"Sabiedrība, kuru mēs aprakstījām, nekad nevar pāraugt realitātē vai ieraudzīt dienasgaismu, un valstu vai, dārgais Glaukon, pašas cilvēces nepatikšanām nebūs gala, līdz filozofi nekļūs par valdniekiem šajā pasaulē. vai līdz tie, kurus mēs tagad saucam par karaļiem un valdniekiem, patiešām un patiesi kļūst par filozofiem, un tādējādi politiskā vara un filozofija nonāks vienās rokās.
– Platons, Platona republika

“Ir izplatīts uzskats, ka filozofija ir nodarbe, kurai jāseko tikai abstraktu tēmu lietpratējiem, ka tā nodarbojas ar priekšstatu bālajiem rēgiem, kuru darbības joma ir abstrakta doma, bet kuriem nav pielietojuma reālajā dzīvē. Tā ir kļūda...
Cilvēks redz dažādas dzīves un dabas parādības, veido priekšstatus un idejas un tad mēģina spriest un noskaidrot attiecības, kas pastāv starp šiem dažādajiem faktiem un parādībām... Kad cilvēks tā rīkojas, mēs sakām, ka viņš filozofē.
The Philosopher, Volume LXXXVIII No. 1 Special History Issue.

Platonu uzskata par vienu no pirmajiem Filozofiem, kas licis vienu no daudziem pamatakmeņiem Valstij. Tam, ka dzīvojam Valstī. Augstāk minētajā citātā, Cilvēks, kas "domāja, izdomāja, modelēja" Valsti, pats izteica prognozi - ja pie varas nebūs Filozofu - Valstu & Cilvēces nedienas nebeigsies. Patreiz NAV neviena. 1913. gadā, dibinot "Philosophical Society of England" postulēja, ka ja - Cilvēks redz dažādas dzīves un dabas parādības, veido priekšstatus un idejas un tad mēģina spriest un noskaidrot attiecības, kas pastāv starp šiem dažādajiem faktiem un parādībām... Kad cilvēks tā rīkojas, mēs sakām, ka viņš filozofē. 

Jeb ir Filozofs.

Jaunas koncepcijas, masu informācijas līdzeklis "Ideāla Valsts", tiek veidots, lai - "kurus mēs tagad saucam par karaļiem un valdniekiem, patiešām un patiesi kļūst par filozofiem." Nosaukums "Ideāla Valsts" ir pēc Platona Republica, PSRS laikā tulkojuma vadmotīviem.