastāv. Viens, no argumentiem – kāpēc Vakcīna ir droša ir tas, ka tad, ja vakcīna būtu kaitīga, tās sekas būtu redzamas katrā. Nepareizi. Tieši tāpat, kā zemestrīce valsts teritorijā izsauks dažādus bojājumus, dažādās smaguma pakāpēs atkarībā no materiāla, tā arī vakcīna atkarībā no materiāla izsauc dažādas reakcijas, dažādos diapazonos. Piemēram, atkarībā no materiāla – mājas, ceļš, vai tilts zemestrīces rajonā cietīs dažādos diapazonos vai necietīs nemaz. Puķēm vispār nebūs bojājumu, ja nu vienīgi neiekritīs aizā. Tāpat ir ar Vakcīnām. Cilvēka materiālu nosaka šūnas un tās uzbūvē esošais DNS, tā sastāvā esošie – gēni. Gēniem ir daudz dažādas variācijas. To sauc par Epiģenētiku. Katrā cilvēka šūnā ir kods. Šis kods ir saistīts ar šūnas receptoriem, kas ir šūnas apvalkā. Cilvēka DNS, kas ir šūnas iekšienē sastāv no daudz dažādiem apgabaliem, kas katrs atbild par konkrētu uzdevumu. Noteikti apgabali ir tieši saistīti ar receptoru šūnā. Kad receptors saskarās ar ķimikāliju vai molekulu, tas nosūta signālu uz konkrēto daļu un atkarībā no tā vai ir ieslēgts vai nav un to, kāda ķimikālija, molekula saskārās ar tās receptoru šūnas ārpusē, tas sāk ražot noteiktu proteīnu. Ja gēnā notiek mutācija, tas pārtop par alēli, jeb dažāda viena gēna variācija. Šī variācija sāk ražot savādāku proteīnu. Spilgtākais piemērs gēnu mutācijā un izraisītajās slimībās ir – Radiācija. Tā, kā Cilvēka DNS esošie gēni var būt ieslēgti/izslēgti/mutējušies dažādos variantos, tad rezultāts uz vienu un to pašu ķimikāliju atšķirsies.

Tas pats ir ar slimībām. Epiģenētika nodrošina to, ka ne katrs cilvēks var saslimt ar noteiktām slimībām. Piemēram pētījumā – Leprosy as a genetic disease, kas pieejams TE, tiek apgalvots, ka ar lepru var saslimt 5 – 10 % no populācijas. Gēnu dēļ 90 – 95% ir neuzņēmīgi pret to. Tas pats attiecas arī uz tuberkulozi un visām citām slimībām. Ne tik lielos skaitļos, bet ir. Teikšu atklāti – šādu tabulu pa Valstīm un slimībām neesmu sastapis. Ir tikai infektologu izteicieni, bet no kurienes viņi ņēmuši savus datus nevaru teikt. Piemēram par tuberkulozi min, ka 10 – 15% iedzīvotāju ir neuzņēmīgi pret to. Būtu pateicīgs, ja kāds precizēs un norādīs avotu. Šajā sakarā ieskatu par gēniem un tuberkulozi var iegūt – Human Genetic Susceptibility to Tuberculosis and Other Mycobacterial Diseases TE un Genetic susceptibility to tuberculosis in human populations TE.

Lielāku ieskatu var gūt Natural resistance to infection with intracellular parasites: Isolation of a candidate for Bcg, TE

Kāpēc Naturālā rezsistence pret slimībām ir būtiska – mums ir pateikts, ka tikai tad, ja 90 – 95% cilvēku sapotēsies, tikai tad būs iespējams nodrošināt kolektīvo imunitāti (atbilstoši SPKC). ASV patreiz ar likuma spēku cenšas panākt 100% vakcinēšanos. Problēma tikai tā, ka cilvēki tāpat slimo, neskatoties pat uz 96 – 98% vakcinēšanās līmeni. Kā tas var būt, ka pat ja pieņemsim, ka 10% nevar saslimt ar konkrētu slimību, bet savakcinē 97% iedzīvotāju – slimība tāpat uzliesmo?

Patogēni – slimību izraisītāji

Patogēns – bioloģijā, no Grieķu valodas – πάθος pathos “ciešanas, kaislība (nav precīzs tulkojums, bet tuvākais)” un – γενής – genēs “ražotājs”, literārā, Latviešu valodā – slimības izraisītājs. Šis termins tika ieveists 1880 gadā. Šis termins sevī ietver sekojošus infekcijas izraisītājaģentus, kas tā nēsātāju var padarīt slimu – vīrusi, baktērijas, prioni, sēnītes, viroīdi un parazīti. Par nēsātāju var būt – cilvēki, dzīvnieki, augi, tās pašas sēnītes vai citi mikroorganismi. Visus patogēnus iedala sekojošās grupās – bakterioloģiskie, virālie, sēnīšu (fungālie) un prionic.

Bakterioloģiskie patogēni: Baktēriju pasaule ir milzīgi daudzveidīga. Zinātnieki ir aprēķinājuši, ka uz pasaules mīt aptuveni – 5 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 (tas ir desmit 18 pakāpē) vienību. TE. Salīdzinājumam cilvēku ir aptuveni 7 miljardi. Insekti 10,000,000 (aprēķini ir no 2 līdz 30 miljoniem). Baktērijas ir visur, visapkārt un Tevī iekšā. To ir tik daudz, ka pastāv diezgan sarežģīta klasifikācijas sistēma, lai to te nopublicētu, pat īsumā. Svarīgi ir tas, ka ir ļoti skaidra klasifikācija tam, ka baktērijas iegūst enerģiju un tās metabolsims, kas nosaka, kādos apstākļos katra var dzīvot un kādos nē. Lielākā daļa baktēriju ir pilnīgi nekaitīgas. Cita baktēriju daļa uztur Tevi pie dzīvības piedaloties bioķīmiskajos procesos, kas nodrošina cilvēka dzīvotspēju. Tikai maza maza daļiņa baktēriju noteiktos apstākļos var sākt vairoties un kaitēt Tavai veselībai. Tev ir jāsaprot, ka baktērijai, ka arī cilvēkam, jebkuram dzīvniekam vai augam, lai tā var attīstīties ir nepieciešami noteikti bioķīmiskie apstākļi, kas Cilvēkam ar pilnvērtīgu Imūnsistēmu (imūnsistēmas galvenais uzdevums ir nodrošināt organisma neuzņēmību pret baktērijām, vīrusiem, vienšūņiem, parazītiem, sēnēm un kontrolēt pārmaiņas organisma šūnu līmenī) tie nevar Tevī izraisīt slimību. Tie Tevī bija ir un būs, bet tiem nav iespējams izraisīt slimību. Medicīnas būtība agrāk bija akcents uz Profilaksi, tagad uz seku ārstēšanu, tērējot biljoniem naudas vienības visapkārt pasaulei, pēdējā gadsimtā.

Vīrusi. Ar vīrusu skaitu noteikšanu tik labi neveicās. Atbilstoši – Vincent R. Racaniello, kas ir Higgins Professors in the Department of Microbiology and Immunology at Columbia University’s College of Physicians and Surgeons, rakstam TE:

Let’s extend this analysis to additional species, even though it might not be correct to do so. If we assume that the 62,305 known vertebrate species each harbor 58 viruses, the number of unknown viruses rises to 3,613,690 – over three times more than Dr. Morse’s estimate. The number rises to 100,939,140 viruses if we include the 1,740,330 known species of vertebrates, invertebrates, plants, lichens, mushrooms, and brown algae. This number does not include viruses of bacteria, archaea, and other single-celled organisms. Considering that there are 1031 virus particles in the oceans – mostly bacteriophages – the number is likely to be substantially higher.

Vārdu sakot, daudz, bet ne tik daudz, kā Baktērijas. Arī vīrusi tiek klasificēti, dažādos veidos. Būtisks ir kas cits – starp virusologiem iet karsta diskusija – vīruss ir dzīva būtne vai nē. Problēma tāda, ka vīruss ārpus šūnas nav dzīvs, tas sāk veikt dzīvībai pēdēvētās funkcijas nonākot šūnā. Šūnā neiiekļūst katra vīrusa vienība, piemēram labaratorijas apstākļos, kur notiek vīrusu kultivēšana, lai inficētu vienu šūnu ir nepieciešams 1 miljons vīrusu vienību. No šī miljona tikai viena inficēs šūnu un sāks vairoties. Ļoti interesantas lekcijas šai sakarā piedāvā, tas pats – Vincent Racaniello Ph.D., Professor of Microbiology & Immunology in the College of Physicians and Surgeons of Columbia University savā YouTube kanālā TE. Ja saproti Angļu valodu, gribi beigt baidīties no vīrusiem un saprast, ko un kā darīt, lai pasargātos bez vakcīnām, silti iesaku noklausīties viņa lekciju kursu saviem studentiem Kolumbijas Universitātē. Būtība ir viena – vīruss var vairoties (paškopēties) dažādu faktoru diapazonos. Pilnvērtīga Imūnsistēma (imūnsistēmas galvenais uzdevums ir nodrošināt organisma neuzņēmību pret baktērijām, vīrusiem, vienšūņiem, parazītiem, sēnēm un kontrolēt pārmaiņas organisma šūnu līmenī) neļaus vīrusiem, Tevī izraisīt slimību.

Prioni. Sakarā ar to, ka nav daudz pētījumu par šo patogēnu grupu, teorija netiek uzskatīta par 100% un nav pieņemta ikdienas lietošanā. Katrā ziņa šī tipa patogēnu izraisītās slimības ir novērotas un aprakstītas, piemēram – bovine spongiform encephalopathy, jeb govju trakumsērgu. Cilvēkiem tā var izraisīt Creutzfeldt-Jakob Disease, Kreicfelda – Jakoba slimība.

Sēnītes. Sēnītes ir jebkurš eikariotu grupas organisms, kas ietver vienšūņu mikroorganismus, tādus kā raugi, pelējumsēnītes, ka arī daudzšūņu sēnītes, kas mums pazīstami, kā sēnes. Sēnītēm ir milzīga daudzveidība. Daudzveidība nodrošina to, ka kāda noteikta suga var dzīvot apstākļos, kur nevar dzīvot cita suga. Visu nosaka Vide, arī sēnītēm. Viena no visizplatītākajām sēnītēm Latvijā, kas nodara veselības bojājumus ir – Candida, jeb piena sēnīte. Ja zarnu traktā mītošā mikrobiome ir traucēta, Candida sēnīte sāk nekontrolēti vairoties un izpausties, ka piena sēnīte. Nodrošinot zarnu mikrobiomes balansu, citi mikroorganismi izmantojot Candida sēnīti savos metaboliskajos procesos uztur tā balansu tādā apjomā, ka tas nekaitē cilvēka veselībai. Tas arī ir svarīgākais – Tu nekad sēnīti neatradīsu tai nepiemērotā vidē – Cilvēkam ar pilnvērtīgu Imūnsistēmu (imūnsistēmas galvenais uzdevums ir nodrošināt organisma neuzņēmību pret baktērijām, vīrusiem, vienšūņiem, parazītiem, sēnēm un kontrolēt pārmaiņas organisma šūnu līmenī) sēnītes nevar Tevī izraisīt slimības simptomus. Sēnītes ir viena no grupām, kas izsauc gripas tipa simptomus, piemērs TE, par to vēlāk.

Viroīdi. Viroīdi ir mazākie infekcijas aģenti. Būtībā vairums no tiem Latvijas cilvēkam nav kaitīgi, jo saslimstības izraisa DA Āzijā. Tiem arī ir sava klasifikācija un noteikta vide, kurā tie var dzīvot.

Parazīti. Bioloģijā/Ekoloģijā par parazītiem sauc tādas sugas, kas bez iepriekšējās vienošanās ar Organismu eksistē uz tā rēķina. Pretstats ir simbioze, kad abas sugas gūst labumu.  Parazīti var būt mikroparazīti, kas parasti ir mazāki par ierastajiem parazītiem, piemēram vīrusi, baktērijas un Protozoa (vienšūņi). Cilvēkus ir apsēduši 300 parazītu sugas. Parazīti, parasti nenogalina organismu, kurā dzīvo.Tomēr to dzīvības procesa atkritumi var bojāt organisma veselību un padarīt to vieglāk ievainojamu citiem patogēniem. Parazītiem ir sava klasifikācija un dalīšana. Tomēr pats būtiskākais ir tas, kā Cilvēka organisms, no tiem pasargājas.

 • Āda. Āda ir veidota no mirušu šūnu slāņiem un kalpo, kā fiziska barjera parazītu un citu patogēnu ceļā. Šīs mirušās šūnas satur keratīnu, kas padara ādu stipru un ūdens necaurlaidīgu. Lielākajai daļai mikroorganismu nepieciešama mitra vide, lai tie izdzīvotu. Uzturot ādu sausā stāvoklī, patogeniem ir neiespējami nogļūt organismā. Tāpat tauku dziedzeri izdala eļainu šķidrumu, kam ir antimikrobu īpašības. Uz ādas Tu to izjūti, kā bikiņ taukainumu. Sviedri un šie tauki ir Tava dabīgā aizsardzība, pret mikroorganismiem. Jautājums ir tikai par optimālo kvantumu.
 • Mute. Nākošais ceļš, pa kuru parazīti un citi mikroorganismi var iekļūt Tevī. Siekalas mutē ir nākošā aizsardzības barjera. Siekals sastāv 99.5% no ūdens. Pārējie 0.5% sastāv no elektrolītiem, gļotām, glikoproteīniem, enzīmiem, antibakteriālām substancēm, IgA antivielas un lizocīmu. Katram no šiem komponentiem ir sava unikāla funkcionalitāte, kas nodrošina noteiktu antibakteriālu efektu. Piemēram – lizocīms, boja baktēriju ārējo apvalku nodrošinot noteiktu bioķīmisku reakciju. Siekalas, ne tikai pasargā organismu no mikroorganismu iekļūšanas dziļāk iekša, bet arī rūpējas par zobiem.
 • Kunģis. Ja nu tomēr mikroorganisms ir bijis tik veiksmīgs, ka izkļuva no mutes (piemēram Tu nesagremoji ēdienu pietiekami ilgi) dziļāk, tas nonāk kunģī. Kunģa sastāvā esošās sālskābe un kunģa skābe, pēc idejas nodrošina 2pH līmeni, kam pēc idejas būtu jāiznīcina iekļuvušos mikroorganismus. Pēc idejas, tāpēc, ka ne vienmēr kunģī pH līmenis ir 2.
 • Imūnsistēma. Tomēr, ja parazīts (citi patogēni) pārvarēja arī šo aizsargbarjeru un nokļuva zarnās un tālāk asinīs, tad pie darba ķeras imunitāte (imūnsistēmas galvenais uzdevums ir nodrošināt organisma neuzņēmību pret baktērijām, vīrusiem, vienšūņiem, parazītiem, sēnēm un kontrolēt pārmaiņas organisma šūnu līmenī). Imūnsistēmas sastāvā esošie serum proteīni un pattern recognition receptor, Latviski dēvē par patogēnu atpazīšanas receptoriem (TE), kas ir iekš un āršūnas receptori, kas aktivizē dendriskās šūnas, kas savukārt aktivizē limfocītus. Limfocīti, piemēram T šūnas un antivielu ražojošās B šūnas, kas atpazīst parazītus.

Šitā sadaļa vispār ir supersvarīga, lai saprastu, cik daudz vakcinācija ir uzvarējusi slimības. Kā Tu redzēji no iepriekšējā apraksta – parazītu grupa ietilpst arī mikroparazīti. Kā Tu redzēji no imūnsistēmas apraksta bikiņ augšā, imunitāte aizsargājas līdzīgi, kā pret vīrusiem un baktērijām ar antivielām un citām imūnsistēmas sastāvdaļām. Agrākos laikos, kamēr nebija ūdens un kanalizācijas attīrīšanu iekārtu, valdīja antisanitārija, bija nepilnvērtīgs ēdiens, bija arī parazītu uzliesmojumi, epidēmijas. Ļoti plašs informatīvais materiāls par to ir apkopots  – History of Human Parasitology, pieejams TE.Vakcīnas parazītiem nav, tomēr kaut kā Cilvēce nav izmirusi. Tieši otrādi pētot un attīstot sapratni par parazītiem rada vidi, kas neļauj tiem uzvarēt. Protams, ka epidēmijas notiek, bet tas ir tieši saistīts ar Cilvēka rīcību, piemēram – Cyclosporiasis Outbreak Investigations — United States, 2013 (Final Update), kas pieejams TE. Izrādījās, ka epidēmija sākās, tāpēc, ka salātu mix un cilantro nebija pareizi sagatavoti. Vakcīnas nav, epidēmiju arī nav. Dīvaini…

Cilvēka pH līmenis

Lielākā daļa cilvēka ķermenis sastāv no ūdens. Ir ļoti grūti noteikt vienu kopējo lielumu, jo ūdens daudzums cilvēkā ir atkarīgs no daudziem faktoriem, piemēram vecuma, taukiem, dzimuma utt. Katrā ziņā, neatkarīgi no vecuma, dzimuma vai tauku apjoma – cilvēka ķermeņa lielākā daļa ir ūdens. Šajā ūdenī notiek praktiski visi bioķīmiskie procesi – tiek pārvietotas barībvielas (minerāli, vitamīni, aminoskābes), skābeklis utt. No šūnām tiek izvadīti šūnu dzīvības cikla atkritumi. Pa šķidrumu pārvietojas patogēni un daudz daudz citu procesu notiek šajā ūdenī. Arī asinis savā būtībā bāzējas uz ūdeni. Šim šķidrumama ir noteikts pH līmenis, kas nosaka vai vide ir skāba vai sārmaina. Šo diapazonu iedala 14 gradācijās, kur 1pH ir visskābākais un 14pH ir vissārmainākais. 

 pH nozīmē – potenciālais ūdeņradis (potential hydrogen). Cita versija saka, ka p latīniski nozīmē – ūdeņraža apjoms. jebkurā gadījuma runa ir par vienu un to pašu. Pirmo reizi to aprakstīja – Søren Peter Lauritz Sørensen, dāņu bioķīmiķis 1909 gadā. No 1901 gada līdz 1938 gadam viņš strādāja Kopenhāgenā Calsberga labaratorijā un pētīja jonu koncentrāciju proteīnos. Un tā kā jonu koncentrācija bija ļoti svarīga, viņš ieviesa pH skalu – 1909 gadā. Ir divas metodes – papīrīši un elektroniskas iekārtas. Elektroniskās iekārtas dod labākus rezultātus, jo papīrīša gadījumā līmenis pārlec par vienu vienību. Vairāk par zinātnieku var palasīt TE. Ļoti daudz par pH no zinātniskā viedokļa var palasīt TE.

Par optimālo līmeni uzskata, ja cilvēka šķidruma pH līmenis ir vidū 7.35 – 7.45 pH. Katrs patogēns var dzīvot noteiktā vidē. pH līmenis ir atkarīgs no daudziem faktoriem. Plašas diskusijas sākot no pilnīga nolieguma līdz pat bravūrīgiem ditirimbiem Latvijā nav retums. Patiesība ir kā vienmēr pa vidu. TE, TE un TE. Galvenais pretarguments ir, ka ēdiens nevar mainīt pH līmeni. Cilvēkam protams, ka nevar, bet govīm var. Latvijas pētnieku darbs pieejams TE. Ļoti labs informatīvais materiālu sagatavoja Juris Leja, RSU profesors, Dr. habil. med. un ir nopublicēts TE. Šajā materiālā nav apskatītas daudzas lietas, bet uz divām no tām, kas saistītas ar vakcināciju – mēs apstāsimies:

 • pH līmeņa nozīme skābekļa piegādē šūnām
 • patogēnu vairošanās.

Skābekim ir milzīga loma Cilvēka veselībā. Simtiem tūkstošu ķīmisku reakciju notiek ķermenī, kurā ir iesaistīts skābeklis. Skābeklis veido 65% cilvēka ķermeņa un no tā ir atkarīgs 90% enerģijas, kas var būt radīta mijiedarbības reakcijās ar skābekli. Kopā ar ēdienā ietvertiem mikro un makroelementiem skābeklis piedalās šūnu apkopē, labošanā un augšanā. Ja skābeklis ir pietiekami, Tavs ķermenis funcionē efektīvi. Ja skābeklis ir nepietiekami, Tava efektivitāte var samazināties pat 16 reizes, skābes uzkrājas ķermenī un muskuļos, ko pat izjūti, kā sāpes. Skābeklis arī piedalāsslikto baktērijuiznīcināšanā, neaiztiekot labās. Viena no svarīgām funkcijām, kur piedalās skābeklis ir – ēdiena oksidēšana, šūnu elpošanas procesā, tādā veidā atbrīvojot enerģiju, kas tiek noglabāta ATP (adenosine triphosphate – adenozīna trifosfātu) elektronu transporta ķēdē mitohondrijos un glikolīzē citoplazmā. Gremošanas laikā, Ogļhidrāti un taukskābes pakāpeniski tiek sadalītas vienkāršākos ogļhidrātos un tad tiek oksadizēti mūsu šūnās, tā ražojot enerģiju, ogļskābo gāzi un ūdeni. Principā, tas ir smalks tauku sadedzināšanas process, kas mums dod enerģiju, lai varam dzīvot. Cita svarīga loma, ko izpilda skābeklis ir – O2 ir daļa no ūdens molekulas. 70 – 90% šūnas ir veidotas no ūdens, kura sastāvdaļa ir skābeklis. Ūdens netikai tiek izdzerts, bet tas veidojās arī sadegot ogļhidrātiem un taukskābēm un ja organismā ir nepietiekams skābekļa daudzums, ūdens molekulas neveidosies taja apjomā, kas ir nepieciešams. Cik svarīgs O2 ir cilvēka organismam? Bez tā, dažu minūšu laikā cilvēks nomirst. Katrai no ķermeņa sastāvā esošā triljona šūnu pareizai funkcionalitātei ir nepieciešams skābeklis. Noteikts skābekļa līmenis. Kad Tu ieelpo, šo skābekli nepatērē Tu (tas kas Tevī domā), bet gan triljons šūnu un simtiem tūkstošu ķīmisko reakciju, kas ir tieši atkarīgi no skābekļa. Ir zinātniski aprēķināts, ka senākajos laikos Tavi senču senči ieelpoja gaisu ar 50% skābekļa. Aptuveni 200 gadus atpakaļ gaisa bija tikai 38% skābekļa. 1945 – 1946 gada veikti aprēķini uzrādīja skābekļa daudzumu 22%. Kopš tā laika gaisa mērījumi notiek regulāri un patreiz ieelpotaja gaisā ir 20% skābeklis TE. Protams, ka pilsētās – skābekļa līmenis ir vēl mazāk, dažādi pētījumi uzrāda – mazāk par 10%. 

Oksidēšanās-reducēšanās reakcijas jeb redoksreakcijas ir tādas ķīmiskas reakcijas, kuru gaitā izmainās reaģējošo vielu sastāvā ietilpstošo ķīmisko elementu oksidēšanas pakāpes, jo elementu atomi viens otram atdod un pievieno elektronus. Daļiņas (atomus, jonus, molekulas), kas šādās reakcijās elektronus atdod jeb zaudē, sauc par reducētājiem, bet tās, kuras elektronus pievieno jeb iegūst — par oksidētājiem, savukārt elektronu atdošanas un oksidēšanas pakāpes palielināšanas procesu dēvē par oksidēšanos, bet elektronu pievienošanas un oksidēšanas pakāpes samazināšanas procesu — par reducēšanos. Tātad oksidētāji oksidē (atņem elektronus) reducētājus jeb oksidējamās vielas un paši reducējas (pievieno sev elektronus), turpretī reducētāji reducē (pievieno elektronus) oksidētājus jeb reducējamās vielas un paši oksidējas (atdod savus elektronus). Oksidēšanās un reducēšanās ir savstarpēji saistīti, viens no otra neatraujami procesi — ja kāda viela oksidējas, cita neizbēgami reducējas.

Tas ir Oksidēšanās ir termins, lai aprakstītu kompleksu procesu, kas skābeklis mijiedarbībā ar citiem mikro un makro elementiem ķermenī tos samazina vai sadedzina dažādu uzdevumu veikšanai. Oksidēšanās ir vitāli nepieciešams faktors veselīgai vielmaiņai, labākai asins cirkulēšanai, asimilācijai – barības vielu piemēram – gremošanai un izvadei. Oksidēšanās process ir atbildīgs par asins tīrību – attīrot to no toksiskiem atkritumiem, kas rodas šūnu vielmaiņas procesā. Skābeklis nomierina un atjauno nervu sistēmu.

Patreiz klasēs ļoti daudz bērnu nespēj apgūt mācībvielu. Tautā šos bērnus dēvē dažādiem neglītiem epitetiem. Bet skābekļa trūkums ir tieši ar to saistīts. Agrāk, bija prakse pirms mācību stundām vērt vaļā logus un izvēdināt klases telpas. Agrāk bērnus skolā starpbrīžos dzina ārā elpot svaigu gaisu. Tagad tam nepievērš tādu uzmanību. Skābeklis ir viens no kofaktoriem, kas nosaka informācijas fizisku ierakstīšanu smadzeņu neironos. Ir slimības, kad bērnam ar abnormāliem asinsvadiem tiek liegta skābekļa pievade smadzenēm pietiekamā apjomā. Eksperimentāli ir pierādīts, ka ieelpojot skābekli pirms mācību stundām pastiprina atmiņu. Pētījums – Oxygen administration enhances memory formation in healthy young adults, pieejams TE.

Par skābekļa lomu var rakstīt daudz un dikti, bet galvenais virziens ir ielikts, lai saprastu, kas notiek ar bērniem klasēs.

Iegarenajās smadzenēs un Varolija tiltā ir elpošanas centrs. Tas saņem signālus no hemo receptoriem. Šie receptori ir atbildīgi par ieelpu un izelpu, tādā apjomā, kā nepieciešams. Ir divu veidu receptori – periferālie un centrālie. To pamatā ir Glomus šūnas. Lai arī to galvenais uzdevums ir sekot līdzi skābekļa līmenim, vairumā tie nereaģē uz skābekļa līmeni. Tieši otrādi lielakais vairums centrālo receptoru reaģē uz dioksīda (CO2) un pH līmeni. Tikai un vienīgi periferālie receptori seko līdzi skābekļa līmenim. Gandrīz visiem ķīmiskiem procesiem cilvēka ķermenī ir jānotiek noteiktos vides parametros diapazonā no līdz. To sauc par homeostāzi. Katrā šūnā ik brīdi notiek dažādi ķīmiski procesi, kas nodrošina Dzīvību (veselību). Molekulas, kas atbild par šīm reakcijām dēvē par – enzīmiem. Tās piedalās praktiski visos procesos – barības sagremošanā, jaunu šūnu veidošanā (ja piemēram vīrus nogalināja to). Vairums no šiem enzīmiem ir veidoti no molekulām, kas ir ļooooooti jūtīgas pret izmaiņām – pH līmenī, temperatūras, skābekļa, dioksīda utt. Ja izmainās kaut viens apstāklis, teiksim temperatūra, vai pH līmenis, vai skābeklis, kas ir virs vai zem normas – enzīmi sāk uzvesties savādāk, sākas pataloģiski procesi, kas izraisa dažādas problēmas. Veselības problēmas. Cik liela loma ir enzīmiem – iedomājies ir sērkociņu kastīte un ir sērkociņā. Lai sērkociņs aizdegtos ir nepieciešama – roka, kas paņem sērkociņu, nogādā to līdz sērkociņa kastītei un ar ātru, noteiktā spiedienā un precīzu kustību aizdedzina to. Enzīmi ir dažādu faktoru savienotājs –dažādu bioķīmisku procesu roka, kas savieno dažādus procesus vienā. Kad skābekļa līmenis asinīs nokrīt ļoti zemu, maz skābekļa nonāk Glomus šūnās. Kad tas notiek, zema skābekļa līmenis izsauc signālu, ko dēvē par depolarizācija, kas palaiž neirotransmiterus, kas paziņo nerviem, kas kontrolē elpošanas muskuļs – sarauties. Šis nav vienīgais veids, kā periferālie receptori strādā. Glomu šūnas arī izdala dioksīdu (CO2). Kad oglekļa dioksīda līmenis asinīs ir pārāk liels, šūnās esošais oglekļa dioksīds nevar nokļūt asinīs un tas uzkrājas šūnās. Paaugstināts CO2 līmenis asinīs padara tās skābas. Šo zemo pH līmeni sajūt šūna un pH līmenis ietekme neirotransmiteru signālus, kā rezultātā sāksi elpot biežāk.

Centrālie receptori atrodas smadzenēs un seko līdzi smadzenēs, apkārt esošā šķidruma – cerebrospinālais šķidrums – pH un CO2 līmenim. Tie ietekmē CO2 un pH līmeni lēnāk, nekā periferālie receptori, jo paiet laiks kamēr oglekļa dioksīds nokļūst no asinīm – cerebrospinālā šķidrumā, pārvarot hematoencefālisko (smadzeņu-asins) barjeru. Ir daudzas slimības, kas ietekmē pH un oglekļa dioksīda līmeni. Piemēram – diabēts. Pārāk augsts cukura līmenis samazina pH līmeni. Skāba vide liks biežāk elpot. Tas ir iemesls, kāpēc daži diabētiķi elpo ļoti bieži. Medicīnā to dēvē par – Kussmaul elpošanu. Ja cilvēkam ilgi saglabājas paaugstināts ķermeņa skābes līmenis, tad šo stāvokli mediķi dēvē par Acidozi – pataloģisks stāvoklis, kura galvenais simptoms ir asiņu skābums.

Galvenā doma – pH līmenis ietekmē – enzīmu darbību un skābekļa apjomu, kas tiks nogādāts šūnās un līdz ar to noteiks cilvēka veselības stāvokli. Palielinot pH līmeni tikai par vienu iedaļu, teiksim no 4pH uz 5pH, desmitkārtīgi palielina piegādājamo skābekļa daudzumu šūnām. Katra nākošā līmeņa pārvarēšana palielina skābekļa piegādi šūnām, vēl 10kārtīgi. Tas ir – skābekļa apjoms, ko šūna saņēma pie 4pH līmeņa palielināsies 100 kārtīgi, ja pacelsi pH līmeni no 4 uz 6. Un palielināsies 1000 kārtīgi, ja pacelsi no 4pH uz 7pH.

Bohr effect – ir fenomens, ko pirmo reizi aprakstīja Dāņu zinātnieks Christian Bohr, 1904 gadā, kas pierādīja, ka hemoglobīna spēja piesaistīt skābekli ir tiesi atkarīga no skābuma (pH līmeņa) un oglekļa dioksīda līmeņa. Oglekļa dioksīda koncentrācija asinīs noved pie pH līmeņa samazināšanās, kas noved pie tā, ka hemoglobīns izmet skābekļa kravu. Samazinot oglekļa dioksīda līmeni, palielinās pH līmenis un līdz ar to hemoglobīns paķer līdzi vairāk skābekļa un nogāda tās šūnās. 

Zemā skābekļa/pH vidē var attīstīties vīrusi, baktērijas, sēnītes utt. Candida sēnīte, jeb piena sēne ir tieši atkarīga no skābekļa daudzuma, jeb pH līmeņa. Zema pH līmenis ir izšķiroš daudz slimību attīstībā, piemēram – gripas vīruss var vairoties tikai un vienīgi zemā pH līmenī.

Virusoloģijā ir tāds termins – ph dependent viruses, jeb pH atkarīgi vīrusi. Nemaz nerunājot par Vēzi. Daļēju ieskatu var saņemt Fields Virology Textbook by Bernard N. Fields, kas daļēji pieejama TE. Tabulā 4.3 pH-dependent viruses ir sniegts īss ieskats vīrusu sarakstā, kas ir un kas nav atkarīgi no pH līmeņa. Lūdzu ievēro, ka sarakstā, kur runats, ka nav atkarīgie ir piezīme – majority (vairums) un most (visbiežāk). Vīrusu saime ir milzīgi liela un dažāda. Slimības patogēns var būt un var nebūt konkrētajā skalā, bet kurš tieši patogēns izraisa slimības simptomus var tikt noteikts testos, bet ne pēc simptomiem. Tas nozīmē, ka ja ņemam piemēram Retrovīrusu, tad ir jābūt tabulai ar visiem retrovīrusiem, kas var būt cilvēka slimības izraisītāji un to atkarību/neatkarību no pH līmeņa. Nevar vienkārši pateikt – Retrovīrusi ir pH neatkarīgi. Retrovīrusu saime ir milzīga un tikai tāpēc, ka te tas minēts, kā neatkarīgs nenozīmē, ka Tavai veselībai nav jāseko līdzi pH līmenim. Tas pats attiecās uz visiem citiem. 

Daudzi vīrusi, tai skaitā Influenza (gripas) vīrusi, Rinovīrusi un Korona vīrusu spēja vairoties ir atkarīga no pH līmeņa. Līdz pat puse gripas saslimšanas izraisa tieši šie vīrusi. Pārējo saslimstību simptomu puse tiek saistīta ar sēnītēm un citiem toksīniem, piemēram no nepiedegošajām pannām. Vairāk par Rinovīrusiem un Korona vīrusiem var palasīt SPKC sagatavotajos materiālos TE, TE, TE un TE. Tas būs būtiski, lai pēc tam salīdzinātu un bikiņ padomātu. 

Kā tieši pH līmenis ietekmē vīrusa vairošanās spēju? Jebkuram procesam ir sākums un ir beigas, pēc kura sākas nākošais sākums. Vīruss var vairoties/paškopēties tikai šūnā. Ārpus tās, vīruss nevar sākt paškopēties/vairoties. Vīrus iekļūšanu šūnā dēvē par – viral entry. Latviski nezinu, bet brīvā tulkošanā būtu – vīrusa ieeja. Šī ieeja notiek procesos ko sauc – Membrane Fusion, Pore Formation vai Membrane Disruption. Lai neieslīgtu pārāk daudz detaļās, bet ja Tev ir interese palasīt par to, to vari izdarīt – Molecular Biology of the Cell. 4th edition, Cell Biology of Infection, kas pieejama TE. Būtība ir tāda, ka Fusion process noteiktiem vīrusiem var notikt pie ļoti zemiem pH līmeņiem.

Prasti runājot tieši tāpat, kā divas karstas un kaislīgas Cilvēka sirsniņas nevar vairoties ziemeļledus okeāna, ledusaukstajā ūdenī – ēēē, piedodiet fiziski nesac…lsies, tā noteiktiem vīrusiem, kas izsauc to ko zinām, kā gripas saslimstību, nevar vairoties normālā pH līmenī.

Bet ko SPKC raksta? Visu ko par vakcīnām, mazgājiet rokas, izvairieties no slimajiem, termiski apstrādāt ēdienu, izvairīties no dzīvniekiem, bet ne viena viena vārdiņa nav par to, ka šie vīrusi var iekļūt Tavā šūnā un saslimdināt tikai tad, ja Tavs pH līmenis ir zem normas. Rakstā – Kāpēc medicīna ir bezspēcīga pret iesnām? kas ir pieejams TE, tiek runāts par visu – medikamentiem, vakcināciju utt, bet neviena vārda nav pateikts, ka vīruss var vairoties tāpat, kā Cilvēks tikai un noteiktos apstākļos. Cilvēkam vajag temperatūru (un visu ko citu), noteiktiem vīrusiem – zemu pH līmeni.

Nevienam skaļi neafišējot un nepaziņojot, Latvijas veselības iestādes ir pārņēmuši ASV praksi – pirms operāciju veikšanas vakcinēt pacientus. Nonāk pat līdz absurdam. Šī gada janvārī Apollo ziņoja – Slimnīcā atsaka veikt plānotu operāciju, jo pacients nav vakcinējies pret gripu, raksts pieejams TE. Arī Latvijas avīze noziņoja – Bez gripas vakcīnas nenāciet! Draud neveikt sirds operāciju, TE. Raksti bija balstīti uz TV3 sižetu par slimnieku, kam atteica veikt sirds operāciju, kamēr nav veikta pretgripas pote. Atbilstoši tam pašam SPKC gripu profilaktiski ir iespējams apturēt:

Protams, ka ar vakcīnu. Ar ko tad vēl? Pie tam iesaka to veikt – no gada uz gada. Neskatoties uz pierādījumiem, no kolēģu kantora Kanādā, ka tieši pretējs rezultāts tiek iegūts. Publikācija – Gripas Vīrusa Vakcīnas paradoks Kanādā pielej benzīnu debatēs par Vakcīnām, pieejama TE. Šis arī bija iemesls, lai uzdotu jautājumu par to, kā notiek citu valstu pieredzes monitorēšana, kas to veic un kas ievieš Latvijā – 100 un 1 jautājums par vakcināciju, kas pieejams TE.

 • Labi, dotajā brīdī, balstoties uz kļūdaini aksiomu, par to, ka slimības iznīcināja/uzvarēja vakcīnas;
 • Atmetot, to, ka vakcīnas nodara veselības bojājumus, bet ārsti tos nav apmācīti diagnosticēt, atpazīt, kā vakcīnas izraisītas un atbilstoši ārstēt;
 • Atmetot Pretgripas vakcīnas ražošanas procesu – pasaulē eksistē simtiem gripas sugu, kas sastāv no savām apakšsadaļām, katra var mutēties visdažādākajos veidos un virzienos, katra apdzīvo noteiktu reģionu. Gripas vīrusus monitorē 32 labaratorijas 29 pasaules valstīs TE, katra piegādā paraugus pretgripas ražotājiem, kas pēc tam tos ievieto labaratoriskos apstākļos un vēro mutācijas un tad izzīlē kafijas biezumos, kurš tad būs nākošais antigēns vakcīnās un sāk to pildīt iekšā flakoniņos;
 • Atmetot to ka šajā ražošanas ciklā NAV vietas un laika jebkura veida ilgtermiņa pētījumiem par ietekmi uz veselību;
 • Atmetot to, ka katrā valstī dominē savs vīrusa celms, kas protams nav vakcīnā, jo nav fiziski iespējams paredzēt labaratorijā – kāda tieši mutācija notiks. Ideāli būtu – sagaida uzliesmojumu un tad sāk ražot, bet ak Dievs – tas nav iespējams – visam vajag laiku un kad varētu piepildīt flakoniņus, izrādās epidēmija jau ir beigusies;
 • Atmetīsim, ka Influenza vīrusu saime ir ļoti plaša un katru gadu aktīvi ir visi varianti, tikai noteikta varianta mutācija izsauc vairāk saslimstības nekā citas mutācijas. Tas ir – katru gadu aktīvi ir visi vīrusi, tikai citi izsauc vairāk sekas, citi mazāk. Citi nenozīme tikai viens variants, kas ir Vakcīnā, bet vairāki, kaut vai 5;
 • Atmetīsim, ka Vakcīnas efektivitāte ir atkarīga no tā cik precīzi tiks izvēlēts vīruss labaratorijā un no cilvēka ģenētiskā slēdža. Potenciālā vīrusa izvēlei labaratorijā ir milzīga nozīme – antivielas izstrādāsies jebkurā gadījumā, jautājums tikai – uz labaratorijā mutēto vīrusu vai dabā cirkulējošu variāciju/variācijām. Mazākā mutācijas dažādība starp labaratorijā radīto un dabā cirkulējošo/cirkulējošiem variantiem, padara vakcīnu – bezjēdzīgu. No divu vārdu savienojuma – bez jēgas. ASV CDC apkopotajā informācijā – Vaccine Effectiveness – How Well Does the Flu Vaccine Work? pieejama TE un sevišķi tabulā TE, labajā pusē bildē, ir kolosāli dati, no kuriem izriet daži jautājumi. Kā vari pārliecināties vakcīnas efektivitāte laika posmā no 2004/05 gada sezonas, līdz 2014-15 gada sezonai, bija robežās no 10 – 60%. Minimums 10% un savā maksimumā 60% nodrošināja efektivitāti. Pirmajā saitē ir paskaidrojums, ka tieši tiek rēķināta efektivitāte. Svarīgi ir citi jautājumi A) Pirmkārt vakcīna var būt efektīva tikai tad, ja labaratorijā mutējošais variants ir tieši tāds pats, kā dabā cirkulējošie, dažādās valstīs B) Tad ja ģenētiskais slēdzis ir pareizs un nodrošina atbildes reakcijas veidošanos. Tad ar ko ir saistīts maksimālā efektivitāte 60% un minimalā 10%, vai ar to, ka labaratorijas mutācija bija veiksmīga/neveiksmīga un konkrētajos laika posmos cilvēki saslima/nesaslima ar citām mutācijām, no kuras vakcīna nepasargāja, vai vienkārši ģenētiskais slēdzis bija tā ieslēdzies? Bet tad no tā izriet jautājums – kā viņš proporcionali ieslēdzas mijiedarbība ar citām slimībām?;
 • Atmetot, to, ka ASV Vakcīnu izraisīto veselību bojājumu Tiesas atskaites TE, TE, TE un TE, spilgti nodemonstrē, kādus tieši veselības bojājumus izraisa pretgripas vakcīna;
 • Atmetot Kanāda kolēģu muļķīgā pētījuma secinājumu par ikgadējo vakcināciju, ka tā samazina cilvēka spēju pretoties Gripai un no šī pētījuma izrietošo jautājumu – kas nekaitīgajā vakcīna ir tāds, kas padara vakcinētos vairāk jūtīgus pret gripu. Pareizāk sakot – kas vakcīnā ir tāds, kas apspiež imūnsistēmu un kā šis process notiek, ja cilvēki, kas saņēma pretgripas vakcīnu 5 gadus pēc kārtas bija – viegli ievainojami?;
 • Atmetot to, ka Latvija un citviet pasaulē neeksistē institūcijas un personālijas, kas seko līdzi pētījumiem un citu valstu pieredzei, lai labāko pieredzi ieviestu Latvijā un savā Valstī;
 • Atmetot visādas muļķības par vakcīnu toksisko sastāvu;
 • Atmetot “bara imunitātes” koncepta variāciju, ka plebescīta veselību nosaka vakcinēto skaits un nevis stiprā imunitāte un vides faktori;
 • Atmetot to, ka vakcīnas izraisa arī Alerģiju

Pat pieņemot, ka Vakcīnu efektivitāte ir neapstrīdama un pilnīgi droša, Tev ir jāatzīst, ka Vakcīnu izmantošana Valsts budžetā un cilvēku maciņos iesit konkrētu robu un “Ideālas Valsts” pamatā jābūt mehānismiem, kas esošās zināšanas – efektīvi izmanto un inovatīvi ievieš ikdienas dzīvē – pasargājot un attīstot savu iedzīvotāju iespējas šajā Valstī – prātīgi izmantot pieejamos līdzekļus un izvēlēties tādas veselības profilakses stratēģijas, kas sit mazāku robu budžetos un veicina nevis farmācijas kompāniju un to starpniekfirmu peļņu, bet gan sabiedrības veselību.

Patreiz neizskatās, ka tas tā notiek. Galvenais arguments, kāpēc pacientam bija jāveic pretgripas pote bija – pasargāt citus. Katrs taču grib pasargāt citu, neviens negrib apzināti nodarīt pāri līdzcilvēkam. Uz to arī spēlē. Tas pats SPKC savā materiālā par vakcīnām apgalvo, ka imunitāte iestājas 7 – 21 dienas laikā pēc Vakcinēšanas.

Kā tieši līdzcilvēki palātā bija pasargāti, ja vakcīna vēl neiedarbojās, paliek neatbildēta mīkla. Tomēr tas parāda tieši to, ka Norādījumam no augšas ir lielāks spēks, nekā veselajam saprātam un zināšanām. Dīvaini ir kas cits – kāpēc SPKC neiebilda pret šo situāciju? Kāpēc imunologi neiebilst? Varbūt tāpēc, ka labā roka nezin ko dara kreisā roka?

Tiem kam interesē, sevišķi medicīnas personālam būtu vēlams palasīt vairāk par fusion zemos pH: 

 • The Avian Coronavirus Infectious Bronchitis Virus Undergoes Direct Low-pH-Dependent Fusion Activation during Entry into Host Cells – TE;
 • Human Rhinoviruses – TE;
 • Viral and Cellular Membrane Fusion Proteins – TE;
 • Viral membrane fusion: is glycoprotein G of rhabdoviruses a representative of a new class of viral fusion proteins? – TE:
 • pH-dependent Fusion between the Flavivirus West Nile and Liposomal Model Membranes – TE;
 • Membrane fusion mediated by the influenza virus hemagglutinin – The pH dependence of conformational change and its relevance for host adaptation – TE;
 • Hepatitis C virus glycoproteins mediate pH-dependent cell entry of pseudotyped retroviral particles – TE
 • Par to pašu Ebolas atkarību no pH var palasīt TE:
 • Tā paša – Polio paškopēšanās ir tieši tāpat atkarīga no pH līmeņa, par ko var palasīt Mechanism of Entry into the Cytosol of Poliovirus Type 1 : Requirement for Low pH, kas pieejams TE

Sarakstu var turpināt un turpināt. Tajā pašā www.ncbi.nlm.nih.gov datubāzē ar atslēgas vārdiem “pH-dependent Fusion” dod 5762 rezultātus. Ir vērts pameklēt arī Google scholar meklētājā TE.

Kāpēc cilvēka pH līmenis ir svarīgs – bikiņ tika atbildēts. Daudzi faktori palielina un vai samazina pH līmeni. Bet ir viens faktors vakcīnās, kas milzīgi ietekmē pH līmeni un cilvēka kopējo veselības stāvokli – Alumīnijs.

Inoculum

Bioloģijā un Mikrobioloģijā izmanto konceptu – Inoculum, kas burtiski tulkotos, kā – sējmateriāls. Inoculum (plural inoculi) nosaka mikroorganismu vienību skaitu, kas tiks nogādāts saimniekā (šūnā) vai tiks pielietots kultūras medijā (mākslīgi audzēts labaratorijas apstākļos) un vai citā vidē. Vienai vienībai ir praktiski neiespējami izsaukt slimību cilvēkā, pat, ja cilvēks ir ar apspiestu imūnsistēmu. Piemēram, lai infikcētu vienu šūnu labaratorijas apstākļos ir nepieciešams 1 miljons vīrusa vienību. Slimību eksperimentālajos modeļos, mikrobioloģi izmanto dažāda tipa  inocoli. Var būt piemēram – sub-lethal (mazāk par letālu devu) inocolum, kas nozīmē, ka nogādājot inocolum eksperimenta objektā, šis apjoms būs nepietiekams, lai izraisītu saslimšanu ar letālu iznākumu. Lethal inoculum (letāls inoculum) būs dzīvotspējīgu mikroorganismu apjoms, kas var izraisīt slimību ar letālām beigām. Trešais tips – sub-clinical inoculum (mikroorganismu skaits, kas ir nepietiekams, lai izraisītu klīniskas izpausmes (simptomus)), neizraisīs pat slimības izpausmes. Tas ir jutīsies slikti, bet simptomi nebūs.

Svarīgākais, kas ir jāatcerās, mikrobioloģija apgalvo, ka – galvenais faktors, kas nosaka cik daudz mikroorganismi būs nepieciešami vienam, otram vai trešajam tipam ir korelācija starp inoculi (mikroorganismu skaita) un eksperimentālā objekta imunoloģisko statusu. Tas ir – lai saslimdinātu eksperimenta objektu, nepieciešamais mikroorganismu skaits ir tieši atkarīgs no eksperimentālā objekta imunoloģiskā statusa. Cilvēkiem ar nomāktu imunitāti vai imūndeficītu – sub-clinical inoculum mikroorganismu var izraisīt slimību ar letālu galu. Cilvēkam, kas necieš no imūndeficīta (angliski – immunocompetent – vārds apraksta precīzāk – imūn kompetents, imūn pietiekams utt), atkarībā no mikroorganismu veida, inoculum ar milzīgi lielu apjomu, kas labaratorijas apstākļos būtu klasificēts, kā – lethal inoculum, noritēs bez jebkādiem klīniskiem simptomiem.

Protams, ka labaratorijas apstākļos pārbauda imunoloģisko statusu, lai iegūtu pēc iespējas prezīzākus zinātniskus rezultātus un rūpējoties par eksperimentālā dzīvnieciņa veselību, bet protams, ka uz Vakcinēšanos tas neattiecas – nav jānosaka nekāds imunoloģiskais status, pirms cilvēkbērns tiek inficēts ar inocolum.

Nez kāpēc Vakcinatori par to nerunā? Viņu skatījumā viss ir atkarīgs no antivielām. Mikrobiologi, kalkulējot, cik mikroorganismi nepieciešami, lai inficētu ķermeni, skatās tā imunoloģisko statusu, un atkarībā no tā palielina/samazina mikroorganismu apjomu, bet Vakcinatori saka – viss tas ir bleķis, vakcinācija ir labākais un drošākais veids kā pasargāt – TE.

Kuram taisnība? Kurš melo? Labi nevis melo, bet sagroza faktoloģiju un interpretē tā, ka rodas priekšstats – imūnsistēma, jā tā ir svarīga. Tomēr Vakcinācija ir visdrošākais veids, kā pasargāt bērnu no infekcijas slimības? Tiešām? Mikrobiologi apgalvo kaut ko citu – viss ir atkarīgs no imunoloģiskā statusa. Vai nav laiks Jums pašiem vienoties, speciālisti?

Starp citu – mikrobilogi netiešā veidā atbalsta (jo ar plakātiem rokās un spalgu bļaušanu neizceļās, tā klusi eksperimentos ņem vērā, skaļi neafišējot un diskusijās neielaižoties) – alternatīvās medicīnas uzskatu – saslimstība ir atkarīga no germiem (mikroorganismiem) nepieciešamās augsnes (imūnsistēmas) stāvokļa. Tas tā, starp citu.

Imūnsistēma un Antivielu izstrāde

Ja gribi saprast imunitāti, tad Tev sākumā ir jāizprot viena lieta – ko imunitāte dara un kas notiktu ja imunitātes nebūtu? Pēc cilvēka nāves – imūnsistēma apstājas. Apstājas pilnībā. Ķermenis vēl ir, bet ne uz ilgu laiku. Tam piekļūst tieši tie paši patogēni ar kuriem Tu saskaries ikdienā un no kuriem Tevi pasargā imunitāte –  vīrusi, bakktērija, sēnītes, prioni, viroīdi vai parazīti, pluss nāk klāt vēl daudzi citi, kas cenšas savu ķermeni izmantot savām vajadzībam. Katrā ziņā, pēc īsa laika, no skaista Cilvēka ir palicis skelets (bilde kreisajā pusē). Tas arī ir tas, ko imūnsistēma reāli paveic, pateicoties tai – Tev ir ķermenis un Tu dzīvo. Tu un Tavs ķermenis ir tikai tāpēc, ka ir, tas ko dēvē par imunitāte.

Latvijā par imunitāti māca – imūnsistēmas galvenais uzdevums ir nodrošināt organisma neuzņēmību pret baktērijām, vīrusiem, vienšūņiem, parazītiem, sēnēm un kontrolēt pārmaiņas organisma šūnu līmenī. Šo darbību kopumu sauc par imunitāti, un to iedala divās grupās – iedzimtā un iegūtā.

Tas ir – imunitātes galvenais uzdevums ir nodrošināt organisma neuzņēmību, jeb sagatavot un uzturēt augsni tādā stāvoklī, lai tajā neieperinās – baktērijas, vīrusi, vienšūņi, parazīti un sēnītes. Tev saka, ka galvenais ir antivielas, bet tad imūnsistēmas skaidrojumam būtu jābūt vairāk šādam – imunitātes galvenais uzdevums ir nodrošināt antivielas cīņai ar baktērijām, vīrusiem, vienšūņiem, parazītiem un sēnītēm. Jūti starpību – imunitāte nodrošina organisma neuzņēmību un nevis nodrošina antivielas cīņai. Tālāk citāts no LA raksta TE:

Nespecifisko jeb iedzimto imunitāti nodrošina organisma iedzimtās īpatnības. Piemēram, tās dēļ cilvēki neslimo ar daudzām dzīvnieku slimībām, un otrādi.

Viens no svarīgiem iedzimtās imunitātes posmiem ir aizsargbarjeras. Organisma aizsargbarjeras ir āda un gļotāda, kas izklāj elpošanas un gremošanas traktu, dzimumorgānu un urīnizvades sistēmu. Ādas virsējā kārtā ir nedzīvas šūnas, epitēlijs, kas veido mehānisku barjeru. Ādā atrodas sviedru, tauku dziedzeri, kuru sekrēti izdala vielas, kas spēj iznīcināt daļu mikroorganismu, kavējot to attīstību. Iedzimto imunitāti nodrošina arī kuņģa sālsskābe un siekalu fermenti, kam piemīt baktericīdas īpašības.

Specifiskā jeb iegūtā imunitāte veidojas tikai pēc saskares ar konkrētu antigēnu vai slimības ierosinātāju. Tā rodas dzīves laikā un neiedzimst pēcnācējiem. Kad organismā nokļūst antigēns, tas nonāk kontaktā ar leikocītiem.

Imūnsistēmas atbildē uz slimības ierosinātāju veidojas antivielas, un tās, iesaistot citus imūnatbildes komponentus, iznīcina nevēlamo ciemiņu. Procesā izveidojas imūnatmiņa – kad šāds atntigēns uzbrūk atkārtoti, organisms reaģē daudz ātrāk, neļaujot saslimt otrreiz.

Dabiskā aktīvā iegūtā imunitāte veidojas, ja cilvēks pārslimo kādu slimību, piemēram, vējbakas. Pret daudzām infekcijas slimībām veidojas imunitāte uz visu mūžu, bet pret citām, piemēram, pret gripu, – īslaicīgāk. Pret dažām slimībām imunitāte neveidojas vispār.

Dabiskā pasīvā iegūtā imunitāte piemīt zīdaiņiem. To nodrošina gatavu antivielu saņemšana no mātes caur placentu un zīžot pienu. Zīdainis ir imūns pret visām infekcijas slimībām, pret kurām ir imūna māte. Kad māte pārtrauc mazuli zīdīt, viņam šī imunitāte pamazām zūd un sāk veidoties pašam sava.

Mākslīgā aktīvā iegūtā imunitāte rodas, kad slimību profilakses nolūkos organismā ievada novājinātus vai nonāvētus slimību izraisītājus – veic vakcināciju. Ja cilvēks pēc tam saskaras ar šiem mikrobiem, viņš nesaslimst vai slimo ļoti viegli.

Mākslīgā pasīvā iegūtā imunitāte tiek iegūta, organismā ievadot ārstniecisku serumu, ko iegūst no izslimojušu dzīvnieku vai cilvēku asinīm. Šādi iegūta imunitāte nav ilgstoša un tiek izmantota tikai gadījumos, kad nepieciešama steidzama palīdzība.

Šo citātu ieliku pilnībā, jo žurnālisti ir tie, kas izglīto tautu. Arī mācību vielā skolā māca tiesi to pašu. Piemēram “Bioloģija vidosskolai”, grāmatu var aplūkot TE, var atrast sekojošu aprakstu:

Tātad piefiksēsim, ka Vakcinācija ir iegrupēta pie Aktīvās imunitātes, tās kura darbojas ilgstoši – uz mūžu. Pasīvā ir īstermiņa – kamēr mātes pieniņu dzer, vai ar ārstniecības serumu iegūst.

Bet, ne visa imunitāte ir atkarīga no Antivielām. 2012 gadā tika nopublicēts pētījums – B cell maintenance of subcapsular sinus macrophages protects against a fatal viral infection independent of adaptive immunity, kas pieejams TE. Abstraktā var lasīt:

Neutralizing antibodies have been thought to be required for protection against acutely cytopathic viruses, such as the neurotropic vesicular stomatitis virus (VSV). Utilizing mice that possess B cells but lack antibodies, we show here that survival upon subcutaneous (s.c.) VSV challenge was independent of neutralizing antibody production or cell-mediated adaptive immunity. However, B cells were absolutely required to provide lymphotoxin (LT) α1β2, which maintained a protective subcapsular sinus (SCS) macrophage phenotype within virus draining lymph nodes (LNs). Macrophages within the SCS of B cell-deficient LNs, or of mice that lack LTα1β2 selectively in B cells, displayed an aberrant phenotype, failed to replicate VSV, and therefore did not produce type I interferons, which were required to prevent fatal VSV invasion of intranodal nerves. Thus, although B cells are essential for survival during VSV infection, their contribution involves the provision of innate differentiation and maintenance signals to macrophages, rather than adaptive immune mechanisms.

Tas ir pelēm NEBIJA antivielu un organisma imūnsistēmas citi mehānismi tika galā ar vīrusu.

Diemžēl, savā arhīvā vairs nevaru atrast ļoti specifisku pētījumu ar ļoti intriģējošu rezultātu. Pētījuma rezultātā apgalvots, ka antivielu imunitāte veic tikai 4% no kopējā darba. Kā Tu zini, imunitāti iedala 2 daļās – nespecifiskajā un Specifiskajā, kur Antivielas ietilpst specifiskajā.

Iedomājies kuģi kur ir 96 airētāji, kapteinis, pavārs, mediķis un stūrmanis. Apkalpe ar 100 cilvēkiem, kas katrs veic savu daļu darba. Lai kuģis peldētu uz priekšu ir nepieciešams vai nu komandas darbs, vai nu straumes tecējums. Kuģa stūrmanis, kas griež stūri ir tikai viena sastāvdaļa. 96 airētāji nodrošina kuģa kustību. Apgalvojums, ka Antivielas pasargā no slimībām ir tikpat patiess, kā apgalvojums, ka kuģa stūrmanis, virza kuģi. Tikai, bez 96 airētājiem kuģis vai nu lēnam virzīsies pa straumi, vai nu nevirzīsies nemaz – gulēs gultā, svīdīs klepos, vārdu sakot vārgi kustēs uz priekšu un ne pa pasauli dancos apkārt. Tā pat ir ar Imunitāti, ja 96 airētāji imunitātē neairēs, kuģa stūrmanis (antivielas) cīnīsies ar sekām – organismā ielaistu patogēnu – vīrusu, baktēriju, sēnīti utt 

Kā tieši Alumīnijs palielina antivielu izstrādi

Parasti saka, ka alumīniju pieliek, lai aktivizētu imūnsistēmu. Tas ir – mazāk aktīvu padara par aktīvu. Savā veidā motivē. Bet kā tieši Alumīnijs aktivizē imūnsistēmu? Citāts no grāmatas Vaccines for Biodefense and Emerging and Neglected Diseases By Alan D.T. Barrett, Lawrence R. Stanberry, kas daļēji pieejam TE, 116 lpp.

Tas ir – antigēns pielīp, pie alumīnija un cirkulē pa imūnsistemu, organisms uz to reaģē, līdz alumīnijs tiek izvadīts ārā vai tas sāk uzkrāties šūnās, kaulos un citās vitāli svarīgās vietās. Alumīnija koncentrācija asinīs krīt, līdz ar to samazinās antivielu ražošana un izzūd imunitāte. 

Atbildi lūdzu – Tev ir svarīgi justies droši no terorisma? Ir. Tev ir svarīgi justies droši uz ielas no zagļiem, bruņotiem laupītajiem, izvarotājiem un citiem noziedzniekiem, kas apdraud Tavu veselību, drošību un īpašumu. Pieņemu, ka ir. Tāpēc Tevi sargā Policija. Tāpēc Policisti, lai arī neaizpilda ielas Tevi pasargā sistēmas ietvarā. Vakcinācija ar antigēnu, kas ir pielipis, pie Alumīnija, kas pats par sevi ir nereāli kaitīgs ir tieši tāpat, kā ja Tava valdība izdomātu palaist ielās zagļus, militāras krimināl grupas, izvarotājus, teroristus, kas spridzina, zog, aplaupa un izvaro un tad palaistu ielās policistus, lai Tu redzētu, ka valdība cīnās ar kriminālu, lai gan realitātē Nekāda apdraudējuma neeksistē. 

Starp citu tas nav izdomājums, ka tā notiek. Tai pašā ASV ir pierādīts, ka nav bijis gandrīz neviens terorisma akts uz ASV zemes, kurā nebūtu pielicis ASV Federālais Izmeklēšanas Birojs (FIB). Vairāk TE, TE, TE un TE. Tas ir aģenti atrod kādu psihiski nelīdzsvarotu personu, parasti uz specifiskiem medikamentiem sēdošu un viegli ietekmējamu. Sāk ar to strādāt, līdz šī persona piekrīt terora aktam un tad nodrošina to ar neīstiem ieročiem, sprāgstvielām utt un pa ceļam uz nozieguma vietu to aretstē. Vai valsts iedzīvotājiem no tā ir drošāk? Nē, tas saasina situāciju. Tā arī ir manipulēšana. Notiek skaļas diskusijas, vai šādai praksei ir jābūt, vai nodokļa maksātājiem ir jāmaksā milzīgas naudas, lai FIB varētu zīmēties ar šādu drošības nodrošināšanu. Tikai par Vakcīnām šādas diskusijas nav, jo reāli dakterus, mediķus un veselības speciālistus nekur neapmāca ne pH līmeņa atkarīgo vīrusu vairošanās mehānismiem, ne arī Vakcīnu darbības sīkumiem.

Tas pats ir arī ar Vakcīnu. Vakcīna nestimulē imūnsistēmu. Vakcīnā ir neirotoksīns, pie kā ir pielipis nabadziņš un kā tāds bieds cirkulē pa asins riti, kaitinādams imūnsistēmu. Līdzīgi, kā FIB izaudzēts un viltus terorists, nogrieztu galvas, aplipinātos ar to un staigādams pa Tavu centrālo laukumu provocētu likumsargus un Tevi uz aktīvu rīcību. Tā ir pilnīgi lieka un nevajadzīga provokācija, jo reālajā dzīvē – Imūnsistēma netiek stimulēta. Kad Alumīnija daļa tiek detoksificēta (iziet no organisma), daļa paliek šūnās, kaulos un citos orgānos, kur sāk savu graujošo darbību. 

Medicīnas skolās nemāca dakterus diagnosticēt likumdošanā noteiktos veselības bojājumus un pašu ražotāju atzītos veselības bojājumus, kas rodas no vakcīnām

Veselības bojājumi, kas rodas no Vakcīnām, likumdošanas līmenī ir noteiktas. Tāpat ir vakcīnu izraisīto kompensāciju tiesas lēmumi ar izraisītajiem veselības bojājumiem. Trešais oficialais informācijas avots par veselības bojājumiem ir pašu farmācijas kompāniju pētījumu rezultātā iegūtie un zāļu insertos ietvertā informācija. Piemēram, no Food and Drug Administration mājas lapā apstiprinātās MMR vakcīnas TE, sadaļā – blakus parādības (adverse reactions) mēs uzzinām, ka konkrēti šīs zāles izraisa:

The following adverse reactions are listed in decreasing order of severity, without regard to causality, within each body system category and have been reported during clinical trials, with use of the marketed vaccine, or with use of monovalent or bivalent vaccine containing measles, mumps, or rubella:

Body as a Whole
Panniculitis; atypical measles; fever; syncope; headache; dizziness; malaise; irritability.

Cardiovascular System
Vasculitis.

Digestive System
Pancreatitis; diarrhea; vomiting; parotitis; nausea.

Endocrine System
Diabetes mellitus.

Hemic and Lymphatic System
Thrombocytopenia (see WARNINGS, Thrombocytopenia); purpura; regional lymphadenopathy; leukocytosis.

Immune System
Anaphylaxis and anaphylactoid reactions have been reported as well as related phenomena such as angioneurotic edema (including peripheral or facial edema) and bronchial spasm in individuals with or without an allergic history.

Musculoskeletal System
Arthritis; arthralgia; myalgia.
Arthralgia and/or arthritis (usually transient and rarely chronic), and polyneuritis are features of infection with wild-type rubella and vary in frequency and severity with age and sex, being greatest in adult females and least in prepubertal children. This type of involvement as well as myalgia and paresthesia, have also been reported following administration of MERUVAX II.
Chronic arthritis has been associated with wild-type rubella infection and has been related to persistent virus and/or viral antigen isolated from body tissues. Only rarely have vaccine recipients developed chronic joint symptoms.

Following vaccination in children, reactions in joints are uncommon and generally of brief duration. In women, incidence rates for arthritis and arthralgia are generally higher than those seen in children (children: 0-3%; women: 12-26%),{17,56,57} and the reactions tend to be more marked and of longer duration. Symptoms may persist for a matter of months or on rare occasions for years. In adolescent girls, the reactions appear to be intermediate in incidence between those seen in children and in adult women.
Even in women older than 35 years, these reactions are generally well tolerated and rarely interfere with normal activities.

Nervous System
Encephalitis; encephalopathy; measles inclusion body encephalitis (MIBE) (see CONTRAINDICATIONS); subacute sclerosing panencephalitis (SSPE); Guillain-Barré Syndrome (GBS); acute disseminated encephalomyelitis (ADEM); transverse myelitis; febrile convulsions; afebrile convulsions or seizures; ataxia; polyneuritis; polyneuropathy; ocular palsies; paresthesia.
Encephalitis and encephalopathy have been reported approximately once for every 3 million doses of M-M-R II or measles-, mumps-, and rubella-containing vaccine administered since licensure of these vaccines.
The risk of serious neurological disorders following live measles virus vaccine administration remains less than the risk of encephalitis and encephalopathy following infection with wild-type measles (1 per 1000 reported cases).

In severely immunocompromised individuals who have been inadvertently vaccinated with measlescontaining vaccine;
measles inclusion body encephalitis, pneumonitis, and fatal outcome as a direct consequence of disseminated measles vaccine virus infection have been reported (see CONTRAINDICATIONS). In this population, disseminated mumps and rubella vaccine virus infection have also been reported.
There have been reports of subacute sclerosing panencephalitis (SSPE) in children who did not have a history of infection with wild-type measles but did receive measles vaccine. Some of these cases may have resulted from unrecognized measles in the first year of life or possibly from the measles vaccination.
Based on estimated nationwide measles vaccine distribution, the association of SSPE cases to measles vaccination is about one case per million vaccine doses distributed. This is far less than the association with infection with wild-type measles, 6-22 cases of SSPE per million cases of measles. The results of a retrospective case-controlled study conducted by the Centers for Disease Control and Prevention suggest that the overall effect of measles vaccine has been to protect against SSPE by preventing measles with its inherent higher risk of SSPE.
Cases of aseptic meningitis have been reported to VAERS following measles, mumps, and rubella vaccination. Although a causal relationship between the Urabe strain of mumps vaccine and aseptic meningitis has been shown, there is no evidence to link Jeryl Lynn™ mumps vaccine to aseptic meningitis.

Respiratory System
Pneumonia; pneumonitis (see CONTRAINDICATIONS); sore throat; cough; rhinitis.

Skin
Stevens-Johnson syndrome; erythema multiforme; urticaria; rash; measles-like rash; pruritis.

Local reactions including
burning/stinging at injection site; wheal and flare; redness (erythema); swelling; induration; tenderness; vesiculation at injection site.

Special Senses — Ear
Nerve deafness; otitis media.

Special Senses — Eye
Retinitis; optic neuritis; papillitis; retrobulbar neuritis; conjunctivitis.

Urogenital System
Epididymitis; orchitis.

Other
Death from various, and in some cases unknown, causes has been reported rarely following vaccination with measles, mumps, and rubella vaccines; however, a causal relationship has not been established in healthy individuals (see CONTRAINDICATIONS). No deaths or permanent sequelae were reported in a published post-marketing surveillance study in Finland involving 1.5 million children and adults who were vaccinated with M-M-R II during 1982 to 1993.

Garš garš saraksts. Reiz, kad runāju ar neirologu ar 25+ gadu stāžu, ka pretgripas vakcīna izraisa GBS (Guillain-Barré Syndrome), viņš sāka smieties un teica, ka tas ir nonsens. Nonsens, tas ir tad, ja to nemāca skolās un universitātēs. Tikai tad ir iespējams nonsens un nav būtiski, cik liels/mazs speciālists esi.

“Ideālā Valstī” pastāvētu likumdošanas mehānismi, institūcijas un personālijas, kas sekotu līdzi Farmokoloģisko kompāniju ražojumu insertiem, rakstītu ārā pētījumos uzrādītās blaknes, izprastu, kas šajās zālēs/ vakcīnās to izraisa, kā to diagnosticēt un kā ārstēt. Sagatavotu apmācības materiālu un tad nogādātu katram ārstam, lai tas zin, ko Farmokologi saka un kā pacientam palīdzēt un nevis noskatītos no augsta kalna, savā neziņā, bet ar skaļu titulu – Ārsts profesionālis.

Turpinājums pieejams TE.

Print Friendly, PDF & Email

Par Autoru

Varat atstāt komentāru šeit