Cilvēku ir daudz un dažādi. Vajadzības un apstākļi ēdiena izvēlē arī ir daudz un dažādi.

Neatkarīgi no tā, kur atrodos nepārzinu visas iestādes, kas var mani pabarot. Nezinu aktuālo ēdienkartes piedāvājumu. Nezinu citu cilvēku domas un pieredzes. Nezinu par akcijām, konkursiem, festiņiem un atlaidēm.

Nepārzinu savā pilsētā, kur nu vēl svešā.

Jebkuram cilvēkam, ir pašam savas garšas un smaržu gaume. Ko, ēd viens ģimenes loceklis, neēd otrs ģimenes loceklis. Ja ģimenē ir bērns/-i uzdevums paliek vēl grūtāks un sarežģītāks, jo bērniem ir sava garšas pasaule un mazuļiem ir tāda problēma, ka daudziem ir alerģijas… Man, kā vecākam tas ir ļoti svarīgi redzēt ēdienkartē informāciju par Alergēniem.

Uz doto brīdi, lai iepazītos ar ēdienkarti ir nepieciešams patērēt ļoti daudz laika:

 • Apmeklējot katru iestādi personīgi;
 • Apzvanot iestādi un iztaujājot;
 • Apmeklējot iestādes mājaslapu cerībā tur atrast ēdienkarti, kas parasti tur nav, bet ja ir tad:
 • Tā ir PDF failā un telefonā, nav ērti un pārskatāmi ar to iepazīties;
 • Nepilnīga marketinga dēļ, Ēdienkartes ir lakoniskas un bez ilustrācijām;
 • Nav minētas ēdienu īpašības. Man garšo skābās kafijas. Neesmu apmeklējis katru savas pilsētas iestādi un nogaršojis ik katras kafejnīcas kafiju piedāvājumu, lai zinātu, kur ir tā, kas man garšo. Nezinu ne savā pilsētā, ne citā;
 • PDF ēdienkartē un mājaslapās nav atsauksmes, labi, ja ir publicētas ēdienu bildes;
 • Es neesmu viszinis un daudzas iestādes piedāvā Latvijai neierastus produktus. Piemēram – Surimī salāti, kas sastāv no surimī nūjiņām. Kas ir surimi nūjiņas? Kā tās garšo? Vai tās būs alerģiskas manam bērnam, kam patīk ielikt visu ko nezināmu un pagaršot? Māte Google nepaskaidro Latviski, kas tas ir. Iespējams, ka surimī ir kā krabju nūjiņas, tikai kaut kas cits, spriežot pēc Googles, mākslīgā intelekta, angļu versijas tekstiem.
 • Mēdz būt garas ēdienkartes ar minētiem alergēniem, nesaprotamā nomenklatūrā, kur nomenklatūra ir pašā apakšā, līdz kurai ir ;

 • Ir ēdienkartes ar skaistiem ēdienu nosaukumiem, kas nesniedz sapratni par Ēdienu. Piemēram, uzminiet, pēc nosaukuma, ko Jums piedāvā – REAL MADRID, FC BARCELONA, STAICELES BEBRI, MANCHESTER UNITED, BK VIA, U-19, DINAMO RĪGA, KUKURUZŅIKS, KVARTĀLS, SK SPĒKS, LAZIO, VALMIERAS FK, BLACKPOOL FC, VILDĒNU COPE, TOTTENHAM HOTSPUR, MEXICO, SAN MARINO??? Kas tas par ēdienu? Patiesībā, tās ir picas un taisnības labad jāatzīme, ka pie katras picas ir minētas sastāvdaļas.;
 • Pilsētu pašvaldību mājaslapās sniegtā informācija par Sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem, sniedz tikai kontaktinformāciju;
 • Ne visas kafejnīcas, bistro, ēdnīcas un pat restorāni izmanto sociālos tīklus, un tie, kas izmanto, savas akcijas un promo pasākumus publicē tur. Tas nozīmē, ka man jābūt parakstītam it visur un ka ceļoju un ēdu ārpus mājas, tad man jāzin apmeklējamās pilsētas sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi un to sociālie tīkli un tad jāapmeklē to lapas, lai uzzinātu;
 • Ja ēd iestādes telpās – interjeram, apgaismei un iekārtojumam ir milzīga nozīme iestādes atmosfērai. Vairumam, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu nav pat bilžu par to, kā izskatās to iestādes no iekšienes.

Lai atrisinātu augstākminētās un citas problēmsituācijas, kas rodas mums Ēdājiem, jaunas koncepcijas masu informācijas līdzekļa “Ideālā Valsts”, sastāvā tiek veidota Sabiedriskās ēdināšanas nodaļa ar vairākiem darbības virzieniem, kur viens no virzieniem ir izveidot vienotu Latvijas Sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu Ēdienu Pasūtīšanas Sistēmu.

Atsevišķi tiek veidoti sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu piedāvājumu reklāmas risinājumi.

Platformai ir – 1)Mājaslapa, 2)Viedierīču aplikācija Pircējiem, 3) Viedierīču aplikācija Tirgotājiem un 4)Viedierīču aplikācija Kurjeriem.

www.ĒdienuPiegāde.VIP iePirkšanās aplikācija, lejupielādējama nospiežot uz bildi zemāk:  www.ĒdienuPiegāde.VIP Tirgotāja aplikācija, lejupielādējama nospiežot uz bildi zemāk:
 
 
 www.ĒdienuPiegāde.VIP Kurjera aplikācija, lejupielādējama nospiežot uz bildi zemāk:  www.ĒdienuPiegāde.VIP MājasLapa
 

Princips tas pats, kas ir Boltam un Woltam.
Tirgotājs reģistrējas, nopublicē par sevi informāciju – darba laikus, sniedzamos pakalpojumus, bildes, video, atlaides, akcijas un izvieto preci. Pircējs vai nu datorā vai viedierīcē iegādājas un pasūta. Pasūtījums nonāk Tirgotāja aplikācijā. Sagatavojot pasūtījumu un nospiežot pogu, pasūtījums nonāk kurjera aplikācija ar visām pirkuma un piegādes detaļām.
Šī sistēma ir ērta Ceļotājiem. Kā iekšvalsts, tā arī no ārvalstīm. Nonākot nepazīstamā vietā, ieslēdzat viedierīcē GPS un aplikācija Jums atlasa tikai tos Ēdinātājus, kas atrodas Jums blakus un vai veic piegādi uz Jūsu lokāciju. Ja vēlaties aplūkot iestādi, apmeklējat iestādes informatīvo daļu, kur varat iegūt visu nepieciešamo informāciju un redzēt 360 video. Zemāk video paraugs, lai aplūkotu apkārt, pavelciet peli uz sev interesējošo pusi.

Atsevišķi padomāts par Ceļotāju vajadzībām un Ēdinātāju marketingu. Katram cilvēkam ir savas garšas un baudas kārpiņas. Es nevaru ieiet Saldus vai jebkuras pilsētas Ēdināšanas uzņēmumiem veltītajā sadaļā un uzzināt, kas kur pārdodas, kādās cenās, kādā kvalitātē, palasīt atsauksmes. Ir vai nu jāapzvana vai arī jāapmeklē katras kafejnīcas mājaslapa un labi, ja viņiem ir ielikta ēdienkarte. Parasti nav. Tas kopā neveido sapratni ne par porciju izmēriem, ne garšu. Ēdinātājiem patīk nosaukt ēdienus skaistos nosaukumos, nedodot izpratni par to, kas reāli slēpjas aiz nosaukuma.

Tāpēc masu informācijas līdzekļa, sabiedriskās ēdināšanas nodaļā, paralēli tiek veidots sabiedriskās ēdināšanas un to produktu marketinga projekts – Gids Gardēžiem.
Tūrists vai vietējais var ieiet mājaslapā/aplikācijā, ielikt nepieciešamos ķeksīšus, ko vēlas nobaudīt un sistēma atlasa kafejnīcas un vai vēlamās preces.
Piemēram – ceļotājam no Valmieras garšo Skāba kafija. Tas atceļo uz Saldu. Kā, tas, lai zina, kur pārdodas gatavas ēdienu plates un kur var iegādāties kompleksās pusdienas? Tas ieliek ķeksi pie Gatavās Ēdienu plates un kompleksās pusdienas un sistēma parāda kafejnīcas, kas tirgo Ēdienu plates un Kompleksās pusdienas, ka arī pašu piedāvājumu. Kam apakšā ir Pircēju atsauksmes, kā par iestādi, tā par pašu Ēdienu.


Un tā par jebkuru produktu un vai variāciju. Pie katras preces vai iestādes ir saite, lai var veikt pasūtījumu tiešsaistē. Gardeziem.LV tiek veidots balstoties uz ĒdienuPiegāde.VIP sadarbības partneriem, līdz ar to Gardēžu gids ir tapšanas stadijā un pilnīgāka informācija būs vēlāk.